23.9.2020 | Svátek má Berta


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Vodvářka 14.9.2020 5:43

Vzhledem k působení pana Michala Adlera na NP pokládám jeho otázky na konci článku za řečnické. Neboť jistě sám dobře na ně odpověď zná. "Diskusní" příspěvky se velmi často vedou směrem osobních útoků na autora (nesouhlasím s ním a z tohoto důvodu je třeba jej ihned urážet a vyslovovat pochybnosti o jeho příčetnosti), kritika článku je vedena směrem "napsal jste cosi o roku 1968, ale neuvedl jste nic o Bílé hoře", okrajově zmiňuji absenci oslovení "paní, pan" před jménem, což bylo naposledy zvykem v ČSLA atd.

Příčinu vidím v osobní frustraci, s níž při absenci vlastního názoru si potřebuji aspoň plivnout, když nejsem schopen napsat cokoli konsistentního. Naše společnost je t.č. vedena dvěma jedinci, pro které slova noblesa, slušnost a tolerance opačného názoru jsou neznámými pojmy. Jsou nám blízcí, známe je přeci z našich vesnických hospod, jsou vulgární, lžou, atd. Proto je volíme, protože představa někoho, kdo nás svou morálkou převyšuje, je nesnesitelná a svědivá.

Z. Lapil 14.9.2020 7:40

V ČSLA jsme byli soudruzi, ale to jen na okraj.

T. Kohout 16.9.2020 1:22

Co si pamatuji, tak "lidi" (tedy vojáci) se oslovovali hodností. Tedy např. vojíne Kefalíne.

Z. Lapil 16.9.2020 8:22

Ale taky "Já jsem feudál, soudruhu majore, buržoazie je nás společný nepritel".

Z. Lapil 14.9.2020 7:42

V ČSLA jsme byli soudruzi, ale to jen pro upřesnění.

P. Hofman 14.9.2020 7:51

Máte pane Vodvářko pochopitelně pravdu.

Na druhou stranu, dnes má člověk dojem, že skoro každý, kdo má díru do pr...., se rozhodl vést svůj blog. A to i přesto, že je nevzdělaný, problematice, o které píše, většinou vůbec nerozumí a o tom, že by uměl psát se mu nemůže ani zdát. A přesto si myslí, že má druhým co sdělit. Pod takovými články napsat jediné slovo "žvást" je už samo o sobě plýtváním energie.

Podotýkám, že vás mezi takové nýmandy neřadím. Naopak, vy máte co předat.

T. Vodvářka 14.9.2020 8:28

A/ děkuji za poklonu, pane Hofmane

B/ díky internetu máme široké pole, kde každý může najít, co jej zajímá. Osobně vyhledávám autory, o nichž vím, že mají co sdělit, jsou vzdělaní a mají dostatek sociální inteligence. Naopak míjím ty, o nichž vím, že nic nového nepřinesou, jsou zapšklí. Nepotřebuji je k životu. Z tohoto důvodu nechápu, proč někteří diskutující mají silnou potřebu články, s nimiž nesouhlasí, neustále vyhledávat a po 326té autorovi sdělit, to, co jsem psal výše.

P. Hofman 14.9.2020 8:41

Souhlasím s vámi, mám to nastavené stejně.

Má to však jeden háček - chce to mít schopnost kritického myšlení. A s tím se člověk nerodí, to se získává výchovou, vzděláním a vlastní zvědavostí. Těžký úděl - "kdo to má"?