7.3.2021 | Svátek má Tomáš


Diskuse k článku

ÚVAHA: Svoboda, demokracie a lidská práva

Pokládáme za samozřejmé pravdy, že všichni lidé jsou stvořeni sobě rovni a jsou nadáni svým stvořitelem jistými nezcizitelnými právy, mezi něž patří právo na život, svobodu a budování osobního štěstí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 25.8.2017 23:27

Re: Poučení z historie

Ehm - ale papež je velký šéf katolické církve.

M. Těhanová 25.8.2017 15:41

Re: No, je to takové rádoby korektní, objektivní pojednání,

Teď jste na to kápl. Takže, abychom ta zvěrstva odčinili, necháme se zlikvidovat islámem. Zkuste taky mimo to cestování taky přemýšlet.

M. Těhanová 25.8.2017 15:37

Re: Poučení z historie

Problém není s katolickou církví, jen s papežem a důsledky jeho činů.

Jen jste to ve svém ateismu špatně pochopila.

J. Kombercová 25.8.2017 15:25

Re: Poučení z historie

Ateisté si zajisté uvědomují (jsem jednou z nich)... jak je to s katolickou církví? Máme tu kromě papeže třeba Halíka, na druhou stranu třeba Duku.

J. Kulheim 25.8.2017 14:05

Pane Stirský,

Je pravdou, že všude jsou lidé dobří a špatní. Myslím, že máme svých darebáků dost. O tom svědčí přeplněné věznice. Není potřebné si přivážet nové.

Většina muslimů je mírumilovná. Odhaduje se, že adikálních islamistů je cca 15-20% muslimů. Proč se proti takovým ledem nepostaví „mlčící většina“? Mlčící většina je irelavantví. Na světě je cca 1,6 miliardů vyznavačů islámu. U nás bylo 10% komunistů a ovládali mlčící většinu 40 let.

Na světě je 3 miliardy chudáků, ročně se do chudoby rodí desítky milionů dětí. Na cestě do Evropy je x milionů migrantů. Všem se pomoct nedá. Jednou to skončit musí. Kde pošleme ty, kteří jsou pro obyvatele nebezpeční? Z těch co přicházejí a mají čisté úmysly se stanou frustrovaní jedinci, kteří se budou cítit jako paraziti na sociálních dávkách nebo budou dělat práce, které nikdo z "domácích" dělat nechce.

Další generace bude mít výchovu svých rodičů v tradicích a náboženství. Nebudou mít domov. V zemi ve které se narodili se budou cítit jako lidé druhého řádu. Budou chtít žít na takové úrovni jako ostatní, ale většinová společnost je nepřijme.

Já jsem žádného otroka neviděl a ani několik generací zpět neměli moji předkové žádného otroka. To málo co mám jsem si musel odpracovat.

Z. Lapil 25.8.2017 13:26

Zmatky dělá opačný výklad

Právo na život = právo nebýt o život (nezákonně) připraven. Právo na svobodu = právo nebýt (nezákonně) svobody zbaven. Právo na hledání štěstí = právo nebýt povinen považovat za štěstí to, co mi diktují. Aneb známé: Chtějí vaše štěstí? Nenechte si ho vzít.

Někdy mi tu chybí Kajan/ pan Janyška a jeho jurodivé výkřiky na téma tři velká negativa. Hayek a spol. vůbec nejsou nedůležité čtení.

J. Ráž 25.8.2017 13:23

Poučení z historie

Komunismus měl za cíl světovládu. Stejně jako ji má dnes Islám. Komunismus zastavil a v podstatě znemožnil působení této ideologie na rozhodující množinu světové populace, nekompromisní postoj západu, zejména USA. Prezident Reagan jako první západní politik pochopil, že jednáním a ústupky se rozpínavost komunismu nedá zastavit. A jen díky tomuto tvrdému postoji Reagana se povedlo komunismus eliminovat. Situace dnes je ale odlišná! V době Reagana měl demokratický svět pro tvrdý postoj amerického prezidenta vůči komunismu pochopení a jeho úsilí neházela klacky pod nohy. Dnes je demokraticky svět nakažen virem liberalismu, fundamentálního výkladu lidských práv a humanismu a tak bez zásadního obratu ve svých postojích, ztratíme šanci zabránit Islámu v ovládnutí "západu".

PS. V době Reagana měl boj z komunismem i velkého zastánce v papeži Janu Pavlovi. Kdežto dnes působí papež František spíše jako renegát, podporující šíření Islámu v křesťanských zemích. Což je velký problém i pro ateisty, i když si to neuvědomují.

M. Drašner 25.8.2017 12:18

Re: No, je to takové rádoby korektní, objektivní pojednání,

Četl jste někdy dějiny Číny nebo islámských zemí (abychom mluvili o těch existujících a ne zmizelých)? Asi ne, protože jinak byste tohle nemohl vypustit z otvoru.

Ś. Svobodová 25.8.2017 11:56

Je to jednoduché

Lidé v demokratických státech mají právo na to zvolit si novou vládu, pokud mají pocit že ta stávající ohrožuje jejich bezpečnost. Volme tedy vládu takovou a ne vládu, která nalhává občanům, že jim zajistí osobní blahobyt a přitom jim jen utahuje smyčku kolem hrdla.

Ś. Svobodová 25.8.2017 11:47

Re: No, je to takové rádoby korektní, objektivní pojednání,

Ano máte pravdu. Lidé jsou na celém světě stejní. I mezi lidožrouty bude víc těch hodných, než těch zlých. Což neznamená, že vás nesežerou.

P. Lenc 25.8.2017 11:04

Re: No, je to takové rádoby korektní, objektivní pojednání,

Ale jistě Stirský, bílý muž je přece ten zlouš, co ničí ten tak tolerantní a mírumilovný svět.Takový Čaka Zulu který prošel polovinou Afriky a podle odhadů zabil a zotročil kolem dvou milionů lidí byl vpravdě lidumil, arabští otrokáři kteří ještě koncem devatenáctého zotročovali miliony černochů za přispění místních náčelníků jsou samozřejmně výmysl, dnešní muslimské útoky a otevřené vyznání mnoha islámských ímámů že islám musí ovládnout svět i za cenu masového vyhubení "nevěřících" je asi také výmysl.Stirský, kdyby vaše neomarxistická blbost létala, tak jste opravdu hodně vysoko.

R. Gramblička 25.8.2017 10:14

Re: No, je to takové rádoby korektní, objektivní pojednání,

"Pár zemí jsem už procestoval a všude, opravdu všude, jsou lidé dobří, špatní, slušní, nevychovaní, tolerantní, fanatičtí..."

- ano takové lidi lze najít v každé kultuře či etniku, jejich zastoupení v různých společnostech je ale odlišné

"Koneckonců, zatím největší zvěrstva v dějinách spáchali především příslušníci bílé, evropské rasy. Pravda, Stalin byl Gruzínec, ale Gruzie je křesťanská země."

- Což bude hlavně tím, že jako technicky nejvyspělejší společnosti na to měli nejvýkonnější prostředky :-P

D. Stirský 25.8.2017 9:27

No, je to takové rádoby korektní, objektivní pojednání,

leč já v tom cítím tak trochu Alfreda Rosenberga. Jen pro zajímavost: V r. 1861 zrušil car Alexandr v zaostalém Rusku nevolnictví. Ovšem v té době ještě existovalo v Americe otroctví. Bylo by férovější, kdyby autor jednoduše napsal: "Nesnáším čmmoudy z východu." Víte, v čem jsme si jako lidé rovni? Bez ohledu na rasu, vyznání, jazyk, sexuální orientaci... Pár zemí jsem už procestoval a všude, opravdu všude, jsou lidé dobří, špatní, slušní, nevychovaní, tolerantní, fanatičtí... Koneckonců, zatím největší zvěrstva v dějinách spáchali především příslušníci bílé, evropské rasy. Pravda, Stalin byl Gruzínec, ale Gruzie je křesťanská země.

J. Fridrich 25.8.2017 9:26

Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude muset - a to velmi rychle dospět k zcela zásadní skutečnosti a nekorektně-tedy pravdivě konstatovat, že civilizační úrovně a vyspělost jednotlivých etnik, zemí, států, lokalit-tedy lidí žijících v dnešní době na naší planetě je RŮZNÁ a mnohdy velmi odlišná. Stupnice hodnot, rozvoj společnosti, její kultura, hygiena, tolerantnost, vztah k ženám, k dětem, schopnost akceptovat jiné pohledy na vývoj světa-to vše je velmi ODLIŠNÉ v různých částech světa. Konkrétně země tak zvaného Západu, tedy křest'anské, Euro-Atlantické civilizace jsou nepochybně vyspělejší a to nejen ve vědě, technice, technologiích-ale právě v uspořádání své společnosti, hlavně v její humánní podobě, demokracii, práv a svobod svých občanů.V jiných částech světa jsou zcela jiné hodnoty a je zajímavé, že když přijdou k nám, tak místo spokojenosti a vděku za nový domov přináší až nepochopitelnou NENÁVIST. Raději tedy tyto světy nesměšovat-a když už, tak jim pomoci u nich doma, ale pozor na jejich přemnožení. Uskutečnění této záchrany Evropy a Ameriky - tedy Západu, půjde jen změnou vůdců hlavních Evropských zemí a ve vedení EU v Bruselu..

P. Jášek 25.8.2017 9:22

Ale

to všechno je vymyšleno Západní civilizací pro Západního člověka.

J. Chaloupka 25.8.2017 9:22

S cizinci je to jako s kořením:

přidáš špetku a jídlo je pikantnější, přidáš půl kila a můžeš jídlo vyhodit, protože není k jídlu. A to platí všude.

R. Szewczyk 25.8.2017 8:58

ha ha ha

typické, pane Mirku, dopouštíte se malého podvodu , doufám jen , že z neznalosti, a to té , že citujete jakýsi prozatimní výkřik do tmy na oblbnutí oblbnutých, a to ten panflet jež je nazván deklarací nezávislosti,,,,,atd, proč raději necitujete tu ustavu USA z 1786 z Filadelfie, kdy byl černoch označen za dvoutřetinového, tedy ne zcela uplného člověka?

Z. Švrček 25.8.2017 7:12

Je to zbraň proti nám

Lidská práva se v rukách islámu a jeho kolonizačních sil zde v Evropě stala zbraní hromadného ničení používanou proti nám samotným, protože na nich lpíme, i když v tomto boji, který odmítáme stále tvrdohlavě nazvat bojem, jde o života a civilizaci samu...

V. Kotas 25.8.2017 5:25

Nárok na lidská práva může mít jen ten,

kdo si je zaslouží, má o ně zájem, uctívá je/nesmí se však pod ně " schovávat všechno, jak se dnes děje. A jak se ukazuje, muslimská společnost do nich ještě nedorostla. Zvlášť když jsou jim vnucována ( arabská jara ).

J. Pospíšil 25.8.2017 3:57

Akorát že na rozdíl od starého dobrého

konceptu práv občanských, který nikomu nic nedával, akorát říkal, co vůči občanovi nikdo, ani státní moc nesmí a co občan může a nesmí se mu v tom bránit, ty nová práva nejsou práva, ale nároky na dostávání peněz nebo jiných prebend, ubytování a dostávání se někam, bez ohledu na schopnosti.

Já bych se k těm občanským právům docela vrátil.

Vůbec nechápu, proč má dostávat cizí státní příslušník sociální podpory, když není ani občanem členské země EU, proč má mít volný pohyb přes hranice a v rámci EU, to bych také omezil na občany členských zemí.

Když někdo získá statut uprchlíka, tak se mu má zajistit přežití na vymezeném místě po dobu, než válka v jeho zemi skončí a pak tam má být odeslán. Nevím, kde se vzal ten automatismus v tom, že když už tady je, tak nafurt a ještě za ním přibereme jeho vesnici, taky nafurt.

P. Dvořák 25.8.2017 2:58

Multikulti hlídačí lidských práv

by už konečně měli přijít s tím, že zemřít násilnou smrtí je jedno z nezadatelných lidských práv stejně tak, jako tu smrt rozsévat kolem sebe.

P. Sulc 25.8.2017 0:34

Proste po stoleti pary,

stoleti elektriny mame ted stoleti prav vsech moznych i nemoznych druhu. Neni politika, ktery by se nejakym tim pravem neohanel jako placackou na mouchy.