25.10.2020 | Svátek má Beáta


VHRSTI: Bludné balvany bludných skeptiků

19.3.2008

Jednou za rok otevře dveře do našeho světa hrstka takzvaných vědců dělajících tímto svému „řemeslu“ medvědí službu. Sundá si své umolousané pláště, s těžkým srdcem na chvilku opustí své laboratorní myši a vtrhne do naší reality kázat o tom, pro co všechno není v jejich světě místo.

Ano, klub skeptiků rozdal již podesáté ceny lidem, jejichž názorům a postojům nejvíce nerozumí. Nehodlá je ani zkoumat, tím méně se je snažit pochopit. (Víte, že časopis Vesmír dostal svoji cenu za to, že na svých stránkách uveřejnil placenou inzerci?)

V jejich sterilním světě není pražádné místo pro cokoliv „nevysvětlitelného“, pro alternativní léčení. Že na rozdíl od „jejich vědy“ tyto věci často fungují bezvadně, s nesrovnatelně nižšími náklady a o mnoho tisíc let déle, je pro ně marginální.

Nikdy se nesmíří s existencí duše, jsme přeci špinavá hromádka bílkovin, jejíž vědomí je vysvětlitelné pouze krkolomným řetězcem takzvaných náhod. Budou se zježenými zbytky svých prošedivělých vlasů utíkat v hrůze před slovy, jako jsou šamanství, rituály, telepatie, esoterika, spiritualita, Bůh…

Nesnesou pomyšlení na to, že jsou mezi námi miliony lidí, kteří jejich prázdný a bezbarvý svět nesdílejí, ba právě naopak žijí ve světě, ve kterém je všechno možné, v němž láska přenáší hory a víra uzdravuje. Kde radost ze života je skutečnou radostí a nikoliv dočasným vyplavením endorfinů.

Jako nerozumné děti budou vztekle rozkopávat pískové bábovičky všem, kteří chtějí a dokážou vnímat svět kolem sebe bez předsudků a permanentního strachu z toho, že by se třeba mohli mýlit.

V době, která navzdory (nebo kvůli) své přetechnizovanosti znovu přeje návratům k přírodě, přirozenému, nekomplikovanému a harmonickému životu v souladu se sebou i se světem, působí jejich počínání obzvlášť komicky. Naše společnost je dnes mimořádně spirituálně naladěná, což lze vidět takřka na každém kroku. Jednotlivé lidské bytosti i celá společenství začínají znovu naslouchat rytmu přírody, jako to lidstvo dělalo tisíce let. A na rozdíl od některých „vědců“ hledají a nachází odpovědi na své nejbytostnější otázky. Kdo jsme, proč tu jsme, jaké je tajemství života…

Děkujeme vám, že jste se na nás přišli podívat, holky a kluci ze Sisyfa. Jsme rádi, že se vám daří dobře a jste stále veselé mysli. Přejeme vám vše dobré a za rok přijďte zas.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.