28.9.2022 | Den české státnosti


Diskuse k článku

ÚVAHA: Vlk se nažral a práce byla dobrá!

Tak jsme se opět stali svědky toho okamžiku, kdy se obyčejná slova vpisují do historie se zvláštním významem, třebaže je dotyční možná ani tak neřekli nebo to tak ani nemysleli (viz nebát se a nekrást, špinavé peníze, humanitární bombardování, blbá nálada… a mnoho výroků Járy Cimrmana).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ticháček 17.4.2019 18:21

Re: Šelmy nejsou lidmi

A takoví, jako pan Klas by si měli uvědomit, že kulturní a divoká příroda je něco zcela odlišného. Vlci v divočině pořádají oslavy, když se jim podaří strhnout kus vysoké, jinak přežívají na krtcích a myších. V kulturní krajině kde se vysoká po generace se šelmou nepotkala - snad vyjma jezevčíka - prostě vlci řádí. Zvěř nemá obranou strategii, a vlk je stejně líný, jako jiný živočich. Proč by tedy žvýkal šlachy, kůži, tuhé maso, když si může uzobnout to nejlepší, a pak bez námahy položí další kus.

A to se ani nezmiňuji o tom, že článek není o tom, že by vlci v potu tváře lovili po lesích a lukách, ale o tom, že napáchali dost značnou škodu v mufloní oboře. A o ohradách s ovcemi. A když máte stádo v ohradě, tak v podstatě nepomůže ani obranná strategie, kterou by byložravci v divočině měli. V ohradě jsou prostě připraveni jako na talíři. A šelma se zaraduje, a místo aby pracně složila kus, který se nějakou náhodou podařilo ulovit, prostě složí vše, na co jí zbývají síly. A skutečně to není o našich lidských pojmech dobrá a zla. To je prostě průšvih.

P. Dvořák 17.4.2019 17:10

Re: To je demagogie první třídy.

Blé . . .blé . . . a nic.

J. Jurax 17.4.2019 16:59

No, nevím, jsem původem z betonové džungle středu města, ale vyrazím-li si do přírody a narazím-li na vlka, medvěda nebo muflona, jemuž nebudu z jakýchkoli důvodů sympatický, mám za to, že to vyjde celkem nastejno. Vlk má veliké zuby (zdroj: O červené Karkulce), medvídek má navíc drápy a je větší jak vlk a muflon je též celkem veliký a nasraný muflon je ještě větší!

Už jsem jednou zdrhal před nasraným bejkem, pravda na ohrazené pastvině, do níž jsem vylezl z vlastní blbosti, neboť vypadala prázdná a mně se nechtělo to obcházet, a nebyl to zážitek, jenž bych si přál častěji opakovat. A muflon je něco jako bejk, není-liž pravda?

P. Han 17.4.2019 16:28

Re: Takzvaní ochránci přírody

Zajímavé. Ať míříte na cokoliv, vždycky trefíte kozla.

K. Dvořák 17.4.2019 15:17

Cela ta lapalie ma "snadne" reseni ...

Tim resenim by bylo vratit muflony tam, kde puvodne byli na nasem uzemi chovani, totiz do obor.

M. Valenta 17.4.2019 15:00

Re: Takzvaní ochránci přírody

Zlatí komunisté, že Ivánku, smradlavé řeky nedozírné lány zničené půdy a čisťoučký vzdoušek.

I. Novák 17.4.2019 14:21

Takzvaní ochránci přírody

jsou také nepůvodní druh zavlečený k nám po roce 1989. Co kdyby se tedy původní fauna o ně také postarala v duchu a způsobem zákonů přírody?

M. Valenta 17.4.2019 14:20

Re: Poněkud mimo.

Byl by to dlouhý seznam, tak jdu raději stříknout hrušku ( a vězte, že to dělám nerad) proti rzi hruškové.

I. Širůček 17.4.2019 13:34

To by bylo keců

Kdyby měli také vlka, a ten jelena předtím zabil ...

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/australana-zabil-jelen-ktereho-choval-doma-na-zahrade/r~87b23fd660eb11e9b9980cc47ab5f122/?utm_source=atlasHP&utm_medium=newsbox&utm_content=default&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne

I. Širůček 17.4.2019 13:19

Autor se měl dívat

na ty záběry z Polska, jak táhnou nemocnou krávu na porážku. Pak by nežvanil blbosti o sadistech. Před pár lety byly také zprávy o tom, jak se tam přepravují ovce na porážku. A jsem přesvědčen, že u nás to není o nic lepší!

I. Širůček 17.4.2019 13:11

Re: Aha,

Kdysi jsem viděl dokument o statkáři, který nakonec lákal zpět kunu, kterou vypudil - protože se mu tam rozmnožili potkani, na které byly kočky krátké ...

Nakonec - nejvíce zvířat zahubí přece člověk!

D. Havránek 17.4.2019 12:02

Re: To je demagogie první třídy.

No jestli je něco demagogie první třídy tak to co píšete vy!

J. Hruška 17.4.2019 11:57

Jurský park.

Na Šumavě máme zaděláno (360 km2 bezlesí) na "Jurský park" v srdci Evropy. Ahoj.

J. Hruška 17.4.2019 11:53

Re: Poněkud mimo.

Kolik zubrů, jelenů, levhartů, tygrů, losů a mamutů jste zapoměl napsat. Ještě by se hodil šavlozubý tygr a tyranosaurus. Ano, jste poněkud mimo, Milo(u)ši.

P. Dvořák 17.4.2019 11:01

Jsou to fakt kreténi?

Když někdy milují více zvířata, než většinou velmi brutální a zlé lidi?

Závist, pomsta, intriky, otroctví, cílevědomé a hromadné vybíjení vlastní populace . . . jen tak namátkou, co by šlo přiřadit ke zvířatům?

V. Pavelka 17.4.2019 10:56

Re: Poněkud mimo.

Kormoráni a vlci likvidující rybníkářský a myslivecký byznys ,vždy je v TV nachystaný dokument na ochranu těchto nenažraných ukřivděných ..

V. Pavelka 17.4.2019 10:47

No

Hlavně by bylo potřeba mnoha vlčích smeček na selekci vysoké zvěře (lesní dobytek) vůbec , obrovské nadstavy které vyhovují MISLIVECKÉ LOBY, 200 000 maníků, má práva jak nikdo v tomto státě.

M. Klas 17.4.2019 10:46

Šelmy nejsou lidmi

Takoví, jako je pan Ulčák, by si měli uvědomit, že šelmy nejsou lidmi a neuvažují tedy v našich mantinelech "dobra" a "zla". Prostě se chovají tak, jak se chovají. Vlk do naší přírody odedávna patřil, pomáhal udržovat chovy zvěře ve formě.

K. Janovská 17.4.2019 10:37

Re: Jsou to kreténi.

Zvířata nejsou "krutá" ani "zlá", je to jejich přirozené chování, které se jim evolučně osvědčilo. Zlé a kruté je to z našeho pohledu.

M. Valenta 17.4.2019 10:02

Poněkud mimo.

Vždycky mě pobaví to haló, když se někde objeví vlk a 10 000 000 dvounožců, co si myslí, že jim to tu odjakživa všecičko patří, rázem zpozorní a rozčiluje se, co si to ten zubatej chlupáč vlastně dovoluje.

Země velikosti Česka by měla mít následující složení osazenstva: 1-2 mil. dvounožců, 10 - 20 tis vlků, 3000 medvědů, k tomu odpovídající množství chlupaté, pernaté, šupinaté a bezpáteřní havětě a jednu setinu stávajícího počtu politiků.

K. Janyška 17.4.2019 10:00

Jsou to kreténi.

Milují více mnohdy velmi brutální a zlá zvířata, než své děti... Dzp.

F. Svoboda 17.4.2019 9:55

Pane Ulčáku,

máte pravdu. Na níže uvedené diskusní příspěvky od lidí, kteří snad žijí jen v paneláku nemá cenu reagovat. Myslím,že váš článek mluví z duše chovatelům ovcí i jiného zvířectva, kteří se živí prací , často velice namáhavou, na rozdíl od těch, kteří nevystrčili do lesa svůj čumák !!!

Š. Hašek 17.4.2019 8:21

Aha,

ti mufloni nevydělali plánovaným odstřelem?! Muflon není nikterak vzácnost.

Co svět světem stojí, člověk žil s vlky (a muflony). Sousedovi vyplenila slepice kuna, posléze byl v hospodě pro smích - a uznal, že se to stává, a že byl malinko lempl stran kurníku.

To zas bude ministerských zasedání, o vlcích, muflonech, kunách, ........... pamatuji, že myslivecké jednoty považovali ježky za škůdce galaxie, horší než yperit ...... .

Navrhuji páteční demonstraci za ty muflony.

M. Prokop 17.4.2019 8:11

Re: To je demagogie první třídy.

Přemnožení mufloni? :-P

J. Jelínek 17.4.2019 8:05

Re: To je demagogie první třídy.

Máte o chování zvířat a vlků konkrétně představy jak Červená Karkulka.

J. Lukavsky 17.4.2019 7:39

Re: To je demagogie první třídy.

I kočka když se nažere tak si chytí ještě jednu myšku a s tou si "hraje" až jí pomalu udolá a nechá být. I vydra nachytá víc ryb než sežere, vytahá je na břeh a nechá být. Iluze, že dravci loví jenom z hladu je blbost. No a to, že vlci před člověkem utíkali platilo kdysi. Protože mláďata to vlčice učila v době kdy se vlci pronásledovali. Teď jsou chránění a postupně se zbaví strachu a - nejdříve budou lovit kočky a psy kolem vsi, pak i ve vsi a jednou si chytí dítě nebo stařenku. To ovšem jurodivé věrozvěsty nevzrušuje, no časem se snad zabydlí v i Praze.

J.L.

end

P. Dvořák 17.4.2019 7:39

Re: To je demagogie první třídy.

Už jsem to vysvětlil: "Je poblíž kořist - tak zabíjí, jak umí." Jenže my se na to všechno díváme výhradně pohledem člověka, který zná vlky ze ZOO a pak že sežral Karkulku i s babičkou.

Vlk se jaksi neorientuje v tom, že ovce "stojí jak ovce" a akorát tak bečí. V přírodě je to evolučně nastaveno jinak, než na ovce v ohradách. Stádo se po útoku vlků rozprchne.

J. Krásenský 17.4.2019 5:17

Re: To je demagogie první třídy.

Ovšem vlci z rozkoše zabíjejí. Jak jinak vysvětlit potrhané kusy, ovšem nesežrané. Pro svědectví si běžte k chovatelům ovcí v oblastech s vlky.

P. Dvořák 17.4.2019 5:01

To je demagogie první třídy.

Krvežízniví vlci se nepasou? No to tedy takhle ne!!! Zabíjet zvířátka. FUJ!!! Všechno maso se dá přece koupit v Albertu.

Přemnožení mufloni, srnčí a divočáci páchají na našem lesním a polním hospodářství škody za desítky (stovky?) milionů Kč. Vysází se stromky a na jaře tam není nic, jenom ožrané pahýly. Sucho potřebujeme, stromy drží moc vláhy. A to nemluvím o dalších škodách. Jen např. na Pálavě díky muflonímu trusu dnes rostou úplně jiné druhy, než před dovezením a vypuštěním muflonů.

Vlci jsou jediní predátoři, kteří dovedou ulovit divočáka. Ovšem to by jich tady musely být stovky, aby alespoň částečně stihli to, co myslivci zprasili. Vlastně zkanili.

Jediný problém popisovaného "ojedinělého" stáda muflonů bude v tom, že si vlci nevyžádali a nedostali okolkované povolení k lovení trofejních kusů. Za odstřel mohly být někomu do kapsy pěkné prachy.

Jen debil může napsat: " . . . takhle zabíjet by asi nedokázal ani pokročilý sadista!" Vlci (predátoři obecně, i třeba krokodýl nebo pavouk) na rozdíl od člověka nezabíjí z rozkoše (nepoužívají palečnice, nemají plynové komory, kazetové bomby, plynové granáty, Agent Orange, hořící pneumatiky kolem krku), ale protože je jim to dáno evolucí. Je poblíž kořist - tak zabíjí, jak umí.