11.4.2021 | Svátek má Izabela


Diskuse k článku

ÚVAHA: Rasismus

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Labaj 6.4.2021 22:34

Viděno z dálky je docela dobrá sranda. Třeba teď ve fotbale: nedaří se, hoď tam rasismus.

Doufám, že se konečně objeví nějaký bílý srandista, který při zápase a po kontaktu s někým s tmavší pletí zakřičí "rasismus, on mi řekl, že jsem bíly debil" a celý mančaft opustí hřiště. ;-D

I. Teren 6.4.2021 17:53

Skola v Oregone odmieta mat za maskota strom. Nakolko kedysi davno na ne vesali cernoskych zlocincov. ;-D

https://www.dailywire.com/news/trees-are-now-racist-portland-school-delays-vote-on-evergreen-mascot-over-fears-people-may-link-it-to-lynching

L. Severa 6.4.2021 16:50

Ono je obludné, že se naše generace má omlouvat za něco co páchali naši předkové. No, naši. Ti diskriminovali Židy, ale máme klekat za něco, co se odehrávalo bůhvíkde ? Eskymáci byli také mimo dění, snad se nemusí omlouvat. Ovšem běda, když by se jeho nějaký předek spustil s bílou rasou. Myslím, že by se měli Eskymáci geneticky prověřovat. Něco jak za Hitlera arijský původ. Je to jednoduché, svět blázní, jako kdysi s upalováním čarodějnic. V 21. století.

A. Pakosta 8.4.2021 13:47

Pozor, pane Severo! Dvakrát jste použil slovo "Eskymáci", to je považováno za rasistické stejně jako "negři". Správné označení pro eskymáky je "Inuité" :-P

V. Chrastina 6.4.2021 14:21

Ano, svět se zbláznil, včetně papeže Františka, který poníženě líbá negrům nohy. Divná nátura.

P. Dvořák 6.4.2021 15:24

A vrahům. Asi by se měl někde sekat s oběťmi, ale určitě ne o samotě.

V. Povolný 6.4.2021 13:39

Hlas volajícího na poušti. Autore, na Psovi s vámi budou diskutující většinou souhlasit, ale všeho do času. Už existují státy, ve kterých by byl takovýto článek vaším posledním publikačním počinem a možná byste i přišel o zaměstnání. Možná byste pak mohl dělat metaře, tak jako politicky nespolehliví lidé za komunistů. Doporučoval bych tohle nepodceňovat, je jen otázka času, než to přijde i k nám.

S. Pavuk 6.4.2021 13:39

Autor článku píše, že svet sa zbláznil. No tak áno, ale nie náš. V USA nejde o priznanie práv alebo nadpráv černochom, je to boj o moc. Agendu BLM vymysleli politické špičky tamojších demokratov, tj. prevažne predstavitelia bielej rasy. A ide sa doslova cez mŕtvoly. Zrejme v spoločnosti, keď sa dostaví všeobecný dostatok hmotných statkov, začne ľuďom kvapkať na karbid. Čudujem sa, že sme sa ešte nedozvedeli ako to bolo zo zostrojením prvej žiarovky. Prvý pokus že namiesto Edisona to bol Lavočkin nevyšiel. Druhý pokus bude iste úspešnejší.

P. Dvořák 6.4.2021 15:21

Ano, máte pravdu. Stejně tak jako ve válce Sever proti Jihu, tak ani dnes "V USA nejde o priznanie práv alebo nadpráv černochom, je to boj o moc."

Aktivisti z BLM se ani nebudou zabývat faktem, že spousta "otroků" bojovala po boku svých farmářů proti těm, co je přicházeli "osvobodit". A když, tak vám z bídy předhodí hypotézu, že ti černoši byli přinuceni, protože jinak by farmáři vyvraždili jejich rodiny.

Ale nakonec mají nechtěně ti z BLM pravdu, protože celé farmy a všichni co neutekli, byli seveřany vyvražděni a farmy vypáleny.

To aby už konečně byla svoboda, rovnoprávnost, demokracie. Nějak jim to zůstalo v krvi i pro další generace nositelů demokracie.

A. Pakosta 8.4.2021 13:52

Ruský vynálezce žárovky se nejmenoval Lavočkin (to byl konstruktér stíhaček za VVV), nýbrž Lodygin. Patentoval ji o pět let dříve než Edison. Viz http://www.odbornecasopisy.cz/svetlo/clanek/alexandr-n-lodygin--1293

K. Křivan 6.4.2021 12:50

Rasista je přesvědčen že se lidstvo vyvíjelo na různých místech v různých podmínkách různou rychlostí a směrem. Tím vznikly u různých ras a skupin různě položené Gaussovy křivky vlastností, což vyjadřuje v podstatě pravděpodobnost té vlastnosti. Xenofob má strach z cizích vetřelců. Já taky.

P. Nešvara 6.4.2021 11:04

Dnešní názory jsou správné a v minulosti byly názory špatné? A diskutovat máme jenom o tom, zda máme být k názorům lidí před sto lety tolerantní či nikoli?

Promiňte, ale já to vnímám jinak. Názor na černochy od člověka, co s nimi byl v denním kontaktu, i když ten člověk žil před dvěma sty lety, je pro mne relevantnější, než názor současného studenta humanitní fakulty v Londýně, který ví o černoších to, co se doslechl ve své bublině a navíc má pocit, že ten spolužák Bobo, co je syn ministra afrického státu a jezdí v Rollsu je v zásadě správný řízek.

K. Křivan 6.4.2021 12:53

V Americe žijí lidi s černou kůží, 13% veškerého obyvatelstva, menší část se živí prací a platí daně. Jako policisti, dělníci,....ba i juristi a lékaři. Není jich mnoho, pár %, ale jsou.

Pak jsou tam dvounožci s černou kůží, živící se kriminalitou, prodejem drog, popásáním prostitutek a sociálními dávkami. Těch je většina z těch 13 %. Na sebe navzájem pokřikují "hey nigger". Slušní lidi jim říkají negři, hlupáci pak „Afroameričani“.

H. Lukešová 6.4.2021 13:13

Ale právě tito, jak říkáte "negři", jsou spolu s kolaborantskými neomarxistickými bílými levičáky, hlavními představiteli BLM, kteří říkají, že život bělocha nemá žádnou cenu. Jsou hrdí na své černošství, tvrdí, že bílá kůže je genetickou úchylkou.

J. Ptáček 6.4.2021 10:17

Někde jsem četl, že rasistický výraz je i "černoch". Správné označení je prý "občan s tmavším odstínem pleti".

Výraz "běloch" je v pořádku.

V. Kolman 6.4.2021 11:35

Obávám se pane Ptáčku, že nekorektní termín "běloch" bude vbrzku nahrazen korektnějším termitem "občan menšiny, se světlejším odstínem pleti."

(Snad mě cenzor za mojí troufalost nesmázne);-D

J. Pavlik 6.4.2021 9:26

naprosty souhlas. Tihle aktivisti delaji rasisty i z lidi, kterym to driv bylo jedno. Driv mi bylo jedno, jakou kdo ma barvu - zelenoum modrou, fialovou, cernou. Ovsem od jiste doby jednu z techto barev nemuzu ani citit. A uplne stejne je to s teplousema. Taky mi driv nevadili, dokud nezacali vsude vyrvavat, ze jsou lepsi nez ostatni.

J. Vintr 6.4.2021 10:07

Jsem na tom stejně.

P. Dvořák 6.4.2021 10:14

Přidávám se.

Snad bych to ještě upřesnil, že mi homosexuálové nikdy nevadili a nevadí ani teď. S jedním jsem byl léta v kanceláři a vycházeli jsme výborně.

Ale ti co pochodují napříč Václavákem s péry ve slipech, zastavují dopravu a stát jim ještě ty jejich pochody dotuje a poskytuje policejní ochranu, tak to jsou u mě zasraný buzny.

J. Vlček 6.4.2021 10:41

Co se homosexuálů týče, vystihl jste to naprosto přesně, pane Dvořáku. R^

V. Kolman 6.4.2021 11:46

Myslím pane Dvořáku, že většina přemýšlejících lidí to vidí stejně jako Vy.

Ovšem, už Římané se řídili heslem "Divide et impera" (rozděl a panuj). Rozeštvat lidi mezi sebou a pak jim spokojeně vládnout..... Co více si může "vrchnost" přát?

J. Vlček 6.4.2021 10:35

Pane Pavlíku, přesně. R^

Vrchol stupidity některých lidí v USA je líbání bot černým obyvatelům.

Podobný obraz je vidět i ve sportu. Při sportovních přenosech samá reklama proti rasizmu, což ovšem vzápětí koliduje s módním poklekáváním hráčů před zápasy. Trapnost jak vyšitá.

Oceňuji, když se této trapnosti nezúčastňují naše mužstva. ! [>-]

Z. Klouček 6.4.2021 9:18

Být černý je dnes totéž jako mít v kapse legitimaci vládnoucí strany.

P. Dvořák 6.4.2021 10:17

Ba ne. Kdo měl v kapse legitimaci vládnoucí strany, musel být alespoň minimálně loajální a mám takový dojem, že by veřejného feťáka nebo recidivistu do vládnoucí strany ani nevzali.

M. Slaba 6.4.2021 11:22

Ba jo.

Být loajální znamená, že dneska si nesmíte nechat vybělit kůži. ;-D Chudák Majkl. Ještě že se toho nedožil. :-)

P. Dvořák 6.4.2021 15:23

Jako že by se zase nechal zpátky přemouřenínovat?

;-D ;-D ;-D

M. Slaba 6.4.2021 15:24

a spáchat BlackFace?

I. Štípek 6.4.2021 8:44

Free Chauvin!

H. Lukešová 6.4.2021 7:49

Nejvíce rasistická a nenávistná skupina? Černý národ islámu, který vede Luis Farrakhan, černá obdoba Ku-Klux-Klanu, mimo jiné Farrakhan je obdivovatel Hitlera, ano Hitlera. Černý nacismus jako bílý nacismus, Hitler, Farrakhan.

J. Brunner 6.4.2021 1:37

R^R^R^