1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kuhaj 16.5.2022 13:55

Dobrá reflexe, díky.

M. Valenta 16.5.2022 12:15

O korespondenční volbu zde vůbec nejde vážená paní. Jediným důvodem je politická orientace voličů žijících či dočasně pracujících v zahraničí a podle toho se řídí místní politické strany. Krásným příkladem účelovosti v této věci je takový Trump. Když mu o nic nešlo, využíval korespondenční volby, když vstoupil do politiky a KV se ukázala pro něho nevýhodná, změnil názor. Nic jiného za tím není.

D. Polanský 16.5.2022 11:56

Všichni něco na nás šijí, no a pro sebe šijí blahobyt, takže na výběr moc nemáme.

J. Pavelka 16.5.2022 10:28

Bděte tedy, neboť nevíme dne ani hodiny! Jednak to ale není o politice...A pak, v té době ovšem jakkoli ideově zsměření novináři nebyli...A ten co to pak převal, byl ideově někde úplně jinde...

J. Pavelka 16.5.2022 10:26

No asi nebudeme každé dilema hned přirovnávat k Sofiině volbě...to totiž nebylo jen tak nějaké dilema...

V. Povolný 16.5.2022 10:22

Pěkné. Jenže pokud bychom chtěli dělat něco proti drzé rozpínavosti EU, museli bychom začít u nás. To by se takovéto věci musely stát tématem voleb a nemohly by být voleni politici, kteří budou zájmy evropského molochu upřednostňovat před zájmy ČR a jejich občanů. Místo toho byl hlavním tématem voleb antibabiš a prounijnější vládu jsme snad ještě neměli. Co jsme si zvolili, to máme. Nadávat můžeme jen sami na sebe.

M. Valenta 16.5.2022 12:54

Možná jste to ještě nezaregistroval. ČR je už drahnou dobu členem EU a to se vším všudy. Vaše varianta být opět ve sféře vlivu rusáků zkrátka není pro průměrného voliče atraktivní. A jestli máte na mysli nějakou třetí "švýcarskou" variantu, tak ta neexistuje. Dokonce i srbští nacionalisté jsou ve stavu přístupových pohovorů.

V. Povolný 16.5.2022 14:17

Členství v EU beru jako z nouze ctnost, nejméně špatná varianta ze všech. Nicméně, být členem EU ještě neznamená chovat se jako ovce a kývat hlavou jako fackovací panák. Charakter EU se válkou na Ukrajině nijak nezměnil, spíš ještě přituhuje. Bohužel nemáme na vybranou.

M. Hoblík 16.5.2022 9:41

Souhlasím a dodávám! Veškeré volby jsou naprosto zbytečné a občany obtěžující. V dnešním, pokročilém světě by se volby měly zakázat a rozhodovali by za nás naši milí přátelé v Bruselu. Fakticky tak tomu už stejně je, teď to jenom uzákonit...

M. Svarovský 15.5.2022 23:57

Také děkuji autorce. Naprosto souhlasím, že korespondenční hlasování je v rozporu s principen tajné volby, zvyšuje významně riziko volebních podvodů a znevěrohodní výsledek se všemi důsledky které z toho plynou. Viz. USA. Kdybych měl tu šanci, tak varuji ty co budou hlasovat v parlamentu pro. Tohle je tak závažné a bude to mít takové důsledky, že vám to voliči opravdu nezapomenou.

I. Polák 15.5.2022 12:34

Demokracie není dokonalá, ale volby v dnešní podobě alespoň nějak fungují. Je pro mne naprosto nepochopitelné, že když v jedněch volbách vyhrají ti a ti politici, tak že hned po volbách budou měnit volební systém a pravidla. Proboha, to by snad mělo být sledováno celosvětově jako pokus o demontáž demokracie, uvalovány sankce a tak....:-/

A když už změna pravidel - důsledně podle volebního programu, jednoznačně s tím vyhrát volby (pokud možno několikeré) a ještě doplnit referendem!

Jenže jak uvalovat sankce i na USA, že? A když to dělají oni, my můžeme také? Typicky české.

K. A. 15.5.2022 18:22

To není moc dobrý nápad. Pokud ustanovíte někoho, kdo by dohlížel na demokratičnost v různých zemích, tak zřizujete úřad, který je mocnější než zvolené orgány a přitom sám zvolen není. Takže tím tu demokracii zlikvidujete rovnou. (To je případ Evropské komise.) V ideálním případě by to měli takové vládě spočítat voliči... Všechno závisí na tom, jak je uvážlivá většina společnosti. Pokud není, tak narazí a snad se poučí.

P. Diviš 15.5.2022 22:49

Pro některé "pachatele dobra" obtížně pochopitelné.

K. A. 15.5.2022 11:18

Díky za dobrý článek. S autorkou ve všem souhlasím. Ano, šijí se na nás různé boudy.

J. Plzák 15.5.2022 9:02

uncut-news.ch: katastrofální výsledky očkování v Austrálii a v Izraeli. Počet úmrtí rapidně stoupá.

Chcete víc?

Z. Koutecký 15.5.2022 1:38

Když jsme my, paní Kozumplíková, v roce 2003 nadšeně hlasovali pro vstup do EU, tak jsme také neuvažovali, co se tam na nás bude šít. Chtěli jsme si hlavně skvěle žít jako ti "zápaďáci". S centralistickými tendencemi EU si lámeme hlavu až teď. Stejně jako my i Ukrajinci chtějí do EU. Ovšem oni to mají komplikované tím, že východní část jejich území odřezává Rusku, což je nepřítel EU, přístup k Černému moři, a na tom území také tvoří značný podíl obyvatelstvo ruské národnosti. My jsme se od východní části Československa, tj. Slovenska, oddělili pokojně, v klidu a míru. V Evropě to v podstatě nikoho moc nevzrušovalo. Ukrajinci o východní část území přijít nechtějí, tak vedli řadu let občanskou válku a teď bojují i s Ruskem. A Evropa jim pomáhá a přeje vítězství. Takže teď mají Ukrajinci jiné starosti než dumat nad tím, kam směřuje EU.

L. Žaloudek 14.5.2022 21:52

Pořád diskutujeme o korespondenčních volbách, ale ty evropské zapadly: Jestli bude jednotná evropská kandidátka a celá Evropa jeden obvod, nevyhrají vždycky ti z největších států? Dá českému uchazeči hlas i někdo jiný než Češi? Nebo jak to vlastně má fungovat?

J. Pankovic 14.5.2022 22:37

No nijak. Proto taky budou volit sami sebe....ale demograticky;-)

P. Dvořák 14.5.2022 16:02

Žádný novinář nehlásal "Lidé bděte!", ale psal to na motácích z německého kriminálu před tím, než ho po německu popravili.

O to víc je to varováním. Nejen pro umožnění voleb těm, co kdysi vzali kramle.

D. Uhlár 14.5.2022 20:17

Což ovšem nic nemění na tom, že to byl novinář, sice komunistický, ale novinář. I přesto bych si zrovna jeho za vzor nebral, neboť jsou důvodné pochybnosti, podepřené svědectvími, které jej obviňují ze spolupráce s Gestapem. On sám ji přiznal, ovšem s tím, že to byla zpavodajská hra, že tzv. vodil Gestapo za nos. Nechci ho soudit, ale už ho nechci ani na piedestal za svatého. Nechte ho spát.

V. Čermák 15.5.2022 19:38

Ale soudíte ho. Jakpak byste asi Vy sám přečůrával gestapo? Nestačí, že byl Němci popraven? Mimochodem, myslíte, že Havel přečůrával STB? Rv

J. David 15.5.2022 6:32

To jako nějaký Horák s bachařem Kolínským? A jak dělal vejlety s Böhmem?

P. Dvořák 15.5.2022 6:48

Jestli čerpáte z dnešního dějepisu, tak se nedivím, že to je jediné co o tom víte. Vč. těch "výletů".

J. David 15.5.2022 7:03

Rád se nechám poučit. Byl, či nebyl Horák/Fučík agentem Gestapa?

P. Dvořák 15.5.2022 8:53

Peroutka má za to že ano.

V. Kuhaj 16.5.2022 13:58

Peroutka byl gentleman.

P. Molík 14.5.2022 12:25

EU = žalář národů.

J. David 15.5.2022 6:59

A von der Lejno genderový kokon EU. Tyhle klimakterické samice (něco jako vynešené slepice), furt mají nějaké "návaly" a choutky, když jim nejde "pojímání", vrhnou se na politiku. Těch bab máme historicky v politice přehršel, namátkou pamatuji Anežku Hodinovou Spurnou, pak Gustu Fučíkovou, genderově krejčíka Vasku Biľaka (na saka nepouštět, poznámka na "lérbrichtu"). Pak to začalo, pěnice slavičí Parkanová, dnes samice Bubo bubo v čele PS. Kouzelný genetický vývoj. Transmutace samic v samce a dominanci. Odpor male se nazývá v orginále "The Taming of the Shrew". Jo, chlap má lovit, a ženská žvejkat kůže.

J. Dvořák 14.5.2022 11:09

Korespondenční volba je cesta k zmanipulovanému výsledku voleb. V USA je to vylepšeno použitím volebních automatů.

P. Molík 14.5.2022 12:46

Volby se stávají otravnou formalistickou procedurou pro ty, kteří si rozdělili moc. V našem současném pseudodemokratickém systému pod taktovkou bruselských mocipánů mají voliči postavení, které se blíží postavení užitečných blbů. Je nabíledni reálný předpoklad, že stávající vládní moc využije všechny možnosti, tedy i snadno manipulovatelné korespondenční volby k tomu, aby si svoji moc uchovala na věčné časy, protože (zatím) nemůže zopakovat zdiskreditovaný normalizačně-ústavní postup, který v ústavě zakotvil vedoucí úlohu komunistické strany. Nyní je nutné ovšem připustit i možnost ústavního zakotvení vedoucí úlohy vládní pětikoalice v našem pseudoústavním režimu, však Rychetský je v takovýchto protiústavních záležitostech velmi flexibilní. Současní ústavní soudci si navykli jít do střetu zájmů ve vlastní prospěch, viz. např. si odsouhlasili enormní růst svých důchodů tak hanebným způsobem, že mezi důchody starobních důchodců se sociální nůžky rozevírají obzvlášť rychlým tempem. Na základě požadavků ústavních soudců je stát povinen si hýčkat kastu privilegovaných důchodců s nejvyššími důchody, kterým je stát povinen při valorizacích přidávat nejvíce, ač nejsou sociálně potřební a de facto nemají co parazitovat ve státním důchodovém pilíři, nýbrž si můžou (a mají) prohnilé ovoce ze svých privátních zájmů vychutnávat výlučně v soukromých penzijních fondech. Stát by neměl být dojnou krávou pro různé sofistikované parazity.