1.12.2022 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

VYTÁPĚNÍ: Čím topit, když není čím topit

Lidi si vždy najdou něco, čím si zatopí. Takové ty rady, jako že mají lidé v krbových kamnech a krbových vložkách topit vyschlým dřívím, jak doporučuji i já ve svých knihách, jsou pár měsíců před zimou opravdu hraběcí radou. Palivové dříví musí schnout, a proces vysychání na povětří trvá nejméně rok.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Dvořák 16.9.2022 19:34

Pan autor by měl více logicky myslet. Samozřejmě že výpadek proudu znamená konec každého topení, závislého na elektřině, ale ono to zasáhne i další oblasti. Kdo z podniků má dnes záložní generátory? A co nemocnice?

On by byl i problém s krbovými kamny, které jsou připojeny k ústřednímu topení a bez oběhového čerpadla to může dopadnou i menší havárií. Takže nakonec zbude jen táborák v pokoji.

Jinak strašení blackoutem - když dojde k přetížení sítě, začnou se přes HDO vypínat méně důležité spotřebiče (bojlery) , veřejné osvětlení atd. A pak se odpojují méně důležité provozy. ATD.

A co plyn? Ten se musí potrubím prohánět také pomocí elektrických čerpadel. A oprava havarovaného potrubí je obtížnější, než oprava přetržených drátů.

Tak nám zbývá jen ohniště! Jenže se musí nejdříve nasbírat dřevo! A myslíte si, že tahle vláda to bude dělat za vás? :-)