16.8.2022 | Svátek má Jáchym


ÚVAHA: Vyměnit politiky

21.11.2015

Narazil jsem na zajímavou skupinu mladých lidí založenou roku 2012. Zaujal mě totiž plakát s poselstvím VYMĚŇME POLITIKY DŘÍV, NEŽ VYMĚNÍ OBYVATELE. Odešel jsem domů a otevřel jejich stránky. Především jim záleží na tom, aby je nešlo hodit do stejného koše s různými extrémisty nebo tzv. xenofoby. Nenašel jsem nic, s čím bych nesouhlasil. Zařadil bych je mezi ryzí vlastence, u nás pomalu vymírající živočišný druh. Jmenují se „Generace identity“ a najdete je na generace-identity.cz. Vřele doporučuji.

Zajímavé bylo také nedávné vystoupení předsedy sdružení českých islámských komunit na ČT24. Nesrozumitelnou češtinou ujišťoval moderátora patrně o tom, jak jsou mírumilovní. Ale když jste ho sledovali chvíli pozorně, nemohlo vám uniknout, jak mu lišácká očička svítila radostí.

Vzpomněl jsem si na video, které po americkém 11. září obletělo svět. Byl tam tančící a radující se bin Ládin se svou kohortou a sdělovali lidstvu: „Zabili jsme více, než jsme doufali.“

Premiér nás pak na tiskové konferenci ujišťoval, že nám žádné nebezpečí nehrozí. Jedním dechem zároveň oznámil posílení ostrahy hranic, letiště, Hradu, vybraných budov a ambasád. Nic proti tomu, po tom jsme volali všichni, včetně našeho presidenta, už dávno. Tak jak to tedy je, pane premiére? Hrozí to nebezpečí, nebo nehrozí?

Dr. Bassam Tibi, profesor mezinárodních vztahů na universitě v Goettingenu, původem Syřan, do Německa emigroval v 70. letech. Z jeho jedné publikace cituji: „Přísný zákaz práva šaría by byl nejsilnějším krokem proti islamistům v Evropě.“ A kdo u nás takový zákon již navrhl? Tomio Okamura, ano, on. A hloupá poslanecká sněmovna smetla jeho návrh se stolu.

Poslanec (i kdyby to byl předseda parlamentní komory), který nazývá navzdory tomu, co se v Evropě děje, multikulturalistickou doktrínu „evropskými hodnotami, které je třeba zachovat“, je podle mého soudu škůdce národa.