29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

ÚVAHA: Nežádoucí příležitost

Jednou z nejznámějších citací je sdělení filosofa Reného Descarta: Myslím, a tudíž jsem. Myšlení, hlavně tedy znamenité myšlení, není výsadou vzdělaných lidí filosofů, lékařů, politiků, ale naopak, každý člověk se o to může snažit, dokonce by to měla být jeho povinnost! Je k tomu mnoho příležitostí i důvodů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kain 31.8.2020 18:05

Komonavir je nástroj na ovládání.Pustíte televizi a nic jiného neslyšíte než o nebezpečném viru.Všechno je to lež a nic jiného.

T. Zlesa 31.8.2020 14:47

Němečtí patologové: Covid není chřipka, umírá se na něj, ne s ním.

Zde: https://stars24.cz/magazin/veda/22418-lekari-popreli-dezinformace-umira-se-na-covid-ne-s-nim

Zdržte se moudrých komentářů, za pár měsíců se může ukázat, že nebyli moudří...

Patologové popřeli dezinformace: Covid není chřipka, umírá se na něj, ne s ním!

Zdroj: https://stars24.cz/magazin/veda/22418-lekari-popreli-dezinformace-umira-se-na-covid-ne-s-nim

Patologové popřeli dezinformace: Covid není chřipka, umírá se na něj, ne s ním!

Zdroj: https://stars24.cz/magazin/veda/22418-lekari-popreli-dezinformace-umira-se-na-covid-ne-s-nim

Patologové popřeli dezinformace: Covid není chřipka, umírá se na něj, ne s ním!

Zdroj: https://stars24.cz/magazin/veda/22418-lekari-popreli-dezinformace-umira-se-na-covid-ne-s-nim

T. Zlesa 31.8.2020 14:48

ctrl-v se seklo :-/

J. Jirka 31.8.2020 15:37

18.4.2020:

"Profesor Klaus Püschel je známý německý patolog a soudní lékař. Jako jeden z mála měl se svým týmem možnost pitvat oběti “údajné epidemie koronaviru” v Hamburku (k 16.4.2020 bylo v Hamburgu 3953 nakažených koronavirem a 80 osob na něj údajně zemřelo). Podle jeho závěrů v rozhovorech pro německý tisk a televizi, ani jeden z pitvaných zemřelých v Hamburku nezemřel na následky virového onemocnění COVID 19! Všichni zemřelí trpěli již před tím nějakou závažnou chronickou chorobou. mezi nejčastější patřila rakovina (zhoubná nádorová onemocnění), chronické dýchací potíže, onemocnění srdce a oběhového systému, diabetes/cukrovka, často se jednalo o silné kuřáky a obézní jedince. Většinou se navíc jednalo o staré lidi s věkovým průměrem 75 let. U několika málo případů mladších ročníků, např. muže 46 let pitva prokázala, že trpěli závažným chronickým onemocněním, jen o něm nevěděli. Ti lidé by podle něj zemřeli stejně i bez koronaviru.

Prof. Püschel také kritizoval nařízení Kochova institutu v Berlíně, podle kterého každý mrtvý, u kterého se prokáže pozitivní COVID 19 test, by měl být počítán jako oběť pandemie. Takto se mimochodem postupuje i všude jinde ve světě včetně ČR! Je proto evidentní, že ony oficiální děsivé statistiky “obětí” nemají s realitou nic společného! Také se velmi podivil, že německé úřady naopak zakazují pitvy zemřelých, ačkoliv by to velmi pomohlo objasnění skutečného rizika koronavirusu. Ačkoliv němečtí patologové mají dostatečné kapacity a ochranné prostředky podobná zkoumání provádět."

O. M. 31.8.2020 15:48

I patolog může uvažovat logicky nesprávně. To je stejné, jako kdyby tvrdil, že pacient, který trpěl chudokrevností, dostal zápal plic a umřel, nezemřel na zápal plic, ale na chudokrevnost.

Samozřejmě, pokud by dotyční ony choroby neměli, nejspíše by covid přežili. Ovšem, pokud by nedostali covid, velmi pravděpodobně by ještě žili i se svými závažnými chorobami.

J. Jirka 31.8.2020 16:57

Máte recht, ačkoli se to moc nepublikuje, tak značná část lidí zemře na zástavu srdce na záchodě při silném zatlačení.

Podle vaší logiky by se jako příčina smrti u těchto lidí měla udávat zácpa, protože kdyby si vzali projímadlo, tak by ještě žili.

J. Jurax 31.8.2020 17:02

To máte těžký. Statistiky jsou ošidné, když nevíte, jak se přesně počítají.

Kupříkladu já když dnes umřu na infarkt. No co, mám už na to léta, jedenasedmdesát, to už jde, že, i rozmnožím statistiku usmrcených srdečními chorobami. Když budu ovšem nekuřák.

Ale pozor - začte-li se statistik do mé zdravotní dokumentace, uvidí poznámku fumator. Tedy kuřák. A v tu ránu se dostanu do hrozivé statistiky umrlých na následky kouření! Kdepak infarkt, na kouření umřel! V mladém věku pouhých jedenasedmdesáti jar!

A tato druhá statistika bude podporou pro ty, kdož mi zakážou kouřit v putyce, takže musím s cigárem na mráz. Kde se nachladím a dostanu zápal plic, což by se mi v zahulené, leč vytápěné putyce nestalo.

No a jestli se ty koronavirové statistiky dělají podobně ...

P. Nemec 31.8.2020 20:14

to je v pořádku...autorovi je to nutné několikrát zopakovat...stejně to nepomůže

O. M. 31.8.2020 14:13

Pane Cícho, v mnoha věcech máte pravdu (zneužívání covidu k předvolebnímu boji, nekompetentní rozhodnutí politiků), zároveň je však váš článek ukázkou, že zdravý selský rozum na některé věci nestačí, zejména, nemá-li dost informací. A pan Nevrkla níže v diskuzi je dokladem, že některý selský rozum stačí akorát tak na to sedlačení.

Je oblíbenou kratochvílí srovnávat covid s "chřipečkou". Pomiňme, že ti, co o chřipce takto píší, ji nikdy nedostali, nebo si na ni už nepamatují, chřipka totiž zdaleka není taková legrace. I když připustíme, že covid není ŘÁDOVĚ smrtnější než chřipka, tak je kvůli své dlouhé inkubační době násobně nakažlivější. Ti, co operují "nízkými" počty úmrtí na covid, jsou jako obyvatelé města na rozvodněné řece, kteří brblají "proč jsme platili ty protipovodňové hráze, když voda do města vůbec nedošla". U popisu funkce roušek jste propadl omylu, že rouška zachycuje jednotlivé viry jako pavučina mouchy. Nikoli. Rouška zachycuje kapénky, v nichž je virus obsažen, a na ty je hustá dostatečně.

K zemřelým "ne na covid, ale s covidem". To je taková utěšující větička těch, co chtějí věřit, že "mně se to stát nikdy nemůže". Ti, co měli jiné vážné choroby, nebo byli staří a "virus odchod pacienta ze světa jenom urychlil" nezemřeli na tu vámi zmíněnou rakovinu, kardiovaskulární chorobu nebo vysoký věk, ale právě na covid (byť ten měl svou "práci" značně usnadněnou). Kdyby ho nedostali, tak ještě žili.

Na závěr - chytráci obdaření selským rozumem, co si myslí, že když mají roušku jen přes ústa, tak jsou chráněni na 50 %, si neuvědomují, že správně nasazená rouška, jakkoli otravná, je to nejmenší zlo, které je (a nás všechny) může potkat. Když lidé nebudou toto vcelku mírné opatření respektovat, budou muset nastoupit opatření tvrdší, s mnohem vážnějšími následky. Například jejich oblíbený bar nebo taneční klub nebude zavírat "už o půlnoci", ale neotevře vůbec. Obecně poroste počet lidí v karanténě, bude váznout výroba, doprava, obchod, porostou ceny...

J. Jirka 31.8.2020 14:34

> Rouška zachycuje kapénky, v nichž je virus obsažen, a na ty je hustá dostatečně. <

===

Velmi správně! Rouška zachytí kapénky obsahující viry, takže místo abychom se viru každým výdechem zbavovali, zachycujeme ho v krásně vlhkém prostředí, ve kterém má ideální podmínky k existenci a s každým nádechem si ho znovu a znovu ve stále větším množství vracíme zpět, dokud se organismus nepřestane bránit a nepodlehne.

O dalších produktech metabolismu a nečistot, kterých se organismus pokouší při každém výdechu zbavit ani nemluvě.

O. M. 31.8.2020 16:14

"...a s každým nádechem si ho znovu a znovu ve stále větším množství vracíme zpět, dokud se organismus nepřestane bránit a nepodlehne." To by platilo v případě, že byste si roušku nasadil prvního a hodlal sundat až třicátého. Zdravý selský rozum napovídá, že roušku je nutno vyměňovat alespoň tak často, jako plínku na prdelce kojence, tu jednorázovou zahodit, tu látkovou vyprat a vyžehlit. Není mnoho situací, kde byste musel mít roušku nasazenou déle jak 3/4 hodiny, a tuto dobu váš organismus bez úhony přežije. A pokud takové jsou a vám se to příčí, nejjednodušší je tam nelézt.

J. Jurax 31.8.2020 17:08

Jojo, takže číšník v hospůdce, jemuž bude mi nosit pivo v roušce, kdežto já budu smět být bez roušky, zpracuje denně cca osm roušek za směnu. Tedy když je bude co hodinu měnit, jak požadujete. Myslíte že každý fakt bude?

O. M. 31.8.2020 18:47

Já nic nepožaduju. Já jen říkám, že většině lidí rouška trhat žíly nemusí. A až bude mít číšník povinnost nosit roušku, bude to na něm, jak se s rouškama zařídí.

D. Zítko 31.8.2020 11:28

Souhlas s autorem, děkuji za článek.

L. Písařík 31.8.2020 11:07

Pane Vladimíre, možná máte pravdu, ale dovolte sdělit, že ani ve svých 77+ nijak netoužím po tom urychlit odchod z tohoto světa pomocí Covid-19.;-(

J. Jirka 31.8.2020 14:41

Pak rozhodně nefuňte do roušky...

L. Písařík 31.8.2020 17:00

Mám respirátor se stříbrem.

M. Pivoda 31.8.2020 10:10

"... sdělení filosofa Reného Descarta: Myslím, a tudíž jsem.... "

Sdělení českého Pepíka: "Nemyslím, a proto jsem přežil".

Toto je jen provokace vašeho myšlení.

R. Langer 31.8.2020 10:43

To sdělení českého Pepíka je sdělení naší malé hloupoučké UI? Tak to potom jo... ;-D

J. Nevrkla 31.8.2020 10:02

Souhlasím s autorem. Mrtvých méně než s každoroční chřipkou a takové manévry po celém světě. Ale mnozí už se probouzeji a nebudou ochotni to snášet.

J. Jirka 31.8.2020 15:34

Nedalo mi to, kouknul jsem na oficiální letošní údaje o chřipce v Česku:

Od 1. do 12. týdne 2020 bylo 1.642 osob s diagnózou "chřipka" hospitalizováno na jednotkách intenzivní péče, 321 z nich má chřipku jako příčinu smrti v úmrtním listu.

Tedy pro ty pomalejší: úmrtí na chřipku, ne "s chřipkou".

Ovšem mnohem zajímavější je, že od 12. týdne (tedy přesně od začátku koronavirové karantény), přestaly nemocnice SZÚ zasílat hlášení o počtu nemocných chřipkou a od 20.týdne bylo ukončeno sledování výskytů chřipky v Česku i v celé Evropě.

To jsou paradoxy, pane Vaňek...

J. Nevrkla 31.8.2020 15:42

Zajímavé, díky. A teď by se k tomu měla vyjádřit oficiální místa.

O. M. 31.8.2020 16:29

20. týden, to je někde půlka května, jestli se nemýlím. To už je dávno po chřipkové sezóně.

R. Vacek 31.8.2020 6:23

Půl roku tady máme pandemii (po sto letech) a stále se najdou lidé, kteří neví základní věci. Na rozdíl od chřipky se přijímají přísnější karanténní opatření, protože jinak by mrtvých bylo nepočítaně. I přes to jich je už víc, než za epidemie chřipky. A jak se letos umírá v různých zemích oproti předchozím rokům je vidět v prvním odkaze. Tam, kde zasáhli včas, se umírá jako jindy. A tam, kde se umírá více, za to může kovid. Nesmysly, že umírají ti, kteří by stejně zemřely jen potvrzují, že nakonec zemře každý. Téměř každý, který zemře, je nemocný a má zdravotní problémy. V druhém odkaze je zopakování proč máme nosit roušky.

https://www.nytimes.com/interactive/2020/04/21/world/coronavirus-missing-deaths.html

https://www.ucsf.edu/news/2020/06/417906/still-confused-about-masks-heres-science-behind-how-face-masks-prevent

L. Harvánek 31.8.2020 9:06

Takže nám tu tvrdíte, že 100 let od poslední pandemie si lidé nepamatují základní věci. To je naprosto přirozené, stoletých je v populaci jen minimum a jejich intelektuální schopnosti už nejsou na špičkové úrovni. Ale asi se k nim také počítáte, že?

R. Vacek 31.8.2020 9:16

Asi špatně čtete. O tom, jak si kdo co pamatuje nic netvrdím.

J. Jirka 31.8.2020 14:40

> ... mrtvých bylo nepočítaně...<

To máte pravdu. Některé státy už mrtvé "s koronavirem" ani nepočítají, ale uvádějí takové počty, které se jim zrovna hodí do krámu.

Například Belgie musela nedávno potupně přiznat, že letos za 1.pololetí stoupla úmrtnost proti minulým létům o 3,9%, zatímco běžný meziroční nárůst v letech 2010 až 2019 byl o něco víc, než 5%.

R. Vacek 31.8.2020 14:53

Pravděpodobně si myslíte, že přijatá drastická karantenní opatření neměla žádný vliv na průběh pandemie. Tak se podívejte v odkaze jak se umíralo v Evropě za první pololetí. A zjistíte, že tam, kde to začalo a kde teda počet nakažených narostl nejvíce, mají mrtvých na 3 roky dopředu.

https://www.europeandatajournalism.eu/eng/News/Data-news/A-fraction-of-European-regions-account-for-a-majority-of-COVID-19-deaths

O. M. 31.8.2020 16:22

Chcete nám tvrdit, že v r. 2019 byla v Belgii úmrtnost o více než polovinu vyšší, než v r. 2010??? To by bylo dost drsné...

M. Kanda 31.8.2020 6:00

Souhlasím s vámi. Je dobře, že se tyto názory ještě nepodařilo umlčet.