21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

ÚVAHA: Pár slov o konzervatismu

Pokud se optáte většiny konzervativců na jejich víru, většinou dostanete ironickou nebo vyhýbavou odpověď. Víru mají podle jejich názoru ti, kteří si popletli politiku s náboženstvím, třeba socialisté.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 5.11.2019 20:03

britští občané ..... švédští občané ...

veeelmi podobný trend..

J. Kanioková 5.11.2019 20:00

R^ ..... uff, nelidské zacházení.. úžasné..

J. Kanioková 5.11.2019 19:57

Naprostý souhlas !

J. Kanioková 5.11.2019 19:53

R^R^R^

J. Kanioková 5.11.2019 19:51

R^

J. Plíva 5.11.2019 17:31

Sociální dávky pro přistěhovalce tu už jsou. VK by měl požadovat jejich zrušení.

Z. Rychlý 5.11.2019 17:07

Pokud nevyhazujete staré (cokoli - třeba institut rodiny), jen proto, že si někdo-kdosi myslí, že se to staré přežilo a to nové bude in, pak jste starý konzervativec. Tím pádem nemáte rád revoluce, které s vaničkami vylévají i dítě, prostě konzerativec. Není to být proti novým věcem, ale přijmout je jen tehdy, pokud jsou vyzkoušené. Atd,atd. Konzervativec nemusí mít víru, říká jen: Pozor na změny, které mohou být k horšímu

J. Chaloupka 5.11.2019 15:32

To víte, když jste proti lidem z Východu, nikdo Vás nemůže nařknout z rasismu, jako kdybyste byl proti Pákistáncům.

J. Fridrich 5.11.2019 14:31

Dnešní svět bude muset-a to velmi rychle- dospět k zcela zásadní skutečnosti a nekorektně-tedy pravdivě konstatovat, že civilizační úrovně a vyspělost jednotlivých etnik, zemí, států, lokalit-tedy lidí žijících v dnešní době na naší planetě je RŮZNÁ a mnohdy velmi odlišná. Stupnice hodnot, rozvoj společnosti, její kultura, hygiena, tolerantnost, vztah k ženám, k dětem, schopnost akceptovat jiné pohledy na vývoj světa-to vše je velmi ODLIŠNÉ v různých částech světa. Konkrétně země tak zvaného Západu, tedy křest'anské, Euro-Atlantické civilizace jsou nepochybně vyspělejší a to nejen ve vědě, technice, technologiích-ale právě v uspořádání své společnosti, hlavně v její humánní podobě, demokracii, práv a svobod svých občanů.V jiných částech světa jsou zcela jiné hodnoty a je zajímavé, že když přijdou k nám, tak místo spokojenosti a vděku za nový domov přináší až nepochopitelnou NENÁVIST.Raději tedy tyto světy nesměšovat-a když už, tak jim pomoci u nich doma, ale pozor na jejich přemnožení.

Že je islám zlo, to všichni normální lidé se zdravým rozumem víme - neví to bohužel ta současná squadra v Berlíně, Bruselu, Paříži, Římě a vede Evropu k rozvratu..Ted' vážně - oni se z Afriky a Asie chystají do Evropy - ale zapomíná se na odedávnou pravdu, že na to musí být vždy dva - ten kdo někam chce jít - a ten, kdo ho chce přijmout.. A my je přijmout prostě nechceme, jejich integrace není možná - to víme za těch 70 poválečných let velmi dobře co v Evropě dělají a jak se integrovat nechtějí, oni přichází Evropu rozvrátit a zničit.

M. Vavrova 5.11.2019 11:50

Ve velke Britanii pobyvam neklikrat do roka. Pan Surgot popsal situaci ze sveho uhlu pohledu dobre,ale ne tak docela presne. Zrejme svoji uvahu zameril spis na manualne pracujici osoby a pominul jine. Co vsak na ulicich nevidite na prvni pohled je nespocetne a nezanedbaltelne mnozstvi osob ruznych narodnosti, kteri pracuji ve financni sfere,jsou vlastniky obchodu,manazeri, ivesticni poradci ,lekari, nebo jinak investujici obcane,kteri nemale dane odvadeji. Nelze se divit,ze uhel pohledu ze strany Britanie na Rumuny,Polaky i Cechy je takovy jaky je. Vzpomenme si jenom na obdobi privalu Romu do Brtanie,kteri tam zili z podpory,aniz by se snazili najit si nejakou praci.Nebo na inzeraty typu"tkzv. zajisteni prace ve VB " ,kradeze v obchodnich domech,nekolikrat jsem videla v autobuse opile Polaky,Rumuny kteri byli chyceni protoze kradli a zrejme hodne dalsich deliktu o kterych nevime,protoze se u nas o tom bezne neinformuje.

Na druhe strane jsou ctvrti ( ted mam na mysli Londyn) kde by clovek nemel chut bydlet.Byty jsou stale enorme drahe a tak samozrejme se nizkoprijmove skupiny obyvatel stehuji do teritoria,kde jsou byty o neco levnejsi. Je to selekce trznich cen,ktera take prispiva ke slozeni narodnosti obyvatel v techto teritoriich kteri se ale at chteji nebo ne pravidlum hostitelske zeme prizpusobit museji.Pokud vim, tak ve Velke Britanii stale jeste funguji zakony pro vsechny stejne,na rozdil u nas,kde nekteri maji zakony vlastni,podle svych potreb,takze pravidla jsou dana a poradek je mozne zjednat prostrednictvim soudu.

P. Lenc 5.11.2019 10:29

Takže Marie Terezie byla socialistka?8-o

J. Schwarz 5.11.2019 10:12

Mimochodem atentátník co zabil 22 lidí po koncertu Ariany Grande v Manchesteru byl v Británii narozeným potomkem členů libyjské Al káidy, co dostali v Británii azyl protože by jim v Libyi plukovníka Kaddáfího "hrozilo nelidské zacházení". A podobné úlety podporuje celý západní establishment, všichni jsou progresivisté, weltverbesseři a zelení šílenci.

J. Schwarz 5.11.2019 10:05

Povinná školní docházka sice byla "nařízena shora", nicméně dnes by již převážná většina občanů byla za její zachování protože se osvědčila- tedy je to konzervativní. I když i tady bych byl pro možnost alternativ, ale za podmínky že by stát "alternativcům" nic negarantoval. A VK propaguje zavedení sociálních dávek pro přistěhovalce? V jakém filmu to dávali?

J. Plíva 5.11.2019 9:50

Mně se zdá, že "konzervatismus" je nálepka, která je politicky zneužívána a nadužívána. Kdokoli je schopen propagovat své zájmy jako konzervativní. To slovo už je proto nepoužitelné.

Například V. Klaus. ml se označuje stejně jako jeho táta za konzervativce. Ale nechce zrušit některé instituce, které nevznikly spontánně konzervativně, ale byly zavedeny centrální vládou. Například instituce povinné školní docházky.

Imigrace je problém sociálních dávek. Jsou sociální podpory pro přistěhovalce "konzervativní"?

F. Svoboda 5.11.2019 9:47

Skvěle popsán nynější stav. Dotaz : tuto skutečnost britští občané nevidí ?

M. Šurgot 5.11.2019 8:37

Nedilnou soucasti neprizpusobeni pristehovalcu z Commonwealthu hostitelske zemi je oblast bydleni. Neni potreba podrobneho popisu. Staci konstatovani, ze si v celych ctvrtich anglickych mest vytvareji identicke podminky, jake panuji v zemich jejich puvodu. Vcetne prislusne spiny na ulicich.

Shrnuto z meho pohledu - pokud by byla konzervativni politika takova, jak je nastinena v tomto clanku, nesmely by v “konzervativni” Britanii existovat a hlavne byt tolerovany vyse popsane negativni jevy.

Laicky receno - Velka Britanie neuveritelnym zpusobem “vyměkla” a celkem rychle si reze vetev, na ktere doposud sedi. Ironii pak je, ze se chce odstrihnout od Evropy, kterou stihl naprosto stejny osud. “Polsky instalater” je pro Velkou Britanii skutecnym prinosem, zatimco imigrant z Commonwealthu vetsinou pouze zdrojem problemu.

M. Šurgot 5.11.2019 8:35

Diky dvoulete praci ve Velke Britanii, konkretne v Manchesteru, mam jiny nazor na tzv. konzervativni politiku v oblasti imigrace, nez autor. Samozrejme mam pohled laika, ale na posouzeni stavu v oblasti imigrace staci “videt, slyset, porovnavat” to, co vidite kazdy den v ulicich....

V roce 2016, pred referendem o brexitu, se tehdejsi premier Cameron ve svem projevu “vymezil” proti pristehovalcum z Evropske Unie, zvlaste proti pristehovalcum z vychodu Evropy, tj. proti Polakum, Cechum, Slovakum a Rumunum. Pominul pristehovalce z Italie, Spanelska, Recka a Portugalska, kterych v UK pracuje pomerne hodne, tedy pominul pracovniky z puvodnich clenskych zemi, nebo-li ze zemi Zapadni Evropy podle rozdeleni z doby Zelezne opony.

Krome toho nezminil obrovske mnozstvi pristehovalcu ze zemi Commonwealthu.

Z kazdodenni prace po dobu dvou let mohu rict, ze ti pristehovalci, kteri se podrizuji zakonum hostitelske zeme bez vyhrad, jak napsal autor - “ aby se „nováčci“ začlenili do občanské společnosti, v níž jsou všechny svobody sdružování, svoboda názoru a dodržování zákona axiomatické”, jsou pristehovalci z Evropy, vetsinou z vychodu Evropy, u nichz v nasledne generaci nepoznate, ze jsou puvodem pristehovalci. Jsou tedy plne integrovani a bez jakychkoliv vyhrad prijimaji a taky podporuji zakladni politicke usporadani Velke Britanie. Navic jsou pristehovalci z Evropy velmi pracoviti a schopni vykonavat takrka jakekoliv odborne profese.

Naproti tomu pristehovalci ze zemi Commonwealthu si ve Velke Britanii vytvareji sva “uzemi”, nerespektuji zakony a hlavne jejich velka cast pracuje v sede ekonomice, coz znamena ze neodvadeji do statni kasy dane a socialni davky. Zdanlive okrajovym jevem pak je tlak na prijeti podminek nabozenskeho kodexu Saria do zakonu a taky terorismus... Konkretni poznamka - v hale, kde islamsky fanatik vybusninou zavrazdil 22 mladych lidi jsem byl na koncerte Linkin Park a Robbie Williamse, denne jsem kolem ni chodil v ramci plneni pracovnich povinnosti.

Ne