Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VÍNO: Dupání po vinohradech, dupání po jihomoravské národní hrdosti

Dle Svazu vinařů by navrhované zavedení spotřební daně ve výši 23,40 Kč na litr tichého vína směřovalo ke zdražení běžné lahve vína v obchodech skoro o třetinu. O konzumaci přímo ve vinárnách a vinotékách raději ani nemluvě. Nadto důsledkem instalace nové spotřební daně by se zapříčinil propad celého oboru až o desítky procent a patrně by razantně klesla celková plocha našich vinic.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JG

J97. 41G73a44n32a96u97r

25. 5. 2023 10:28

Takhle nasr..i pivaře!:-/Jednou ta vláda moravských učitelů skončí.....:-)

0 0
možnosti
VM

No, když nejsou schopni se účinně bránit, tak to takhle dopadne !

0 0
možnosti
MK

Ono tady nejde o cenu vína, ale o sklípky a celou tu věc kolem toho. V mnoha státech už to nezůstalo. Metoda vybírání spotřební daně tohle zlikviduje. Nevím, jestli moravské víno dokáže konkurovat vínům z jihu, takže výsledek bude, že zanikne jedna hezká tradice a nevybere se vůbec nic - kromě daní za předražené dovozové víno.

0 0
možnosti
VM

TADY NEJDE

jenom o víno, ale o celé zemědělství a následný zpracovatelský průmysl !

0 0
možnosti
KK

Ignorujte vládu, ignorujte její rozhodnutí, příkazy a rozkazy, Když to bude dělat většina národa, tak se vláda zhroutí. Je to jen banda "neslušných" lidí, kteří si myslí, že si mohou všechno dovolit. To je tím, že nemají strach dělat svinstva. Nemají strach z lidí, a jejich nenávisti. Nemají strach z osudu Heydricha.

Když přestaneme cpát miliardy do Ukrajiny, nebude žádná spotřební daň zapotřebí. Akorát přestane růst miliardové dolarové konto Zelenského v dolarových rájích. A to lehce vydržíme, že ?

0 0
možnosti
ŚS

Problém spotřební daně (neplést s DPH) na tiché víno je hlavně o byrokratickém charakteru (spadá pod celní správu). KDo má pocit, že by se tím cena vína zvedla jen o 20,-, tak se plete. Vedení celního skladu není žádná prkotina a málo kdo z malých vinařů by to dokázal.

0 0
možnosti
KK

Tak přestanou prodávat, a sklípek budou mít jen pro rodinu a blízké přátele. Tím pádem žádné daně z vína. U vchodu sklenici od okurek, tam vhodí každý co si myslí že vypil a konec. Flaška skvělého australského, chilského nebo jihoafrického vína stávala v Německu 2 Eura. Dnes už asi víc, dejme tomu 4,- E, takže když každý vhodí dvacetikorunu za čtvrtku tak by to mělo vyjít. Vinař by měl po ruce zásobu dvacetikorun, zeptá se jen kolik host vypil, ... a stát utře hubu. Všichni jsou jen kamarádi. ;-D

0 0
možnosti
KK

Nejdřív musí vláda snížit platy politiků a státních úředníků na úroveň zaměstnanců střední školy. Třeba školníka. Za víc jejich "práce" v politice nestojí. Práce v politice je služba národu a má se dělat zadarmo. Tak jak to dělali Babiš i Zeman..

Pak teprv bude vláda důvěryhodná. Dnes ji většina lidí nevěří ani dnešní datum.

0 0
možnosti
MK

A pak si necháme narůst křídla, čímž vyřešíme dostavbu dálnice i elektromobilitu najednou.

0 0
možnosti
Foto

Jako konzument a ctitel vina asi překvapím, ale se spotřební daní bych se docela rychle smířil. Chápu snahu státu trochu vytěžit konzumenty “krabičáků”, kteří tzv. vino konzumují nikoliv pro to, že jim chutná, ale proto, že je to nejlevnější zdroj lihu do jejich hlav. Těm by SD zvedla cenu na dvojnásobek. Mně cca o 10 %. Z pohledu dnešní inflace žádná hrůza.

0 0
možnosti
JH

J53a81n 25H54a94j95s80k28ý

25. 5. 2023 9:05

Jde o lobing jihimoravských vinařů. Proč pivovarnící nelobují? Tžeba by také dosáhli na nulovou spotřební daň na piv. Myslím, že u nás je víc pijáků piva naž vína a pivovarníků než vinařů. Jen se nedovedou tak sjednotit.

0 0
možnosti
ŚS

Pivovarníci platí asi 3,- z litru, vinaři by platili asi 20,-. A cena na trhu by se zvedla o mnohem víc z důvodu nutnosti vést a zřídit celní sklady.

0 0
možnosti
RP

Oni by ti naši vinaři zasloužili skutečně probrat. Z pěti flašek našich vín koupených v obchodě jsou tak tři nepitelné. Z vína dovezeného v cisternách třeba z Jižní Ameriky nebo Austrálie a u nás nalahvovaného je pitelných 5 lahví z pětí, jen občas čtyři. Stejně tak vína z Maďarska, Španělska, Itálie...

Z pěti flašek vína z černého rybízu nebo černé jeřabiny z Polska nebo Litvy je taky pitelných obvykle všechn pět.

Takže by to chtěli, aby skutečně ti horší naši vinaři skončili a začali se živit něčím jiným.

A na turistický ruch a juchání na podiích nemá jižní Morava žádný monopol. Můž se to dít ve všech končinách naší republiky a ne při vínu, ale pivu. A pivo zdaněné je.

0 0
možnosti
MK

Ze stejných důvodů bychom už konečně měli přestat dotovat český fotbal a hokej. Kdyby tu nebyla ta zásada možná mizerný, ale náš.

0 0
možnosti
VP

Kde kdo si vymýšlí, jak právě on by měl býr od daní osvobozen...

0 0
možnosti
MK

Co jiného je stát než platforma, na které se každý snaží vydělat na těch ostatních?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz