27.6.2022 | Svátek má Ladislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pokorný 17.5.2022 21:18

Cháska v krytech v Azovstalu se vzdává, tedy kapituluje. Tak aspoň uvádějí svobodné weby a i zahraniční zdroje. Novinářská chamraď v Česku to označuje jako evakuaci. Proto jsem většinu českých novinářů nazval chamradí. Tedy...nejen proto. Chcípáčkové prvního řádu.

P. Dvořák 17.5.2022 18:50

Řešení je možné. Stačí, aby Západ přesvědčil Putina, že zvítězil a že tedy může svá vítězná vojska stáhnout.

A ústupek: RF nebude platit reparace, protože na ně stejně nemá, a obnovu Ukrajiny zajistí Západ nějakým Marshallovým plánem. Přirozeně včetně zničeného Donbasu, Mariupolu atd.

J. Černý 17.5.2022 19:58

Ukrajina je mnohonárodnostní a tak ji rozdělit. Ukrajinsti Rusové chtějí jit k Rusku, Západ Ukrsjiny kolem Lvova jistě půjde k Polsku, Rudini uvidí a maďarská menšina k Maďarsku. A zbytek se může radovat na ploščadi Stepana Bandery v Kyjevě. A dávno je venku 10 milionu Ukrajinců, ti už se do té zkorumpovane země nevrátí.

Marshallův plán je nesmysl, stejně ho rozkradou.

V. Čermák 17.5.2022 17:36

Tak jednak Biden, není ten, co určuje politiku USA a nějak "Myslí", neboť je to loutka zbrojařů. A ti mají zrovna žně, tedy Vítězí, i když jako Pyrrha. Kdyby to bylo, jak pan propagandista Hvížďala píše, daly by USA pokyn Ukrajině, aby iniciovala Mírové dohody, které by současně ukončily válku...;-DRv

P. Dvořák 17.5.2022 18:51

Jak byste si ty mírové dohody ráčil představovat?

J. Černý 17.5.2022 19:48

Má Kosovo mirove dohody? Nemá a co ?

J. Černý 17.5.2022 17:06

Zemské volby v Německu ukazují, že tam posiluje zelený nacismus a ministryně zahraničí je z této strany. Pokud chceme poosuzovat dnešní situaci, tak se musíme vrátit k puči na Majanu v roce 2014, který Západ organizoval a platil. Ale ku prospěchu obyvatel Ukrajiny to nebylo. Obrovská korupce jen zesílila a proudy Ukrajinců stále odcházely do ciziny. V době Majdanu se udály i velké zločiny vůči ruským Ukrajincům. V důsledku toho čast obyvatel nechce žít pod Kyjevem. Mají na to stejné právo jako lidé v Kosovu. Svět ale mlčel k trvalým utokům Kyjeva na obyvatele východu Ukrajiny. Představte si, kdyby tam ve stejné situaci byli etničtí Američané a vedle Kyjeva by byla USA , Co by se stalo ? Kyjev by byl vybombardován do středověku dokud by nepovolil. ale protože tam nežjí Amerčané tak platí zcela opačný náhled., jako ostatně vždy.

Jestli Němci podporují banderovce, tak jen ukazují, že se stále nevyrovnali se svou nacistickou minulostí.

V. Čermák 17.5.2022 17:45

Myslím, že obyčejní Němci jsou především zvyklý na svůj blahobyt. A Hujerní jsou spíš někteří jejich lídři podobní našim Pekarové, Jurečkovi a Noře Fridrichové. Takže uvidíme...;-DRv

V. Čermák 17.5.2022 17:47

...zvyklí...;-D

J. Farda 17.5.2022 17:50

V těch právech na samostatost, dobrý muži Černý, vždy a důsledně vynecháváte Čečnu zkoventýrovanpou na pokyn vožďa Pútina zejména v druhé válce A. D. 1999. Tohle Vám prostě nejde do figury zastánce práv porobených národů, což?! ;-) http://www.vajnach.cz/cs_historie_valka_2.php

J. Černý 17.5.2022 20:04

A vy muži Fardový vzdy a důsledně vynecháváte Afghánistán, Irák, Libyi, Sýrii, Somálsko...

Podívejte se jak dnes vypadá Čečna a jsk bypada Afghanistan,Irak, Libye, Sýrie..... Amíci si doma za rok vystřílejí více lidí nez bylo v Čečně..

F. Zrcek 17.5.2022 14:28

Pan Habermas i autor článku nereflektují skutečnost, že válka už začala. Teď už je pozdě být nestranný.

Pokud se hledají chyby západu, které jí předcházely - je to devótní politika vůči roztahujícímu se putínkovi a léta pěstovaná závislost na ruské ropě a plynu. Dále krize západní demokracie nadřazující vybrané minority nad zbytek společnosti. Krize zasáhla politiky, nastoupila cenzura informací, líbivé ideologie deformují školní vzdělání a státní správy utrácejí vypůjčené peníze za tzv zelené projekty. Bruselská dotační politika a zadrhlý globální obchod likviduje západní průmysl i zemědělství. EU zasahuje do problémů, které si státy musí vyřešit na domácí půdě bez nátlaku shora.

To všechno povzbudilo putínka, aby začal považovat západ za slaboučký a nastartoval svou politiku ruské Eurasie od Lisabonu po Vladivostok. Přirozeně začal nejbližší Ukrajinou. Pokud ji obsadí, můžu se vsadit o co chcete, že se tam nezastaví.

Opravdu začal boj o všechno - buď putínie, nebo západ. Pokud chce západ přežít, musí putínka porazit. Jsem zvědavý, co budou oba pánové psát po válce, pokud se dožijí. A pokud se dožijí jejich čtenáři.

V. Čermák 17.5.2022 15:44

Puť puť putínek? Další Slépka zakvokala...;-D

P. Brecík 17.5.2022 16:53

Nikdo jsme dříve nechápali, jak mohl Hitler zmanipulovat k válce celé Německo. Pochopili jsme až dnes, když vidíme, co se to s námi stalo. Mnozí z nás už máme díky historickým pramenům téměř hmatatelnou jistotu, jak děsivě si je dnešní zmasírovaná společnost podobná bezohledností, nenávistí, cenzurou s tou, která předcházela druhé světové válce. Jen jsme ve své nenávisti místo Židů udělali lovnou zvěř z Rusů. !!Ti už se bojí z obavy o svoji bezpečnost někde promluvit. Všude, kde se co šustne se hodí na Rusy, ruské špiony, agenty a když náhodou na chodníku vyšlápneme h, určitě ho tam nastražili Rusové. Vyženeme ruské studenty ze škol, dáme jim výpověď z práce z pronájmu, vyhostíme je, rozbijeme jim výlohy jejich obchodů a také ústa, znemožníme podnikání, vyřadíme je ze sportovních soutěží, uvalíme na ně zdrcující sankce, natlačíme se na jejich hranice,!! až nakonec Rusko doženeme k použití jaderných zbraní.

V. Čermák 17.5.2022 17:10

Tak zatím je použily pouze USA, údajně správně, neboť tím ukončily drsnou válku a zachránily hodně životů. Někdo další to určitě někdy napodobí a třeba tím také ukončí drsnou válku a zachrání hodně životů..;-DRv

J. Černý 17.5.2022 17:09

Válku začal Západ v roce 2014 to zcela plánovitě. Vyvolal a platil protiústavní puč vůči legálně zvolenému prezidentovi.

V. Čermák 17.5.2022 17:46

R^R^

V. Podracký 17.5.2022 13:35

Evropa se zamotala do vlastních lží. Místo aby v rámci lidských práv nutila Ukrajinu plnit Minské dohody, nechala nejenom Donbas odstřelovat, ale dokonce i ruskou menšinu diskriminovat. To vše si myslí Zeleňskij, že má dovoleno, že je to jeho právo a území Donbasu a Krymu zákonitě Ukrajině patří včetně obyvatelstva, které může libovolně likvidovat bez ohledu na způsob (kulturně nebo fyzicky). Dnes se nemá Evropa o co opřít, co by Ukrajině vytkla určila morální mez k výstupu z války. Kdyby Evropa morálku vyžadovala, mohla dnes říci, že ji Ukrajina neplní a že na konfliktu nese svůj díl. Takto je Ukrajina zevně i zevnitř křišťálově čistá a její boj je "bojem za hodnoty" (jaká lež!!!)

O. Roldan 17.5.2022 14:37

Jo jo, musíme bránit své soukmenovce, ať jsou kdekoliv... kde jsem to už slyšel?

Putin neměl naprosto žádné právo zaůtočit - Mariupol, Charkov - to jsou města s 80-90% ruskou většinou. Mariupol je srovnaný se zemí. Tohle je ochrana Donbasu v Putinově podání?

V. Čermák 17.5.2022 15:48

Tak Válka je pokračováním Politiky jiným způsobem. Nabubřelý Biden Rusku vyhrožoval, nabubřelé NATO na Rusko štěkalo . Obojí skrze provokující a Minské dohody neplnící Ukrajinu. No a Medvěd se ohnal, takže měl...;-DRv

O. Roldan 17.5.2022 13:32

Jinými slovy - filosoficky lze obhájit naprosto všechno. Pro nás duchem asi málo filosofické jde o to, že Rusko napadlo Ukrajinu. Rusko zabíjí ženy a děti na Ukrajině a je třeba vynaložit veškeré úsilí, aby přestalo.

A Rusko bohužel rozumí jen síle.

V. Podracký 17.5.2022 13:46

Síle rozumí každá agresivní velmoc. Taliban musel USA vyhnat ze své země také silou. Jenom bych nechtěl tvrdit, že se vždy jedná o stejné případy.

F. Zrcek 17.5.2022 14:47

Všichni filosofové nejsou stejní, učený Archimedes zapaloval údajně zrcadlem nepřátelské lodě a byl zabit římským setníkem. Ale třeba i Sokrates pokládaný za jednoho ze zakladatelů filosofie píše toto:

Každé jednání, které směřuje k přijemnému a bezbolestnému životu, je krásné. Je-li krásné, je také dobré (vida!). Ovšem zlé (nelibé, nepříjemné) věci nikdo nechce. V tom případě např. stateční i zbabělí lidé chtějí totéž — dobré a příjemné. Obojí se také vyhýbají tomu, co považují za zlé (nepříjemné), a čeho se proto bojí. Přitom však se jejich činy podstatně liší — např. stateční jsou ochotni jít do boje, zbabělí nikoli. Jít do boje je ovšem krásné (zde je ono snadné a jednoznačné východisko!), a tedy dobré, a pak samozřejmě i příjemné. Jestliže zbabělí přesto do boje jít nechtějí a bojí se toho jako něčeho zlého, evidentně nemají vědění o krásném, dobrém a příjemném. Jejich zbabělost pak spočívá v neznalosti toho, co je bezpečné (dobré, příjemné) a nebezpečné (zlé, nepříjemné). Statečnost statečných pak bude opakem vůči neznalosti, proto statečnost je „moudrá znalost (σοφία!) věcí nebezpečných a bezpečných“.

Dopručoval bych Habermasovi zopakovat si Sokrata. Třeba se mu to bude hodit.

V. Čermák 17.5.2022 16:00

Daleko jednodušší a o to pravdivější a tedy i krásnější a moudřejší je jeho výrok : "Vím, že nic nevím", který ovšem nemoudré neosloví...;-DRv

J. Kombercová 17.5.2022 16:33

Kdybyste byl býval mlčel, mohl jste také zůstat filosofem.

V. Čermák 17.5.2022 17:06

Já jsem obyčejný křesťan a za přemoudřelého filozofa se nepovažuji. Takže si klidně pokecám i se škodolibým, či škodolibou.......;-D

L. Žaloudek 17.5.2022 19:46

Podle autora je Habermas nejrespektovanějším současným německým filosofem. Hm, možná je, když ti ostatní už umřeli. Pořád ale patří do frankfurtské školy a ta (možná jen mimo Německo) dnes příliš uznávaná není? Co by řekl třeba Kant? Nebo Arendtová?

F. Kusák 17.5.2022 11:16

Já ten konflikt vnímám tak, že se Američané, a nejen oni, začali obávat, že jim Německo přeroste přes hlavu. Němci intenzivně spolupracovali s Rusy, získávali od nich většinu surovin pro vlastní průmysl, v Rusku vytvářeli tržní sílu a do této strategie velmi významně zapojili i Čínu. Doma, v EU, se pak chovali jako hegemon a prakticky celá střední a východní Evropa je napojena na německou ekonomiku. Oni by svůj Green Deal skutečně dotáhli do finále, jen by na to doplatili jiní. Současná situace vše mění. Němci jsou tlačení do strategických změn a není pochyb, že to bude znamenat útlum německé ekonomiky, což se vlastně už děje. Bohužel, na to doplatí i středoevropské vazalské státy včetně nás. Nevím, jakým zázrakem bychom se mohli vyhnout obrovskému ekonomickému kolapsu. Ale třeba jsem jen škarohlíd.

M. Valenta 17.5.2022 8:39

Vymyslet něco tak chytrého, aby se rusáci mohli s vítěznými fanfárami stáhnout, nebude jednoduché.

M. Šejna 17.5.2022 9:25

Když se mohlo NATO stáhnout s vítěznými fanfárami z Jugoslávie, dokáže to i Rusko v případě Ukrajiny.

Pak bude jen zajímavé porovnat, zda odtržený Krym a Donbas půjdou do stejného ekonomického hajzlu, jako odtrzené Kosovo.