Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŮVAHA: Věda vs. víra

„Věda a víra jsou dva mimoběžné fenomény a vzájemně se nerozporují.“ Tvrzení tohoto typu lze číst v seriózním tisku poměrně často.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PS

1. 3. 2018 23:22
Jsem ateista.

Bůh není, je jen banda bůžků v myslích lidí, kteří se mezi sebou perou o věřící, jen počtem

věřících jsou živi a proto chtějí potlačit ty ostatní nevěřící psy. A

tak v celé historii lidstva probíhají války ve jménu růzých bohů od

Amona, Dia, Jehovy, Alaha, Krista ( a to i mezi věřícími ve stejného

boha ale jiným způsobem bohoslužby ) až po dnešek.

0 0
možnosti
MH

1. 3. 2018 20:55
Problém

Autor IMHO neodvedl příliš dobrou práci. Z článku mi nějak není zjevné, CO vlastně označuje jako "problém". Není mi jasné, co si z článku mám jako čtenář odnést, co mi chce autor sdělit. Jaká je jeho message. Jsem ateista, a v Boha tedy rozhodně nevěřím, ale POKUD by existoval, pak považuji za naprosto přirozené a samozřejmé, že by do svého stvoření mohl zasahovat a zázraky by tak mohly nastávat. Naprosto nechápu, v čem autor vidí problém.

0 0
možnosti
MH

1. 3. 2018 20:50
ateisté

Ateisté zcela zjevně existují, jelikož například já jsem ateistou.

0 0
možnosti
RL

1. 3. 2018 18:26
Já vůbec nemá problém

s tím, že někdo něčemu "věří", ale mám velký problém s tím, když věří, že jenom ta jeho jediná víra je správná. Což je z principu víry prakticky vždycky. ;-)

0 0
možnosti
JK

1. 3. 2018 20:23
Přesně..!

0 0
možnosti
JZ

J. Zaoralek

1. 3. 2018 13:39

Dobrý článek. Nikdo nedokáže žít jako dokonalý ateista. Možná nejblíž k tomu měl soudruh Stalin, budiž mu peklo... eeh, co vlastně? Lehké ne, to se nehodí, tak těžké? Fajn chlapík zo zrovna nebyl. :)

0 0
možnosti

I. Vermis

1. 3. 2018 13:41
Re:

Že by kvůli tomu, že původně studoval na kněze?

0 0
možnosti
AA

A. Alda

1. 3. 2018 13:27
K rozjímání nad tématem doporučuji

poslech této písně:

https://www.youtube.com/watch?v=hhP-JbF3yP0

0 0
možnosti
AA

A. Alda

1. 3. 2018 13:13
Existují vůbec přírodní zákony?

Vzhledem k tomu, jak často je Bůh v můj prospěch porušuje, si tím nejsem zas tak moc jist. A to nejsem žádný světec schopný vyvolávat zázraky, jsem obyčejný, hříšný a slabý člověk, který se ve svém zoufalství obrací o pomoc k Bohu - a On mi fakt pomáhá.

0 0
možnosti

I. Vermis

1. 3. 2018 13:48
Re: Existují vůbec přírodní zákony?

"Ďábel má i moc tvářit se mile" - a často jeho dílo si lidé pletou s dílem Božím... Jak praví Hekaté, "znám vám, že bezpečný pych, první vrah je smrtelných"...

0 0
možnosti
MP

M. Pesat

1. 3. 2018 12:29
atheismus

tady si soudruhu Bily muzete pocist o panbickarich, v tomto pripade hinduistech. Cest :-)

"A Hindu temple ritual in which boys aged between five and 12 years are pierced with metal hooks is stirring controversy in India after a senior police officer spoke out against it."

http://www.bbc.com/news/world-asia-india-43222925

0 0
možnosti
MB

1. 3. 2018 12:55
Re: atheismus12:29 Pane Pešáte!V bolševicky formulované ....

.... úrovni diskuze se nepohybuji. Omlouvám se. Přeji hezký den!

0 0
možnosti
MB

1. 3. 2018 11:57
Nejsem nábožensky založený, natož fanatik, do kostela ....

.... zajdu vyjímečně, většinou kvůli varhanám, nebo obrazům a pod. Ale na jedno bych rád ty, kteří zdůrazňují svůj ateismus (třeba formulací jako poleno) upozornil.

Každý systém musí mít svůj řídící člen. Má ho tedy i vesmír, pod nějž jako subsystém spadáme. Jestli mu někdo říká Bůh je to jeho věc. A protože je vesmír (třeba podle Bouldingova třídění) transcedentní, tak nikdo neví jak v něm jeho řídící systém fuguje.

Jenom bokem bych poznamenal, že lidé kteří věří a pravidelně chodí kostela mi nevadí (vadí minimálně) zato komunisté a jim podobní se svým chozením na schůze ano. Výsledky jejich schůzování jsem mnohokrát v životě poznal na sobě i rodinných příslušnících.

0 0
možnosti
MP

M. Pesat

1. 3. 2018 12:19
Re: Nejsem nábožensky založený, natož fanatik, do kostela ....

" A protože je vesmír (třeba podle Bouldingova třídění) transcedentní, tak nikdo neví jak v něm jeho řídící systém fuguje"

Jiste, soudruhu Bily, atheista nevi jaky system vesmir ridi/funguje a je mu to jedno, nepotrebuje si fungovani/rizeni vesmiru vysvetlovat nejakym Bohem a uz VUBEC nikomu nevnucuje co si o vesmiru ma/nema/nesmi/musi myslet. Coz je duvod, ze /jako zatvrzely antikomunista/ davam prednost tem komunistum pred panbickari/tmari, kteri sveho casu vedce uplovali/mucili prave kvuli vesmiru, protoze podle panbickarskych bludu soudruh Buh sidli v nebi. Takze zkoumani/pozorovani nebe/vesmiru tuto panbickarskou "pravdu" ohrozovalo. Predpokladam, ze vytahnete "argumenty" o soudruhu Stalinovi/gulagy/lagry. Ja samozrejmne do kostelu/mesit/chramu/synagog chodim rad, za uplne stejnym ucelem, obdivuji hudbu/umelecka dila/architekturu.

Cest :-)

0 0
možnosti
MP

M. Pesat

1. 3. 2018 10:53
tak ja jsem atheista jako poleno

tak ja jsem atheista jako poleno, ale nedavno jsem na youtube narazil na video s hercem Rowan Atkinson/Mr. Bean/ God's mysterious ways-nevyzpytatelne cesty bozi a to je moc hezke/k zamysleni. Jako atheistovi mi sice ten Buh tam prijde prebytecny, protoze gracie/nadhled/velkorysost to jde i bez boha. Ale i tak, hezke/anglicky/ Cest :-)

https://www.youtube.com/watch?v=GwkgGPvClF4&t=106s

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz