15.10.2019 | Svátek má TerezaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: Také žijete v bublině?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 11, poslední: 23.3.2017 14:39, přehled diskusí

Souhlas :
Autor: M. Valenta Datum: 23.3.2017 14:03

Čím to, že je tu tak prázdno a hrdinové internetu absentují?

Re: Souhlas :
Autor: M. Prokop Datum: 23.3.2017 14:24

Rudof, Netzer, Václavíková ... ?

Asi jim širší vlast vovinuly nějaký mraky. :-P

Jen Šejna se kousek výše usilovně a nechápavě snažil.

Dobře, pane.:
Autor: A. Alda Datum: 23.3.2017 13:35

Nemohu s Vámi nesouhlasit. I když z toho nemám radost, protože Vámi popsaná realita je velmi smutná.

Bubliny?:
Autor: V. Hanus Datum: 23.3.2017 8:28

Sociální bubliny - nové kladivo na svobodný internet? Kdo tu hovadinu s bublinami vůbec vymyslel? V tom, čemu se tak dnes umě říká žily přece celé generace předků. Jen technologie byla jiná. I kdyby tu internet nebyl, byly by (a jsou) tu skupiny lidí "co spolu mluví" a co si nikdy nesednou ke stolu s Frantou protože nechodí do kostela .... Takovou bublinu tvoří i stávající politická reprezentace, chcete-li establišment (kasta "vyvolených"). Zleva, zprava jedno jest. A běda tomu, kdo se mezi ně vetře odjinud.

Re: Bubliny?:
Autor: R. Langer Datum: 23.3.2017 8:38

Ano, prostě je to úplně stejné, jako to bylo vždycky. A jak by také nebylo, vždyť lidé jsou pořád po tisíce let stejní, na to žádná technika nemá vliv. ;-)

Re: Bubliny?:
Autor: R. Morava Datum: 23.3.2017 10:18

Souhlasím s Vámi. Taky mi to "bublinování" zní stejně jako "post-faktická" doba. Jinými slovy nálepkování a jakkoliv hloupé a profláknuté, přesto funkční metody mediální propagandy.

Přesto tento článek začínal hezky. Souhlasím, že dnes neumíme nasluchat a zapomínáme, že do diskuse patří "demokracie". To znamená vyslechnutí i nesouhlasných názorů. A dokonce korekci našich názorů pokud jsou vědomně mimo. S tím souhlasím, to je dnes problem.

Pokud se "bublinami" myslí tohle, pak skutečně nejde o nic nového, je to prostě starý špatný deficit respektu k lidem a demokratickým zásadám. A ten dnešní době schází čím dál víc.

Nesouhlasím s Vámi, pane.:
Autor: A. Alda Datum: 23.3.2017 13:39

Dříve se lidé organizovali (a komunikovali) množinově. Množina Čechů, množina Němců, množina Židů, množina katolíků, množina evangelíků, množina (cech) ševců, množina (cech) kovářů... atd. atd. A tyto množiny měly svá sjednocení a své průniky. To ovšem bubliny nemají.

Ano žiji.:
Autor: Š. Hašek Datum: 23.3.2017 7:30

Ač to novorovno modernisté nepochopí, žiji ve svém: vychování, vzdělání, zkušenostech, co dnes vidím, co si přečtu, dělám si názor na bruseláky, dělám si názor na souseda, trávím svůj volný čas podle sebe, jsem jiný než kdokoliv vedle, ........

Prostě stále ve své "bublině". Nakonec - Halík též žije určitě ve své bublině (ta bublina jest hodně agresivní vůči "nespřáteleným" bublinám). Dříve měla být stejná chudoba (dle komunistů), dnes má být stejná "bublina", (podle rovnolidskoprávařů).

Dřív hlavně ten majetek, potom myšlení. Dnes ovládnout myšlení poddaných, nebo též neelit - na prvním místě! Stejně velké a stejně zabarvené bubliny. Furt stejné.

Velká chyba této doby je, že právě korektnost a:
Autor: J. Fridrich Datum: 23.3.2017 6:25

Stále více se v dnešním světě relativizuje - a to i základní věci jakými je dobro-zlo, pravda-lež, informace-dezinformace...

Velká chyba této doby je, že právě korektnost a " politická korektnost " se u těchto mimozemšt'anů nerozlišuje. Ona totiž politická korektnost u podivných, většinou levicových " intelektuálů " ( intelektuálové to jsou ale jen ve svých myslích ) znamená pokřivené vidění nynějšího světa a jeho problémů. Oni totiž chtějí pomáhat velkým skupinám-desítkám milionů nepřátelských lidí z úplně jiných civilizačních okruhů ( pokud se dá o civilizaci vůbec mluvit ), kteří nás přichází opanovat a zničit - pracovat a integrovat se do Euro-Atlantické, křest'anské civilizace se určitě nehodlají...

Například POPULISMUS - jeho význam byl zcela obrácen - za populisty jsou označováni lidé se zdravým rozumem a rozhledem a vidí se svou znalostí vývoje světa ta nebezpečí, která protizákonným otevřením nelegálním a nepřátelským cizincům hrozí Evropě a všem jejím zemím, tedy napadají ve Francii Le Penovou, v Německu AfD Petryovou, v Rakousku Hofera a další v jiných zemích. Také XENOFOBIE - strach z neznámého je zneužívána, protože lidé moudří a s rozhledem mají obavy ze ZNÁMÉHO.. Tak tedy tak-nějak.

Re: Velká chyba této doby je, že právě korektnost a:
Autor: M. Těhanová Datum: 23.3.2017 11:12

Přesně vystiženo, ale většina lidí to nepochopí.

Re: Velká chyba této doby je, že právě korektnost a:
Autor: J. Fridrich Datum: 23.3.2017 14:39

Ano, máte pravdu - a v tom je nebezpečí této naší doby a budoucnosti naší západní, křest'anské civilizace, která ztrácí VŮLI se bránit přicházejícím nepřátelským barbarům....