16.10.2019 | Svátek má Havel


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Heidlerová 9.12.2010 7:00

Re: Pěkný článek

V tom případě mohu konstatovaz jen, že jste omezená. Nechte si to od někoho, který vyzobal více vtipného semínka, vysvětlit. 

V. Heidlerová 9.12.2010 6:59

Re: Nechme nostalgie a zaměřme se na analogii

Souhlas a navíc poděkování za velice vtipné obraty, já se smíchy neudržela. Třeba "rozklučené imperium" - hááááááááááááááááááááá. Předpokládám, že jste z Čech, Češi mají svérázný humor, odlišný od nás z Moravy. Díky. Snad si to ještě přečtete.

V. Skalová 8.12.2010 22:32

Re: Pěkný článek

Tak o hysterii máte evidentně přehled. A laskavě si nechte svá nevyžádaná doporučení, nechci ani nikomu hrozit, ani se před někým plazit. a nespekulujte, co kdo kdy dělal, a už vůbec ne za komunistů. a už vůbec nevím, jak to souvisí s tím, když jde někdo do Německa pracovat.

V. Heidlerová 8.12.2010 22:08

Re: Pěkný článek

Hysterčíte tady Vy, oblečte si národní svéráz, na hlavu nasaďte plzeňskou "holubičku" jako má Mařenka z Prodané a stoupněte si na hranice s vlasteneckou cedulí a hrozte zaťatými pěstičkami proti krvelačným sousedům.  Jak jste všichni stateční - a za komoušů jste drželi pysk, ani jste nehvízdli. Běžte do háje. Hlavně, že tam půl národa jezdí za prací a za nákupy. To je ta česká hrdost.

V. Heidlerová 8.12.2010 22:03

Re: Co je nejotřesnějšího

Trpíte ztrátou řeči? Mluvíte jako pračlověk , he, mamut eka, eka. Nerozumím tomu.

V. Heidlerová 8.12.2010 22:00

Re: Co je nejotřesnějšího

Jsem už hodně stará na to, abych věděla, co se sluší a nesluší v pravý okamžik udělat, tak aby si člověk nemusel sám sobě plivnout do obličeje. Rozhodně nebylo potřeba vraždit lidi bez soudu, pokud by ten Němec byl odsouzen, jsou od toho právem pověření vykonavatelé rozsudku, a ne rozběsnění dobrovolníci.  Ten vraždící Čech se nikdy neměl k takovéto odplatě přihlásit - pokud by to odmítl, to by byla ta správná věc, kterou udělat měl, a Němčoura měl předat soudu. Tak jedná civilizovaný člověk. Ten kat byl ničema.

V. Heidlerová 8.12.2010 21:54

Re: Pěkný článek

Děkuji Vám za rozumný a pravdivý příspěvek, s nímž plně souhlasím. Šovinismus a láska k vlasti jsou dvě naprosto rozdílné kategorie.

V. Heidlerová 8.12.2010 21:52

Re: Co je nejotřesnějšího

Nepředjímejte, co by udělala p. Heidlerová. Zamyslete se nad svou krvelačností, odporující Desateru, nad otázkou otázkou msty, odplaty, notabene nad odplatou "vítěze", který nemá jednat tak, jako ti, které odsuzuje. Tak vznuká nikde nekončící kolo vzájemné nenávisti a bezpráví.Vy všichni, kteří tak brnkáte na strunu nenávisti vůči Němcům, jste možná ani válku nezažili, ale přejímáte model chování předchozích generací. Můj otec byl za války vězněn, ale možnost pomsty a obohacení se na úkor odsunutých Němců zásadně odmítal. Češi valnou statečností za okupace neoplývali a otce udali Češi, ne Němci, ti mu dokonce v kriminále byli nápomocni.

Jo, ale prozradím Vám, co bych asi udělala, stát před popravčí četou (pokud bych si zachovala zdravý rozum)- zařvala bych svým katanům do ksichtu i to, co jsem celý život nevyznávala, abych je aspoň naposledny řádně naštvala. Proto možná i to "Heil Hitler" nemuselo být nutně z přesvědčení, ale ze zoufalého odporu k těm střílejícím  hrdinům . Měli byste se všichni stydět - byl ten Němec souzen? Co o něm ten český vrah věděl? Nic, jen se dobrovolně přihlásil k nejodpornějšímu zločinu. Určitě ho ty oči popraveného pronásledovaly po celý život. Jsem šťastná a hrdá, že jsem takového otce neměla.

J. David 8.12.2010 19:28

Nechme nostalgie a zaměřme se na analogii

Musulmané. Rozlézají se jako sliz v Evropě a ke všemu ještě vyřvávají o šarii. Analogicky kdysi také někdo vyřvával o "lebensraumu" a "ordnungu dle vyššího poslání", a rozlézal se. Jak to dopadlo je historicky známo.

A nyní. Všichni multikulti by měli preventivně dostat býkovcem přes ráže či "fifiny". Jejich politikum je totálně destruktivní, typu přístupu Chamberlaina či Daladiéra.

Korán jsem přečetl, jenom pablb ale může presentovat, že je mírumilovný. Po přečtení tohoto dílka, jsem si nabitou bambitku uložil pod polštář. Již stará monarchie musela čelit musulmanským nájezdům.

To, co se děje v Evropě, má snad analogii ve starém Římě. Tam se v senátu užvanili a rozkmotřili tak, že jim barbaři rozklučili impérium. Bohužel se nikdo nepoučil. Vši v kožiše nebo v košili také hubíme a nemáme výčitky. Musulman je musulman, v intavilánu Vás bude hostit, v extravilánu podřízne. Musulmanovi a Cikánovi nelze věřit ani slovo. To si naši multikulti neuvědomují. Dovedu si představit paní Šiklovou, pány Uhla a Kecába, kterak se na nuda pláži v Pakistánu pláchají nazí. Nelze. Že to je proti místním zvyklostem? Bon.Tak ať musulmani a jiná etnika dodržují zvyklosti České kotliny a nevysírají. Můj názor.

V. Skalová 8.12.2010 16:21

Re: Co je nejotřesnějšího

Paní Heidlerová by se jim radši za své zabité příbuzné omluvila...

V. Skalová 8.12.2010 16:19

Re: Pěkný článek

Nehysterčete, že pan Vlk odmítá vylhané sebebičování. Srovnávat ho s Hitlerem je tedy hodně ujeté, a něco o vás vypovídá. Že nechápete, co píše, už jste prokázal.

B. Šourek 8.12.2010 15:57

Re: Ano,

Nejdůležitější je vaše poslední věta.

L. Severa 8.12.2010 14:53

Ano,

problémy  s Němci začaly až někdy v roce 37 , kdy se začal projevovat vliv Hitlera.ˇBydleli jsme v čtvrti, která byla z poloviny německá. Hrával jsem si bez problémů s německými kluky, ale od podzimu 38 jsme se přestali zdravit  - nevím kdo začal. Bylo by dobře, kdyby se politici přestali plést mezi lidi.

R. Langer 8.12.2010 12:52

Re: Co je nejotřesnějšího

He?

P. Krasny 8.12.2010 11:32

Re: Co je nejotřesnějšího

Vy to asi nemuzete pochopit, ale jsou v zivote veci ktere je proste  potreba udelat.

A. Ruščák 8.12.2010 11:26

Pěkný článek

Můj pradědeček (Čech, učitel ze Dvora Králové) byl v odboji, udal ho Čech, byl několik let v koncentráku. Nikdy netrpěl germanofobií, vždy říkal, že jsou dobří a zlí lidé, ne Češi a Němci. Vyháněných a vražděných se zastával. V tom je právě ten vtip, že lidé, kterým nacismus opravdu ublížil, jsou sami dalecí tomu, se jako nacisté chovat. Zato třeba takoví, jako pan Vlk.... no, Hitler by z něj měl radost. Taková koncentrace nacistických myšlenek, akorát s jinými subjekty na pozicích "nadčlověka" a "podčlověka", než u Hitlera, se jen tak nevidí.

J. Urban 8.12.2010 11:24

Re: Co je nejotřesnějšího

Nátura? Němci mu zavraždili příbuzného....

V. Heidlerová 8.12.2010 9:33

Co je nejotřesnějšího

Nejotřesnější ze všeho je to, že se Váš otec dobrovolně přihlásil do popravčí čety. To teda musel mít náturu. Právě takoví hrdinové nás připravili o demokracii po r. 1945.