Diskuse
VÝHRA: Rada nad zlato
Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seP20e95t75r 68P28a89v25e49l
Pan Neff mi připoměl vtip, který jsem slyšel kdysi v mládí. Stará Židovka vyhraje 100 mil. dolarů. A když se jí novináři ptají jak je využije, tak odpoví, že v prvé řadě nechá vztyčit zlatou sochu Adolfa Hitlera. Novináři s údivem, vy jako Židovka která přežila Osvětim a Hitler ? Ona s úsmevem odhalí levé předloktí, ale to jsou ta výherní čísla.
P16e47t27r 84D34v42o36ř70á54k
Ano, je třeba se zabývat tím, co by někdo udělal se třemi miliardami.
Hlavně když se nikdo nesmí(!) zabývat tím, jak jiní přišli k desítkám a možná stovkám miliard a přitom stále mají málo.
Prý u nás každoročně roste počet dolarových milionářů. Jistě to mají z práce. Prostě spořivé typy. No řekněte, má snad někdo z vás problém ušetřit cca 60 000 Kč denně?
J77a79n 95F30r48á27ň34a
Já ano, každý den mi zbyde 80 000 až 100 000 Kč a nevím co s tím.
V33l50a95s15t17a 92M28o32k21r84ý
Ondřeji,
ON TEN
výherce,
daruje státu 15% z té výhry, ovšem nedobrovolně, protože minulá vláda/současná opozice nařídila výhry nad 1milion Kč zdanit,
no a je na každém takovém výherci, jak s penězi naloží -
zda rozjařeně, či s rozmyslem a bez poraděnků.
R88o69m47a25n 30L10a98n10g12e10r
Kdyby nad milión. Nad 50000,-.
F85r63a84n60t28i46š29e35k 81N32a96v70r78á51t45i77l
Výherce velké částky je na tom podobně jako člověk, který vyloupil dobře zásobenou banku. Když to bude halasně vytrubovat nebo začne žít nad dosavadní poměry, okolí včetně policie, daňového úřadu, příbuzných, známých a finančních loudilů si toho všimnou a udělají dotyčnému ze života peklo. Jedinnou obranou je neměnit své zvyky a pomalu, třeba i léta, zvykat okolí na nově nabyté bohatství. Vzpomeňte si, že v okolí máte některé neblahé případy z doby restitucí a privatizací, kdy se z normálních příjemných lidí stali zbohatlíci, kteří dnes žijí v izolaci nebo na parkovištích loudí o dvacku na krabičák.
J92. 20G41a23n29a94u72r
Hlavně nikomu nic neříkat!
A48l52o66i32s 38J57a79r96o30š
A neříkat to o ani Lubě, to by se Aston podivil, jak rychle by dostal kopačky a obsílku s pruhem , že polovička není vlastně jeho a že vyrazí sama do světa , neboť že objevila v sobě novou mízu a zkusí to sama bez zátěže starého dědka , co si ani ty brejličky neumí nasadit, holt ženy jsou už takové!
L46u26b47o69m65í44r 86Ž70a72l91o50u87d87e28k
Ano, reakce veřejnosti na vládní zásahy do cen jsou zarmucující. Všichni (kromě skalních voličů) na každou vládu nadávají, ale jak se objeví problém, hned po ní chtějí zásah. Ze 40 korun ceny benzínu sice 20 tvoří daně, ale vláda nás zachrání tím. že operativně určí, jestli si prodejci smějí přirazit 2,50 nebo 2,60. A to se vyplatí!
J90a95r79o51m16i88r 67L88u80k90a89v45s18k61y
"Ze 40 korun ceny benzínu sice 20 tvoří daně" neplatí se z té daně opravy starých a stavby nových silnic? Asi to ve státním rozpočtu je pěknej maglajs, ještě že tam teď jako ministryni máme tu "sušenku". J.L. end
K23i90b76o12k35o 76V34e61n13g75i
Kdo je to milionář? Kdo má milion "peněz" na účtu, ve štrozoku, nebo v nemovitostech? Bohužel je to ekonomicky zcestné označování. Milionářem je ten, kdo za účetní a berní období (obvykle jeden rok) může utratit "milion peněz", aniž by tím snížil své výnosové portfolio majetku, aby zase za další fiskální období mohl provést totéž. Ale nic, pouze reaguji na reklamu sázkovek typu "vsaďte si, vyhrajte milion a staňte se milionářem". Dle mne je ten slogan matoucí.
A ten Jacpot v přepočtu cca 3 mld. Kč (3*10^9) mu má být přán (nebožák výherce odvede 0,5 mld ofěru do chřtánu berňáku, v USA to má celé ve splátkách na 30 let a přímo také s ofěrou pro goverment). Jinak toho nebožáka lituji, pokud svoji výhru neututlá a výhru nedeponuje a nediversifikuje třeba do bank v SUI mimo EU a nenechá si změnit identitu, stane se lovnou zvěří pro ruzné loupeživé spolky, charity, aktivisty, kongregace, sekty, mafiány a venkoncem i soukromé osoby, trpící nouzí (jsme v Česku, každý zná všechny, a když si někdo pořídí dvě kozy navíc, bude vždy u souseda podezřelý). Výherce to bude mít složité, pokud si nedá majzla a podlehl by euforii rozmařilosti, pak bude mít problémy. Jinak, přeji výherci, ať mu ty prášule přinesou štěstí a pohodu a ne, problémy duševní rozkol.
V22l57a32s70t49a 36M54o84k60r34ý
DNES JE VLASTNĚ
milionářem každý majitel " králíkárny "/viz V. Havel a
přitom je to vlastně jenom " navoněná bída ",
že.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz