7.12.2022 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

VYTÁPĚNÍ: Když se ochladí o 30 stupňů

Když na Silvestra 1978 zamrzla celá republika, ten tehdejší malér také nespad jen tak z nebe, zrovna jako problémy dnešní nevznikly 24. února. Už od roku 1972 začaly být problémy s dodávkami uhlí a stupňovaly se až do podzimu 1978. Naše dnešní problémy s energií, plynem a ropou nezačaly, jak se snaží dnešní vláda a EU tvrdit, s útokem Ruska na Ukrajinu, to byl jen poslední katalyzátor, tedy urychlovač dějů, jak nás učili v hodinách chemie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Tomko 15.9.2022 0:33

Decarbonizácia je zodpovedná za infláciu a tým samozrejme aj za šialenstvo s obchodovaním s energiami na burzách podobne ako je to s tuniakmi v Japonsku. Tvrdí to americký Forbes a ja s tým plne súhlasím. Zrušme zelené šialenstvo zvané Zelený údel a budemem opäť topiť plynom. Ak nie ruským, tak ukrajinským.

P. Rada 15.9.2022 6:44

"Šlenství" jako ztráta rozumového úsudku se např. projevuje popíráním reality. Konkrétněji neuvědomělým jednáním až popíráním toho, že imise s fosilních paliv zpětně a dlouhodobě výrazně negattivně neovlivnují civilzaci což v důsledcích navozuje ještě výraznější ztráty.

Topení plynem - oproti uhlím, je sice rozumější alternativou ale ta žel zejména v česku řadu let nepočítala s diverzifikací zdrojů jako s ochranou před extrémním válečným vydíráním.

L. Novák 15.9.2022 19:43

A zelený magor Rada s tím samozřejmě nepočítal taky a hýkal tady blahem nad debilními cíli Energiewende a Green Dealu a NEJHLOUPĚJŠÍ ENERGETICKOU POLITIKOU NA SVĚTĚ. A teď, když to prasklo, dělá chytrýho... Rv :-P