27.10.2020 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

ÚVAHA: Obecné referendum v době echoefektu

V době, kdy máme vládu v demisi a bylo by zapotřebí jednat o obsazení ministerských funkcí možnými koaličními partnery, připravovat kompromisní návrhy na řešení penzijní a zdravotní reformy, výstavbu silnic a rychloželeznic, posílení obranyschopnosti země atd., se stalo obecné referendum umělým problémem, který zakrývá politický pat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 25.2.2018 21:29

Konec Merkelové:

Tahle chyba může ukončit kancléřku a transformaci Německa - https://www.express.co.uk/news/world/923723/angela-merkel-germany-coalition-spd-cdu-migrants-niall-ferguson

Rakouský kancléř Sebastian Kurz se postavil proti návrhu německé kancléřky Angely Merkel, aby se propojilo financování z EU s kvótami migrantů a hájil silnější hranice místo přerozdělování migrantů.

Rakouský Kurz / Merkel proti propojení finančních prostředků EU s migrujícími kvótami - https://twitter.com/V_of_Europe/status/967743241201311744

Rakousko-Vídeň: Antifa nyní vyzývá k zabití nově zvoleného kancléře a vicekancléře "Chop up Kurz and Strache"! https://twitter.com/StanM3/status/967108879069966336

P. Flener 25.2.2018 10:59

Jediné trvalé řešení....

je komunisty, SPD a podobné eliminovat - doživotní internací v pracovních táborech, nebo i jinou likvidací a odejmutím hlasovacího práva všem nevzdělaným primitivům, lůze a všem těm, kteří měli v rodině komunistu, estébáka, lampasáka či komunistického kádra. Pokud to nepůjde, bude to řešit až občanská válka, která se blíží.

J. Jurax 25.2.2018 23:45

Re: Jediné trvalé řešení....

Ehm - on totiž prakticky každý u nás měl v rodině, resp. širší rodině komunistu. I dnešní batolata - záleží, jak daleko či hluboko půjdete.

A o tom, kdo je lůza a nevzdělaný primitiv se bude rozhodovat jak? Zkuste navrhnout kritéria. Nebo myslíte, že to zvládnou akční trojky?

Ad ta kritéria - pro mne je nevzdělaný primitiv každý, kdo neví, co je to L'Hospitalovo pravidlo a neumí provést jeho důkaz ... :-)

F. Houžňák 24.2.2018 18:15

No, za to, že Hvížďala žije v echo chamber a

není schopen si opatřovat informace jinde než od svých spoluechoušů, my skutečně nemůžeme, o to se musí postarat on sám.

P. Rajman 25.2.2018 6:08

Re: No, za to, že Hvížďala žije v echo chamber a

Vy píšete tak informovaně. Kde sháníte informace Vy? Pokud to není tajné, když už víme, z toho co píšete, že z infotrmačních serverů a chatů to není?

F. Houžňák 25.2.2018 15:24

Odkud soudíte, že to není z "infotrmačních" serverů

a chatů? Vy jste to někde vyčetl? A kde?

Š. Hašek 25.2.2018 9:32

Re: No, za to, že Hvížďala žije v echo chamber a

Pane Houžňáku, přesné!

I. Mertl 25.2.2018 10:54

Re: No, za to, že Hvížďala žije v echo chamber a

Je nejvyšší čas tomu echoušovi vtlouct tu naši správnou pravdu do hlavy, co, pane Houžňáku?

F. Houžňák 25.2.2018 15:27

Proč? Mně je jedno, co si Hvížďala myslí a čemu

věří, jenom se pozastavuju nad tím, že svojí neschopnost opatřovat si informace automaticky předpokládá i u druhých. To je ostatně u těchhle zástupců pravdy a lásky aka havloidů běžné.

J. Schwarz 24.2.2018 16:01

Tak teď ještě

aby došlo i k omezení dovozu z EU a uvidíme, koho to bude víc mrzet. Mám dojem, že EU do Británie víc vyváží než z ní dováží...

Š. Hašek 25.2.2018 9:44

Re: Tak teď ještě

Asi tak.

Varování před "šíleným průšvihem/krachem" - po opuštění maminky štrasbrusel - je pouze přiznáním těch, co stále usilovali o to, aby jednotlivé (určené) státy se staly ekonomicky závislými na nějakém "ústředí". A ti by přišli o dobře placená místa.

Problémy s vystoupením jsou v delším čase nepodstatné. Podstatné problémy dnes rostou spolu se setrváváním v tom RVHPštrasbrusel spolku.

J. Kratochvíl 24.2.2018 14:51

Nechci referendum,

nechci aby za mne rozhodovali nevzdělanci, tupci,hlupáci, jedinci s fašistickými sklony a další manipulovatelné mozkové trosky.

Otázkám v našem případě czexitu t.j. zahraničnímu směřování státu nemůže obyčejný člověk rozumět. Když jdete na operaci, tak se také nenecháte operovat od nějakého bezdomovce nebo šarlatána.

M. Prokop 24.2.2018 16:04

Re: Nechci referendum,

Tomu rozhodování nevzdělanců, tupců,hlupáků, jedinců s fašistickými sklony a dalších manipulovatelných mozkových trosek se ovšem nevyhnete, ti všichni, včetně mne a vás, si volí své rozhodující zastupiče. A že žádné génie nezvolí, to je vidět i třeba na současném Parlamentu nebo presidentovi.

Jinak, s tím, čemu může či nemůže obyčejný člověk rozumět se omezte sám na sebe, tam vám milerád uvěřím. Obvykle ten obyčejný člověk projevuje minimálně tolik rozumu, jako jím zvolení.

J. Kratochvíl 25.2.2018 9:34

Re: Nechci referendum,

Obyčejného člověka myslíte jako sama sebe? Zde u vás mnoho zdravého rozumu nevidím, jinak byste zde nemohl být pokládán všeobecně za Kremlohujera se svými nebezpečnými názory pro naši společnost, protože zde šíříte svými názory lži a polopravdy, sloužící sousední velmoci. To nemá s demokracii nic společného.

J. Schwarz 24.2.2018 16:05

Re: Nechci referendum,

Ale teď přece můžete volně odjet přímo do samotného centra Demokracie a Vlády Práva ztělesněného například Berlínem nebo Paříží! I kdyby tu za vás snad rozhodli "nevzdělanci, tupci,hlupáci, jedinci s fašistickými sklony a další manipulovatelné mozkové trosky" pak až tak tupí zase nejsou, aby vás tady drželi...

P. Zinga 24.2.2018 14:48

A zde potvrzení toho,

co jsem napsal níže:

http://www.achgut.com/artikel/frau_barley_an_der_falschen_tafel

P. Zinga 24.2.2018 14:44

Nevím, co v Německu vidí autor,

já tam vidím průser.

Š. Hašek 24.2.2018 9:55

Ach jo.

"Skutečné informace jsou potom odsunuty do pozadí" volně, citováno. Úryvek z Vašeho textu.

Pane Hvížďalo,

tak už konečně makejte. Vydávejte týdenní seznam skutečných informací, týdenní seznam správných politiků, zakazujte/vypínejte denně/on line ty šiřitele "neskutečných" informací. Jezděte na politické pětiminutovky do škol!!! Internet je nebezpečnější než sirky!!!

Nechodil jste na nějaká školení soudružky Šiklové v dobách, kdy byla zuřivou členkou KSČ? Nechodíte na "informační universitu třetího věku" k profesoru Gabalovi??

Docela trapný článek někoho, kdo k stáru chce třídit informace. Třiďte červivé houby v košíku, na podzim.

P. Lenc 24.2.2018 10:11

Re: Ach jo.

Přesné pane Hašku.Problém je, že těch trapných článků je nikoliv většina, ale každý.

P. Rudolf 24.2.2018 7:02

Extrémně důležitý postřeh

Internet se stal velmi nebezpečnou zbraní, zejména proti těm, kteří nejsou ochotni myslet a údaje si ověřovat z vícero seriózních, dlouhodobě ověřovaných zdrojů. Jinak ale pan Hvížďala evidentně čte diskuze na Psu, neb má skvělý přehled:

"Rychlostní společnost a internet už nevyžaduje od lidí velké soustředění a nová společenství se utvářejí na základě tzv. echoefektu, tedy spojuje jen takové lidi, ke kterým se dostávají pouze ozvěny sdělení, stíny vět, které jsou jednoduché, přitažlivé a překvapivé či dokonce šokující, které nikdo neověřuje a jejichž zdroje jsou většinou anonymní. A ty pak příjemci ještě dál sami rozšiřují."

Svatá pravda!

P. Dvořák 24.2.2018 7:28

Re: Extrémně důležitý postřeh

A jste si jist, že pořady s Moravcem, Jílkovou, zpravodajství na ČT 1 a ČT 24, komentáře a diskusní pořady na Radiožurnálu nebo ČRo2, vyžadují nějaké mimořádné nebo alespoň "velké soustředění"?

P. Rudolf 24.2.2018 8:02

Re: Extrémně důležitý postřeh

Ano pane Dvořáku, jedním z těch serióznějších zdrojů je veřejnoprávní ČT. Opakuji to podstatné - jedním!

Na Jílkovou však nekoukám, neb bulvár ke svému životu nepotřebuji, stejně tak, jako na Moravcovy OVM, jelikož se mi formát tohoto pořadu (samý politik) nelíbí. Jeho Fokusy však sleduji rád. Radiožurnál je rovněž velmi cenný český zdroj informací.

Rodiče mně však naštěstí tlačili do jazyků, a tak jsem si navykl vždy ověřovat informace ze zahraničních zdrojů. A těch důvěryhodných tam nacházím spoustu. Ovšem vyznat se v jejich informacích není vždy jednoduché, neboť v demokraciích dávají seriózní média prostor názorům různým. Chce to se vzdělávat a používat kritické myšlení. Dvě rozhodující věci, kterých se naprosté většině internetových diskutérů tragicky nedostává.

M. Prokop 24.2.2018 16:05

Re: Extrémně důležitý postřeh

Agent Rudolf /Hofman/ a Jílková, to přece k sobě pasuje co Jandák na hrnec.

P. Rudolf 24.2.2018 19:20

Re: Extrémně důležitý postřeh

Krásná nenávist, taková přírodně prostá. Děláte mi radost.

P. Dvořák 24.2.2018 4:41

Óóóóbrovská starost o demokratické referendum.

Což v Hvížďalově podání samozřejmě znamená "Jenom ne referendum!" Od toho je tady celá ta partička obcmrndávačů, aby nám vidlákům jasně řekli, co chceme a co ne.

J. Kanioková 24.2.2018 21:04

Přesně !