26.2.2021 | Svátek má Dorota


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
NobodyWasHere 4.4.2009 10:39

Re: tarifní předpisy

při ceně 2.20 Kč za osobokilometr se při dvou lidech vyplatí jet autem.

R 4.4.2009 11:26

Re: tarifní předpisy

Pozor, 2,20 je za dva osobokilometry, protože to je jízdenka tam a zpátky.

U normální jízdenky to je nějak 1,40 za osobokilometr a přes Kilometrickou banku je to nyní přesně 1 Kč za osobokilometr.

honzak 4.4.2009 16:23

Re: tarifní předpisy

Pro ČD (respektive pro odbor KPT) by neměl být problém dát oběma trasám stejné tzv. tarifní kilometry. Ale oni o "substrát" evidentně nestojí.

R 4.4.2009 18:19

Re: tarifní předpisy

Nevím, neznám podmínky. Problém asi bude, že ty dva kilometry by museli jmenovitě přidat někde mezi sousedními stanicemi, tím by podstatně mezi těmi stanicemi zdražili jízdné. přidat ty tarifní kilometry jenom speciálně pro trasu Brno Praha, brzy by se našel vykuk, který by sčetl kilometry  trasy po částech a potom je porovnal s celou souvislou trasou a našel by rozdíl. Nejspíš budou tlačit na lidi, aby věděli předem, jak pojedou. Nebo prostě udělají  jednu jízdenku Praha Brno přes Třebovou nebo přes Havlbrod s cenou odpovídající delší trase.

Jaromir Hromádka 4.4.2009 21:57

Re: tarifní předpisy a 2 nebo 4 koruny

zdravým rozumem bráno, kdo zbohatne nebo zchudne na 4 kč? a jak psal jeden dopisovatel - toho ztraceného času a papírování - nebylo toho více jako za 4 ká...  Nemohl by cestující se vyhlonit z okna, aby ho jelo ve vlaku jenom 90 % a tím by se ten rozdíl jaksi vyrovnal..

sic 5.4.2009 12:08

Re: tarifní předpisy

jsem nedavno jela, na zpatecni zakaznickou, vim, ze jsme pokazde jeli jinou trasou ale vubec me nenapadlo se o to starat a ve vlaku taky zadny problem nebyl. Ac jedna z tech tras musela byt kratsi ci delsi. Pro priste si jizdenku prectu.

Talián 5.4.2009 15:36

Re: tarifní předpisy

Jen krátce k výpočetní technice: U nás kraloval Celatron s výstupem na el. Consul, který byl tak hlučný, že bylo nařízeno nosit jako chrániče protihlukové přilby nazývané blembáky. Proti byrokracii existují dva způsoby boje: 1) finanční a odbytový. Oba způsoby některé státy aplikují. Při prvním se přidělí určitému tématicky zaměřenému kolektivu odměřená čast peněz a vedoucímu se dá pravomoc libovolné alternace počtu pracovníků a jejich platů. Obvykle zbyde vedoucí a sekretářka. Při druhém dostanou ještě míň peněz s tím, že každé vyprodukovanélejstro, nebo výnos musí někdo zaplatit.Nejlépe ten, kdo si to objednal. Pokud na své výpotky neseženou odbyt museli by hladovět. Existuje ještě jedna varianta, kterou jsem objevil u jedné zahraniční firmy v ČR. Je to konečný počet židlí. Firma zjistila, že se jí předvýrobní a řídicí struktury přemnožily a tedy stanovila konečný počet židlí. Kdo jen tak lelkoval záhy o židli přišel. Když  tam služebně jezdím, vozím si svoji skládací. Žádná volná v celém provozu není a nikdo vám tu svoji nepůjčí.Počet židlí se periodicky zmenšuje, vžy minus dvě.

Tino 4.4.2009 5:59

Za stav byrokracie buďme rádi!

Vysvětlení byrokratické problematiky je vlastně jednoduché. Spočívá totiž v existenčním zajištění nepotřebných. Nepotřební jsou zpravidla středoškolsky vzdělaní lidé, kteří rozhodně na námahu nejsou. Jsou spíš na zašívárnu a taky na prachy. Kde dostat prachy bez práce? No přece jedině v úřadě. Ale v tom úřadě je nutno neustále prokazovat potřebnost takového neschopného. Proto neschopný spolu se sobě rovnými vytváří alibi nonstop, tedy zdůvodnění proč nejdou záležitosti úřední řešit jednoduše.

Byrokratů je spousta a z nich by se dalo více jak dvě třetiny vyhodit na dlažbu nahodinu. Ovšem to nelze! Byrokraté celého světa jsou spojeni velmi silným poutem solidarity a jakýkoliv pokus o umenšení jejich množství vyvolá vítězící protitlak a počet byrokratů okamžitě naroste. Proto je lépe na byrokraty nijak netlačit a mít s nimi velkou trpělivost. Jinak se nám to vymstí v dalším obrovském nárůstu počtu byrokratů a s tím i spojeném nárůstu byrokratických požadavků, čiže papírování a razítkování.

Buďme rádi, že byrokracie je v takovém stavu, jakém je. Ona totiž může být jakákoliv změna jedině k horšímu a nikdy jinak na věčné časy!

Ladislav N 4.4.2009 1:46

Auta mohou od soboty na D1 zout zimní gumy

No a aktuální Kocourkovský systém "přezouvání pneumatik" charakterizují zprávy z tisku:

Auta budou muset mít 'eko' pneumatiky

Policisté se zaměřili na pneumatiky

Auta mohou od soboty na D1 zout zimní gumy ;-P

Ladislav N 4.4.2009 1:45

Přebujelou legislativu si úředník dokáže vyložit tím nejabsurdnějším způsobem

...v neprospěch občana, aby z něj vyřískal jakýmkoli způsobem peníze. Klasický případ z mého okolí jsem popsal zde (vyměřená pokuta za "přestupek" opožděné výměny řidičského průkazu po 31.12.2007). Celá záležitost pokračovala odvoláním ke Krajskému úřadu, (za odvolání na magistrátu si kromě 500 Kč vyměřené pokuty naúčtovali ještě 1000 Kč "paušální náhrady výdajů spojených s vyřizováním odvolání navíc", aniž by proběhlo řádné projednání věci). Krajský úřad rozhodnutí Prudilova dopravněsprávního odboru zrušil pro nepřezkoumatelnost a vadný postup v rozporu se Správním řádem a věc vrátil zpět magistrátu. Od té doby je "ticho po pěšině" a Prudilův ouřad se nemá k tomu, aby celou záležitost ukončil.

Nakonec jsem získal dojem, že Krajský úřad zrušením rozhodntí Prudilova dopravněsprávního odboru věc pomohl "zahrát do autu", aby magistrát nemusel vracet pokuty všem postiženým občanům, jimž byl úřadem výměr předán a byli ochotni těch 500,- Kč zaplatit.

Takhle vypadá "spravedlnost" na brněnském magistrátě a jistě nejenom tam. Právníci s titulem JUDr. vydávají rozhodnutí, nad jejichž smyslem a obsahem zůstává rozum stát. A tohle jim umožnila banda pitomců v parlamentu tím, že zcela zbytečně a nesmyslně požaduje výměnu ŘP i po těch řidičích, kteří už nejezdí, nebo nejezdí do zahraničí a nový ŘP vydaný relativně nedávno znovu měnit nepotřebují. Byrokracie by zřejmě nebyla dostatečně vytížena a měla by problém obhájit svou existenci v daném rozsahu.

Miloš 4.4.2009 10:37

Re: Přebujelou legislativu si úředník dokáže vyložit tím nejabsurdnějším způsobem

Mně to ani nepřekvapuje všechny ty úřady budou tet největšími továrnami ve všech městech. Úředníků je víc než dělníků nebo těch co vytváří nějakou hodnotu/ k prodeji/.

Když už píšete o těch právnících celkově , ale i o těch státních včetně soudů a státního zastupitelství , krajích, městkých úřadech tak tam se uměle vytváří papírování všechno se dělá duplicitně, aby byla práce. Tam kdyby zasáhl nějaký audit tak polovina úřednic je venku.  Tyto úřady s kterými spolupracuji jsou toho důkazem. Až bude mít nějaká vláda odvahu tento administrativní aparát zeštíhlit  tak budu velice rád.  Ještě něco Nečas sliboval něco jiného místo, aby snížil stavy na těchto úřadech tak zvýšil platy. volič ODS.

Pavel Červinka 4.4.2009 11:33

Re: Přebujelou legislativu si úředník dokáže vyložit tím nejabsurdnějším způsobem

Milý Miloši, voliči ODS, ona ta ryba vždycky smrdí od hlavy. Byrokracie je předeším věcí polotiků, nikoliv ouřadů Politici určují pravidla hry, zvláště od té doby co na všech úřadech jsou dosazováni do všech možných pozic politici. Sice se státní správa nemá míchat se saosprávou (politiky a starníky), ale to každému buřt.

Jak známo, každý politik si zakládá na tom, aby měl moc. Proto potřebuje mít pod sebou i plno ouřadů a proto musí vytvářet zdání své nepostradatelnosti, stejně jako svého postu.

Takže všichni voliči svých modrých, červených, oranžových nebo černých šmudlíků, běžte si za svým zvoleným smudlíkem příživníkem a tlačte na něj, vylejte si své bolístky a ptejte se co s tím udělá.

Jirka 4.4.2009 1:06

Vy byste chtěl,

aby úředník zpříjemnil život prostému občanovi?Jste blázen.;-P

dzanny 4.4.2009 1:18

Re: Vy byste chtěl,

Alespoň z mých skromných zkušeností - řadový úředník klidně ano, ale většinou to nejde. Je úplně běžné, že nově došlým tunám zákonů/předpisů/vyhlášek nerozumí ani celý úřad a bůhsuď, zda jejich tvůrci.

NobodyWasHere 4.4.2009 10:51

Re: Vy byste chtěl,

Bůh soudit nemusí, tvůrci těchto zvěrstev jim rovněž nerozumí. Pro příklad - byla vytvořena, připomínkovována a schválena Vyhláška (jedna z tisíců). Mne se dotýkal jeden z jejích bodů a nebyl jsem z něj moudrý. I zeptal jsem se dvou z Otců Tvůrců Vyhlášky na jejich stanovisko. A bylo přesně opačné (naše právní oddělení pak vydalo ještě jiné, zcela odlišné stanovisko, oscilující mezi těmito dvěma protipóly). Sice vím, že pokud potřebuje 6 zcela odlišných právních názorů na jednu věc, musíte oslovit minimálně 2 právníky, ale tohle mne opravdu dostalo. 

Viktor 4.4.2009 0:11

Srovnání může být kruté

Občas vzpomínám na babičku. Dobře pamatovala byrokracii rakouskou i německou. Moc si je pochvalovala a jako zanícená vlastenka odmítala srovnávat  ;-P s českými úředníky. 

R 4.4.2009 8:59

Re: Srovnání může být kruté

Ono taky v době Rakouska Uherska, když chtěl člověk na svém pozemku vykopat sklep, nemusel zjišťovat a mít potvrzení o tom, že na tom místě nevede třeba optický kabel nebo plynovod  nebo jen hloupé telefonní vedení. Prostě ty věci nebyly. Stejně tak když chtěl někdo postavit cestu, nikoho nezajímalo, že v potoku vedle jsou vranky nebo mloci. Spousta současných požadavků navíc je daná prostě technickým vývojem

richard 4.4.2009 11:47

Re: Srovnání může být kruté

Ten "technický vývoj" se ale moc a moc přesně podobá zákonům profesora Parkinsona;-D

aneb není-li problém, vymyslíme si ho;-D

P:S: Mimochodem, že v potocích za starého Rakouska byli mloci i vranky bylo tak nějak samozřejmé...

R 4.4.2009 11:55

Re: Srovnání může být kruté

Samozřejmé to nebylo v potocích a řekách tekoucích pod fabrikami stejně jako to samozdřejmé nebylo za socíku.

Jinde přirozeně ano, lidské výměšky končily na hnojišti a ne v žumpě s odpadem do kanalizace a potoka a prací prášky a automatické pračky, co sice usnadnily praní a spoustě lidem přiblížily dneska samozřejmou možnost převléct se každý den do čistého, které ale na druhé straně produkují ohromné množství odpadních vod končících taky nakonec ve vodních tocích taky tehdy nebyly.

Mejla 4.4.2009 8:59

CK byrokracie byla podrobná, ale jednoznačná a čitelná.

.

. 4.4.2009 0:08

.