Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

MJ

Já tedy Bidenovi vůbec nefandím. A už vůbec nesouhlasím s tím, aby se tato lidská troska stala reprezentantem země, kterou jsem KDYSI tak obdivoval.

RM

Neffe, držet Bidenovi palce je hodně úsměvné. to si vážně myslíte, že on o něčěm rozhoduje? nebo jinak: číst ze čtecího zařízení umím i já, na předem připravené otázky odříkat připravenou odpověď taky-- měl by se tedy stát prezidentem? 8-o

Foto

No právě. Vy umíte číst ze čtecího zařízení.

FN

Bidenovým problémem není věk, ale neschopnost zastávat odpovědnou funkci světového státníka. USA a jeho společenství tak řídí zákulisní intrikánské nuly bez odpovědnosti a patrně i bez schopností.

JK

Coby žena jen o 2 týdny mladsi než Trump jsem usoudila, že mně (tak jako Trumpovi) do té osudesátky už moc nechybí, tak hodlám také na toto téma něco říct.

Trumpovi jsem kdysi dávno fandila, i když jsem ho volila jako menší zlo proti Clintonove, a definitivně jako menší zlo proti Bidenovi.

Jenomže Trump se u mně shodil, když začal po prohraných volbách blbnout. Jestli měl pravdu nebo ne, to se nejspíš nikdy nedovíme, ale proti blábolícímu Bidenovi jsou ty jeho silné řeči rozhodně smyslplne a odvážné. Coby president dokázal mnoho svých předvolebních slibů splnit, ale dokáže to ještě ted', po osmi letech?

Je to smutné, že kdysi nejsilnějsí země na světe si má vybírat mezi dvěma starými dědky, které ve výkonu funkce nejspíš raní mrtvice. Bohužel, ani jeden z nich není jako starý dobrý Adenauer.

Foto

Vůdce, jemuž na lovu a po náhanění kořisti v závěrečné fázi cvaknou zuby do prázdna, to může být třeba i tím, že zvěř uskočila. Pokud se mu to stává častěji, je špatný vůdce.

Jenomže v případě Bidena jde o "vůdce", který když smečka vyrazí na lov, jí stačí první tři kroky.

MP

1.V případě Bidena jde hlavně o to, že rozložení sil soupeřů je blízko "50% na 50%". Jestliže ale jedna strana konfliktu už veřejně navrhla odvolat svého vůdce uprostřed bitvy, je o konečném výsledku té bitvy dnes už prakticky rozhodnuto. To se domnívám já (jako někdejší svobodník-absolvent u bojového útvaru), a nespoléhám na zázraky.

2. Pokud jde o vlky: Současný výzkum života na planetě Zemi (dnes pomocí tzv. technologických špionů) ukazuje, jak pozoruhodně mnoho má biologická lidská bytost společného s ostatními biologickými živočichy. Intelektuálnímu mozku člověka zatím plně nerozumíme.

3. Úroveň (vojensky použitelné) technologie je ve válkách lidí stále důležitější.

MM

M59i64r76a 62M52i72r32a

10. 7. 2024 11:07

Vy kluci osmdesátiletí nestárnete stejně, jako my kluci pětasedmdesátiletí. On se život v padesáti otočí o 180 stupňů a skončíme všichni v plenkách. ;-D

JM

Vás, kluky osmdesátileté ve Vašem uvažování nad soudobou mnohovrstevnatou, mnohoazimutální, vícebarevnou krizí evropského kontinentu či společnosti omlouvá, že jste nikdy neutíkalo před Hitlerovými hošíky, vyzbrojenými holemi, nemíjeli jste vrata a obchodní rolety, zdobené bílým véčkem, nežili jste v podvědomém tušení o tom, že se děje něco strašného, když je nutno v noci zatemňovat, neposlouchali jste šeptem sdělované zprávy o koncentrácích a o postupu front. Nepřipustíte, že se v průběhu války nastavovala pravidla budoucího nesoužití obou částí Evropy a že tato pravidla mají i po několika metamorfózách vysokou trvanlivost.

Foto

Letos jsem také vstoupil do klubu osmdesátníků. A tak nějak si začal uvědomovat, že moje mládí už nenávratně skončilo a začal svůj život hodnotit. Možná jsem udělal řadu chyb, ale zase ne tak velkých, abych někomu ublížil či ho poškodil. A ač se to bude zdát divné, události roku 1969 a let pozdějších mi pomohly si najít pevné místo v životě a dojít k poznání, že jen vlastním úsilím dosáhnu toho, co mě bude uspokojovat. A ono se to nezměnilo ani odchodem do důchodu před 20 roky. A najednou jsem si začal uvědomovat, že moje výkonnost klesá a začal se postupně nabraných fukncí zbavovat.Protože vykonávat svou práci nedostatečně se příčí mým zásadám vytvořených v době, o které se zmiňuji už dřív. Každý z nás by prostě měl poznat své limity a respektovat je. I v politice.

PP

P53e59t54r 64P29i47l49í86k

10. 7. 2024 16:26

Souhlas, po 80 to už jde s kopce a čím déle tím rychleji.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz