Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VÍNO: Dupání po vinohradech, dupání po jihomoravské národní hrdosti

Dle Svazu vinařů by navrhované zavedení spotřební daně ve výši 23,40 Kč na litr tichého vína směřovalo ke zdražení běžné lahve vína v obchodech skoro o třetinu. O konzumaci přímo ve vinárnách a vinotékách raději ani nemluvě. Nadto důsledkem instalace nové spotřební daně by se zapříčinil propad celého oboru až o desítky procent a patrně by razantně klesla celková plocha našich vinic.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Ale houbeles

Celá ta sranda se týká toho, že krom vinařů, kteří dodávají do obchodů je jich spousta malých, kteří na konci roku kromě své vlastní spotřeby vyprodukují nějakých tisíc litrů na prodej a náklady na zdanění by byly vyšší, nežli výdělek ze zdanění. A teď se erár rozhodl, že z výtěžku jiných daní bude platit vvýběr toho záporného zisku.

0 0
možnosti
JJ

J23u44r47a 55J75u33r93a94x

25. 5. 2023 19:07

Inu, spotřební daň na alkoholické nápoje je kvůlivá tomu, že alkohol prý škodí zdraví. Ostatně dtto cigarety.

No a na českomoravské pivo, tradiční to národní nápoj a tekutý chléb je spotřební daň uvalena. Na moravskou slivovici taky. Ale na moravské víno i českou Ludmilu uvalena není. Asi že alkohol ve víně je neškodný, ba zdraví prospěšný, jak svého času tvrdil žel již zesnulý prof. MUDr. Milan Šamánek, DrSc. Jenže on to říkal i o jakémkoliv alkoholu pitém pravidelně v malém množství. To malé množství je podle něj dvacet až čtyřicet gramů čistého alkoholu na den pro muže a deset až třicet pro ženu. Půllitr 12° piva obsahuje cca 20 g čistého alkoholu.

https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/65759/zemrel-kardiolog-milan-samanek-pijte-alkohol-je-to-zdrave-rekl-v-minulosti-v-rozhovoru-pro-reflex.html

Anebo je to prosté tím, že vinaři investují víc do lobbingu.

0 0
možnosti
KK

Pivo se v Bavorsku nepovažuje za alkohol, ale za potravinu.

0 0
možnosti
JH

Můj názor:

- Daně jsou obecně špatné, ale co se dá dělat.

- Spotřební daně na alkohol nejsou víc špatné než jiné daně.

- Víno je alkohol.

Zbytek je myslím lobbing.

0 0
možnosti
MK

Způsob vybírání různých daní je různý. Proto se sice propaguje rovná daň (jedna z nich) a nerovnosti se řeší přidáváním jiných daní. Asi pro zjednodušení, či co.

0 0
možnosti
JR

Alkoholické nápoje se pijí kvůli alkoholu. Nemělo by se koukat na to kdo to vyrábí a co je to za chlast, ale kolik to má alkoholu. No a ten alkohol spravedlivě zdanit . Je jedno jestli je to tiché, nebo hlasité víno a pivo v lahvích, nebo točené.

Podpora vinařům , ať se řeší dotacemi, jako u zemědělců, nebo lesáků.

Když projíždíte českými luhy, na mnoha místech vidíte shnilé balíky sena a senáže. To zaplatil stát-my zemědělcům dotace na hektar půdy a jim se vyplatí to sklidit a nechat shnít, protože na tom vydělají i tak.

Když projíždíte českými háji a vidíte čerstvě zalesněné holiny po kůrovci a ani nevíte že na zalesnění přispěl stát-my. Majitelé lesů pokácí a prodají dřevo, pak dostanou dotace na vyklízení klestu, pak na zalesnění, ošetření, oplocení holin a také na prořezávky.

Také k tomu jsou dotace.

0 0
možnosti
JK

J21a80n 23K69u74l53h87e92i80m

25. 5. 2023 16:12

Nejprve peníze sebrat a potom něco dát vybraným jedincům.

0 0
možnosti
JP

Pětikolka je pravicová? To jako Piráti, KDU a TOP09? Kolik jste si dal těch dvoudecek tichého po ránu, autore? (O ODS mám své pochyby, možná tak pár konzerv v základních organizacích).

0 0
možnosti
Foto

Objektivně vzato, neexistuje žádný důvod, proč preferovat jedno odvětví potravinářství před jinými. Nebo budeme osvobozovat z daně znojemské okurky, polabský chřest, litoměřická jablka či celonárodní řepku olejku?

Jistěže to stát stejně všechno rozkrade a prožere (tedy nikoli stát, ale jeho reprezentanti plus jejich symbionti a paraziti), ale stejně to není důvod.

0 0
možnosti
KV

Kurňajz, to jsou starosti. Jak naložíme se špágry (sturnus vulgaris), dělostřelbou, v podzimku na jižní Moravě je kraválu, jak u Verdunu za německé ofenzívy. Prý propanbutanové kraválomety. Nic proti, ale kdo to má furt poslouchat, když si na špágři zvykli, ale já na stará kolena ne. Jsem ale zvědav, jak "kombajnér" zvedne berni nemovitosti z vinohradu, bude ještě veselo (vejvar z každé "palice" révy šlonzákovi do regierungu v "práglu").

0 0
možnosti
Foto

Ono na tom "kecání u piva" něco je. Probere se tam každá pitomost, ale s nulovým výsledkem.

0 0
možnosti
FN

Víno je kultura, kterou elektrikář omylem zastávající funkci ministra financí, nemůže porozumět.

0 0
možnosti
JJ

J30u35r13a 77J89u23r93a77x

25. 5. 2023 19:15

Pivo též! Aji slivovica!

0 0
možnosti
JM

J94a68n 90M64a29t93ě59n64a

25. 5. 2023 10:39

Když tak přemýšlím o rozdílné spotřební dani na tichá a šumivá vína, neměl by se spotřební daní odlišit též kvašený a nekvašený chléb? ;-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz