Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

KN

K16a62r74e37l 20N92o52v24a55k

13. 6. 2024 23:01

Zidi se povazuji za mensinu, kdyz se vymezuji proti vetsine, a za soucast vetsiny, kdyz chteji pomoc proti Arabum (v Palestine).

LN

Tys nám tady chyběl, antisemitský magore! Rv

VP

V56l65a65d59o 91P59i21t54r54s

13. 6. 2024 21:45

Já bych prostě definoval diskriminaci jako veličinu skalární, nikoli vektorovou. Jakékoli zvýhodnění jedné skupiny je útlakem ostatních.

PD

Velmi podobně je to v Česku s cikány, jen chybí ti cikánští soudci a profesoři, kteří by diskriminaci odmítli.

IL

I51v38o 33L45y83č75k52a

13. 6. 2024 11:29

Přesně. Máme plno neziskovek, živených státem. Ale nikde není vidět jejich úspěchy.

PB

P17e35t58e 85B19r28i27c40h

13. 6. 2024 9:31

"Thomas Sowell je americký ekonom a publicista. Je mu přes devadesát let a je to černoch. Pochází z velmi chudých poměrů. Sám o sobě říká, že v mládí byl přesvědčený socialista. Pak šel pracovat na poštu a od té doby je z něj obhájce svobodné společnosti.

Někde řekl, že se ho lidé občas ptají, zda se někdy snažil přesvědčit černé lídry, aby upravili svůj názor na rasové otázky. Odpověděl:

Samozřejmě, že ne. Netrávil bych čas tím, abych přesvědčoval mafiány, aby se vzdali svého kriminálního byznysu. Proč bych měl utrácet svůj čas přesvědčováním těch, co vyvolávají rasovou nesnášenlivost, aby se vzdali role oběti. Je to jejich denní chleba." !!R^;-€

FN

Problémem je, že menšiny většinou nechtějí stejná práva (a povinnosti), ale exkluzivitu, tedy nadpráva.

JN

Jak to řešit? Na YouTube vidím videa z amerických měst - LA. San Francisku, Filadelfie, Vancouver...Procházky po ulicích plných bezdomovců a zcela zničených feťáků. Výsledek dřívější výspy demokracie, svobody, prosperity. Doporučuji ke zhlédnutí, vede to k zamyšlení.

JR

USA mají vůči černochům dluh a ulehčit jim pristup ke vzdělání považuji za dobrý zpusob jak se k problematice historicky utlacované skupiny obyvatel postavit .

Ono to není poprvé, kdy Američané k něčemu podobnému sáhli. Po válce měli demobilizovaní veteráni také výhody v pristupu ke vzdělání a ke garantovaným půjčkám.

AS

Veterán pro ten stát riskoval život. To je poněkud jiná zásluha, než to, že se někdo narodil s nějakou barvou kůže.

Foto

Přemýšlím o aplikaci zvýhodňováním jedné rasy nad druhou u nás a myslím, že se tak skrytě děje. Na rozdíl od USA ale ta skupina neprosazuje své zájmy, je spokojena se současným stavem. Většina obyvytel ten stav ani nevnímá, je zaběhnutý a je vykoupením sociálního klidu. A památníky, které kromě umělých akcí nikdo nenavštěvuje - zkuste se podívat do Hodonínu u Kunštátu.

VP

A to od teto "zeny" ktera nezna definition zeny....takhle se vyjadrila.Idiot.

Foto

Vyborny clanek, cil te "equity" (proporcionalni zastoupeni vsech ve vsem) je nedosazitleny. Podobne jako beztridni spolecnost komunistu. Jak napsal Milovan Djilas, velmi rychle vznikla Nova trida. Proste to nejde. Thomas Sowell o tom psal vyborne. A musi se to svest na nekoho, takze nastane zostrovani boje. Vyhazovani z prace, pak prevychovne tabory, az popravy. Touto cestou se vydala Amerika.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz