6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pedro 25.12.2008 0:08

Kdyz ctu tyhle vzpominky,

jsem asi po milionte rad, ze jsem v 1968 vzal roha.  Stastne Vanoce z Puerto Vallarta.

loula 24.12.2008 19:30

Re: jezis to je blbost

Ano, takové soušky a souzi existovali, a pokud se dožili sametové revoluce, tak se z nich během noci stali protagonisté budování kapitalismu.

R 24.12.2008 17:47

Re: jezis to je blbost

No, vedle lidí, co toto dělali vědomě existují i lidi, co nemají vůbec buňky k pochopení takových jemných souvislotí. Přitom jinak to mohou být lidi chytří, ve škole třeba i premianti, ve fabride dobří dělníci ale toto prostě nechápou. Tito lidé byli tehdy komunisty vyhledáváni jako poměrně snadné oběti, dali se jen s trochou obratnosti snadno ovlivnit a stali se poslušnými nástroji.

R 24.12.2008 17:39

Re: Já jsem starší pamětník

Záleželo jak kradl  a co kradl. Obecně jestli kradl soudružsky, to znamená že zachraňoval materiál, co by byl jinak při socialistických výstavbách zničen  a doma ho beze zbytku využil. Nebo jestli kradl jako prase, to znamená i matroš, co potom při výstavbě chyběl a doma měl stejný nepořádek jako na té socialistické stavbě.  Potom záleželo kdo na to přišel a komu tou zlodějnou šlápl na kuří oko. Obvykle ale když kradl jako prase, tak byl od soudruhů vyhozen směrem dolů a často i velice veřejně jako odstrašující příklad. Když kradl soudružsky, tak ho kolikrát vykopli i nahoru. Fakt je ale, že u elektřiny to bylo dost jednoznačné a okecat se tam dalo velice málo.

František I. 24.12.2008 17:23

Re: Já jsem starší pamětník

Ha, ha,. Ti byli většinou vykopnuti na vyšší funkce. Ke zdi šli trochu jiní.

J.G. Pašek 24.12.2008 17:16

Za mě se krytou mluvou říkalo o tak nebezpečných, horoucně a věrně rudých . . .

JEZDÍ NA KOLE . . .  =  Nahoře se hrbí a dole šlape . . .

Jura Jurax 24.12.2008 14:23

Re: jezis to je blbost

Milé pošetilé cca, asi jste to nezažil. Ale jak tak figura ukazuje, ještě byste to zažít mohl ...

Yarda 24.12.2008 14:17

Nihil novum sub sole.

Na jednu nejmenovanou střední školu byl krátce po sametu dosazen ředitel jehož jedinou kvalifikací na to místo bylo že byl čtyřicet let ukřivděný a stačil tam doorat to co nestihli ani komunisti před ním.

Co se výchovy k vlastenectví týká, vzpomněl jsem si na román "Na západní frontě klid" kde je popsáno jak třídní profesor přesvědčil všechny chlapce ze třídy aby jako jeden muž napochodovali na vojenské velitelství přihlásit se do (1.ww) jako dobrovolníci.

Nevím jaké je to teď v našem školství (ale asi nijak zvláštní - viz třeba výsledky srovnávacích testů co byly nedavno zveřejněny (BTW: Rozdělení vysokoškolských studií na bakalářskou a magisterskou část IMHO nemohl vymyslet žádný malý bl_bec)) ale mimo školství je takových "inspektorů" plná (_!_), například kolik různých auditů, certifikátů a ISO dnes běhá po světě.

gog 24.12.2008 13:42

Dnes je soudružka Ptáčníková

s největší pravděpodobností kovaný eurokádr který v souladu s oficiální bruselskou linií ( a za bruselské peníze)  káže multikulti,gender ,zelené neobolševické zhovadilosti (Y)

franta tyčka 24.12.2008 12:47

Re: Já jsem starší pamětník

oprava: takoví zloději by šli ke zdi.

franta tyčka 24.12.2008 12:44

Re: Já jsem starší pamětník

I já jsem starší pamětník. Zaujala mě poslední věta,že to že kradl mu soudruzi neodpustili. To je pravda ovšem v naší nové demokracii mají vše "odloženo" nebo nedokázáno nebo promlčeno včetně miliardových krádeží. Přesně tak to by soudruzi nedopustili a šli by ke zdi.

Marat 24.12.2008 12:09

No no.

Kantoři nejsou zvláštní ušlechtilé bytosti.Budou žáky učit všemu, co si od ních momentální moc bude přát.Mě učili kantoři kteří už byli kantoři za Rakouska,.Vždy učili tomu správnému vlastenectví,které právě nosilo.Nic proti tomu,byli to také jen lidi a chtěli žít.Jen prosím z nich nedělejte nějaké obětavce a ušlechtité lidi.Jistě i mezi kantory se našli slušní lidé,ale jinak většina z ních byla to co všichni lidé třebas za komunismu.Také se pokakávali se děsem,aby náhodou neklesli mezi dělnický plebs a proto se dokázali kroutit jako škrkavky.

Ano dámy a pánové,byl to hnusný a to zvláště hnusný réžím.Jenže ten réžím dělali  lidé. Nebylo to žádné neviditelné zvíře.A nebylo to jen pár desítek lidí.Byly to miliony.

m.l. 24.12.2008 11:52

Re: jezis to je blbost

Jak kdo. Vzdycky kdyz si na to vzpomenu, na tu ponizujici vladu blbu, otresu se hruzou jeste ted. A v posledni dobe na to vzpominam cim dal casteji, zejmena kdyz vidim soucasne volebni preference.

janoryna 24.12.2008 11:32

Re: A co dělá soudružka Ptáčková dnes?

určitě zkládala OF.

cca 24.12.2008 11:23

Re: jezis to je blbost

spíš to "hrdinství" po 30 letech máme u p...e milá pamětnice

LOJR 24.12.2008 11:21

A co dělá soudružka Ptáčková dnes?

Neposlancuje někde na místní úrovni za stranu soudruha Paroubka, jako mnoho jiných zasloužilých soudruhů? Politruky mají v socdem rádi, třeba soudruha Šlajse v Plzeňském kraji. (Y)

F..A.Kekule 24.12.2008 11:18

Já jsem starší pamětník

Něco podobného jsem zažil v roce 1953, kdy přišel do školy nový dělnický ředitel. Jmenoval se Přikryl, my mu ovšem říkali Pikin.  Byl to zámečník, který absolvoval roční švindlkurs a nahradil starého ředitele, který mu měl dělat tak zvaného pedagogického poradce a pochopitelně ho měl rád jako pověstnou osinu v... Sudruh ředitel měl totiž svérázné metody učení. Vešel do třídy ve vrzavých poschoďových "maďarách" a na povel primusky třídy jsme začali recitovat nějakou zadanou ruskou básničku, on procházel mezi námi a poslouchal, jak to kdo umí. A kdo uměl špatně, dostal číslo, které určovalo, kolikrát ji musí za trest opsat. Potom zasedl ke stolu a zavelel: strana dvacet, čte Štoplová. A ta četla z učebnice. Když už se mu toho zdálo dost, zavelel: podtrhněte si, a pro změnu zase četl on a my podtrhovali. Nakonec řekl: příště zkouším a my museli při zkoušení odříkat podtržený text doslova a do písmene, jinak bylo zle. Takhle nás učil dějepis a občanskou nauku. Naštěstí jen půl roku, bývalý ředitel totiž zjistil, že ten švindlkurs nedokončil a sám si padělal výstupní vysvědčení a tak v tichosti zmizel ze školy jako pára. Byl to samozřejmě člen strany a tak šel dělat úředníka na MNV. Pointa ovšem byla později, kdy mi jedna bývalá spolužačka s neskrývanou radostí sdělila, že má obrovský průšvih, protože kradl elektřinu a přišlo se na to. A to mu už soudruzi neodpustili.

ps 24.12.2008 11:05

Re: Doře vymyšleno

Ty sloužíš pořád těm stejnejm, tak nekritizuj.

pamětnice pekla 24.12.2008 10:02

Re: jezis to je blbost

Opravdu jen ten, kdo nepamatuje, může takovéto líčení pokládat za blbost. Je to ovšem spíše úsměvná vzpomínka proti tomu, co prováděla Ing.Věra Zbitovská, Ruska, provdaná za polského experta ve Škodovce, na Střední průmyslové škole stavební v Plzni. ejen že nikdy neukázala inženýrský diplom, absolvovala jakýsi institut, z jejích učebních výroků proslul nejvíce - nakreslete čtvereček, jako krabička od sirek- ,neměla ponětí, co žáci rýsují, ale zato promyšleně odstranila ze školy během normalizace jednadvacet lidí, dusila je předtím tak, že před prázdninami byli přesvědčeni, že budou muset odejít, po prázdninách se zdánlivě polevilo, aby se celý cyklus opakoval. Nebylo nutno testovat močový měchýř, chlastala při jakékoli příležitosti, až se pomočila. A nic se jí nestalo, kdesi tady s námi žije, pobírá pěkný důchod a zajisté trpělivě čeká, až bude opět vítat osvoboditele. Museli by to být ovšem etnicky čistí Rusové, protože v osmašedesátém odmítla jednat s armádní delegací, řkouc, že s žádnými Kalmyky mluvit nebude. A teď se můžete chechtat, mladí Komsomolci !

Jenda 24.12.2008 9:32

Re: Pitomci bez fantazie

A nestalo by se nic. Vzhledem k tomu, ze byla "s óbrkomunistickým manželem z bolševického landrátu".

franta tyčka 24.12.2008 9:24

Doře vymyšleno

Agitátoři Ptáčková i Bláha jedno jsou. Jenom ti kterým slouží jsou jiní.

Karlsberg 24.12.2008 7:53

Re: Nesedí mi dvě věci

ne padesátá, ale sedmdesátá léta. Normalizace...

Houmr 24.12.2008 7:44

Nesedí mi dvě věci

Počet knih pro  občanskou nauku a hlavně fixka. Fixka v padesátých letech?

DrX 24.12.2008 7:23

Re: V Rusku mají Dědu Mráze a ne Santa Klause . . ..

No, on taky píše : RUDÝ S. Claus. Nejspíš jsou to, podle obleku, dvojčata...

I-Worm 24.12.2008 5:54

Pitomci bez fantazie

normální člověk by ji udal, že manifestačné odešla, když se zpívala Internacionála...

J.G. Pašek 24.12.2008 5:45

V Rusku mají Dědu Mráze a ne Santa Klause . . ..

Děduška Maróz, jolky nam priňós. Lůče jolky njet, što priňos nam Děd . . . .

NobodyWasHere 24.12.2008 3:53

Re: jezis to je blbost

jenom pokud to nepamatujete.

Pamětník RAJe 24.12.2008 3:38

Re: jezis to je blbost

Tupý vepři, takové soužky skutečně existovaly - oběti normalizačních orgií na Děčínské stavební průmyslovce po roce 1970 by ti to potvrdili.

fesne selatko 24.12.2008 1:03

jezis to je blbost

k neucteni