1.3.2021 | Svátek má Bedřich


ÚVAHA: Svět jako představa

1.2.2020

Tuto větu lze se dočíst v díle Arthura Schopenhauera a aplikovat ji na situaci, kterou se občas zabývám už několik let.

Jedna věc je téměř jistá: dnešní problém nezmizí, naopak, jiné přibudou. Rozdíly budou jen v tom, jakým směrem se lidstvo vydá již příští rok, uposlechne-li varování hlasatelů klimatické kalamity, organizace IPCC a Grety Thunberg, anebo bude pokračovat v současné lehkomyslnosti. V obou případech ale nadále bude rozkvétat do bohaté košatosti ideologie politické správnosti a multikultu, stále silnější politický vliv bude získávat hnutí příslušníků do též kvetoucí a rozšiřující se společnosti neheterosexuální a sotva dojde k ujasnění malých dítek, zda jsou chlapečkové vlastně holčičky nebo holčičky chlapečkové, na OH přibudou nové discipliny soupeření, neboť soutěž mužů s muži z žen proměněnými a podobně v případě rodilých žen soutěžících s kolegyněmi z mužů proměněnými mělo by nepochybné stigma nespravedlnosti. Tedy situace krajně unfair. Dojde i na kategorie umělých inteligencí.

A aby na složitosti neubylo, exodus migrantů do západních i východních zemí Evropy bude pokračovat spolu s přemísťováním obyvatel Ameriky Jižní do Severní, ve které už bude kapitalismus vystřídán socialismem, pokud volby v roce 2020 vyhrají demokraté, takže dojde k opakování novodobých dějin, jakémusi koloběhu systémů v lidské společnosti (viz koloběh vody v přírodě), až se shledá veliká a nebezpečná pošetilost těchto změn. Je hádankou, jaký vliv muslimského obyvatelstva bude na ono klimatické oteplování a metody, jak mu zabránit, neboť tato nemalá část obyvatel zeměkoule je ke klimatu jinak citlivá než našinec. Téměř jisté je, že Greta Thunberg se stane šéfkou internacionálního tělesa IPCC, a to bez ohledu na to, zda prognózy tohoto ústavu se ukáží platnými, neboť lidstvo k tomu, aby alespoň v minimální míře se letýrovalo, potřebuje strašidlo. Dle toho, kterým směrem se lidstvo a svět vydá, zmohutní na něm flora anebo se stane pouští a pahorkatinou porostlou klečí, a to dle toho, zda obsah CO2 v atmosféře floře prospěšný bude stoupat, nebo naopak. Prostory veřejných knihoven se zmnohonásobí vyřazením knih klasiků, pomníky velikánů minulosti nebudou zabírat a znesvěcovat významná a hezká místa ve městech. Kostely budou proměněny v mešity, hlas muezzinů nahradí optimistické písně, imámové vystřídají předsedy vlád, neboť dosavadní systémy nahradil kalifát, právnící přijdou o dobré bidlo, pokud se v rychlokurzech nestanou znalci zákonů šárija. Milostný život žen bude regulován obřízkou v raném věku, takže hoši přijdou o svůj unikát. Dojde k nemalému zjednodušení života, neboť se zrodí Jednorozměrný člověk, jak o něm psal a snil Herbert Marcuse.

Nebude třeba mezinárodních smluv o neútočení, lidstvo se promění v mírumilovné stádo beránků a ovcí, ze slovníků zmizí jména Adam a Eva, i fašismus, socialismus, komunismus nebudou mít svůj varovný význam pro pokolení budoucí.

Pokud ale události budou se dít ve směru velice odlišném, k užití mohou přijít vynálezy dvacátého století, pumy atomová a vodíková.

Je toto povídání nežli nepovedená taškařice vycházející ze sledování dění na té naší slavné zeměkouli? Nedochází snad k jevům, nad nimiž normální, zdravý rozum zůstává stát a jeho majiteli běhá mráz po zádech a naskakuje husí kůže? Kolik jen drahocenného času se promarnilo na kongresech a summitech, z nichž dosud nevzešlo nic prokazatelně lidstvu prospěšného, mír na zemi zajišťujícího. Volání levice po zavedení praktik socialismu zní z úst politiků, kteří neměli možnost poznat, jak takový systém dopadá v praxi.

Nedávno jsem se dočetl úvahu nemálo pozoruhodnou. Nejedna z prognóz, kterou jsem se dočetl v témže zdroji této informace, nedlouho po uveřejnění se potvrdila.

Německo je v politické krizi, jednou z hlavních příčin je migrace, kterou Angela Merkel nejen připustila, ale usilovně propagovala. Ekonomie je na pokraji recese, útlumu, a kancléřka svou pozici opustí v příštím roce. Nejvhodnějším kandidátem na úřad se zdá být muž, který v roce 2011 politiku opustil, strávil několik let v USA, roce 2019 se do Německa vrátil a má pozoruhodné znalosti ekonomické i vojenské. Píše odborné články a poskytuje interview významným organizacím. Po letech vlády Merklové potřebuje Německo silnou osobnost a a tou se zdá být tento muž, Karl-Theodor zu Guttenberg

Nicméně pouhému pozorovateli dění nezbývá než vyčkat času a tohoto silného muže sledovat. Čas kvapí a za dva, tři roky může se i tato prognóza vyplnit. A tu si připomínám moji babičku, často sdělující, že všechno je možné pod sluncem. Malým toho příkladem může být zvolení Donalda Trumpa, dle všeznalců politického to outsidera bez sebemenší vyhlídky na křeslo v Bílém domě.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.