Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ÚVAHA: Potřebujeme pravdu?

Pravda je zejména v poslední době předmětem kupčení. Manipulují s ní politici, angažovaná média, ale i reklamní agentury.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VN

Když chceme pravdu, poslouchejme i jiné názory:

https://www.youtube.com/watch?v=-QJ54c2ayf0

0 0
možnosti
VK

Kdysi byla pravda co psalo Rudé právo ale skutečnost byla jiná, dnes je to podobné.

0 0
možnosti
JJ

J46u95r11a 95J44u89r20a13x

14. 5. 2024 15:52

Inu, nepotřebujeme pravdu. Lidé znalí pravdy kupříkladu nesprávně volí, to jest volí jinak, než chceme MY.

Nepotřebujeme pravdu. Potřebujeme prosadit NAŠI pravdu!

0 0
možnosti
RL

"Společnost je polarizovaná a do které bubliny patříte, takovou pravdu hlásáte. V jedné je Putin nezpochybnitelným padouchem a Zelenskyj hrdinou a v jiné je to naopak. Jedni velebí zelené náboženství a jiní ho mají za škodlivý nesmysl."

A KDOPAK TO VE SKUTEČNOSTI VLASTNĚ TAK POLARIZUJE? NO KDOPAK? KDOPAK TY SKUPINY TAK VEŘEJNĚ OZNAČUJE? AHA? JÁ BYCH VĚDĚL! ;-€

0 0
možnosti
PD

Vy BYSTE věděl, KDYBY? :-P

0 0
možnosti
MK

I jedna z nejčistších pravd - matematická - vyžaduje stanovení podmínek. Se společenskými pravdami je to ještě horší. Pokud někdo mluví o zjevných pravdách, případně, že: Každému je jasné... Všichni vědí, že... jen se snaží dost ubohým způsobem ostatním vsugerovat, že jeho pravda je ta nejpravdovatější.

0 0
možnosti
FN

Svět není černá a bílá, jak se nám snaží mediální manipulátoři a politici namluvit. Svět je mnohem barevnějším a pojmy jako zlo a dobro se jeví jinak v různých úhlech pohledu. Tak může být deklarované dobro a zlo ve skutečnosti jen zlem nebo dobrem. Fakt, že někdo brání přírodu neznamená, že odmítá uhlíkovou energetiku. Že ochraňuje ženy neznamená, že propaguje feminismus. Že nechce civilizačně nekompatibilní nelegály neznamená, že je rasista. Že chce mír neznamená, že propaguje kapitulaci. Že nemá rád Putina neznamená, že obdivuje Zelenského. Že kritizuje Pětikolku neznamená, že volí Babiše. To umanutý zabedněný fanatik nepochopí.

0 0
možnosti
Foto

Pak je na místě otázka: Co tedy váš človíček vlastně chce?

0 0
možnosti
PD

"Kdysi byl tisk hlídacím psem demokracie a nikdo si před ním nebyl jistý. Dnes média někomu patří a rčení koho chleba jíš, toho píseň zpívej, bylo dovedeno k dokonalosti. " - média vždy někomu patřila.

"Ukrajinský konflikt také nelze chápat jen od 22. února 2022." Jistěže ne. Přímá (byť zastíraná) agrese Ruska začala už v roce 2014, nepřímá ještě dříve.

"Kdysi zde vládla pevná křesťanská morálka a lidé se báli zatracení." - Možná báli, ale nebránilo jim to v různém lumpačení typu krádeže, vraždy, znásilňování, válčení, mnohdy právě ve jménu křesťanské či jiné víry.

0 0
možnosti
RL

Ano, křesťanská morálka je pevná hlavně ve vztahu k neznabohům. V tom má s muslimy společného mnohem víc, než s těmi neznabohy. ;-)

0 0
možnosti
Foto

Celý text se věnuje tomu, že pravda nemusí být tím, za co ji považujeme a i to, co považujeme za pravdu zřejmou, se ukáže býti přinejlepším kulturně společenskou konvencí. Zelená nemusí býti zelenou, černá černou, bílá bílou.

Celému tomu textu pak závěrečný apel "Držte se zjevných pravd" protiřečí, neboť důsledek textu je, že něco jako zjevná pravda neexistuje. V podstatě něco jako Cimrman, když zastává stanovisko, jež zároveň vyvrací.

0 0
možnosti
Foto

ano, pravdou je, že i zcela protichůdná stanoviska mohou být současně pravdivá. Slovem pravda se hlavně lidem zakazuje přemýšlet.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz