Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ÚVAHA: Nepodezírej přítele, udej ho!

Dnes už jsme daleko dále než se to předvídalo v románu 1984. Došli jsme „mílovými kroky“, jak rádi říkají pokrokáři, do společnosti, kterou ukázal jako režisér jeden z Monty Pythonů, Terry Gilliam. Ve filmové sci-fi alegorii „Brazil“. Ve společnosti, kterou předpověděl a my už dnes reálně zavádíme. Heslem té ideologie je: „Nepodezřívej přítele! Udej ho!“
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PK

Normalizace jako vyšitá i s přítomnosti cizích vojsk v republice. Prostě morální hnus. Ale na každou svini se vaří voda a revoluce je za dveřmi.

0 0
možnosti
LZ

L37u37i51s 20Z31í96d11e83k

24. 5. 2023 16:16

Gůglem vzdělané mládí ,Vlku, na tvé zkušenosti z vysoka........a nejen na tvé. Není nic, jako si to znovu prožít...

0 0
možnosti
MP

kdysi ukazoval v Literárních novinách kreslený fórek ze začátku šedesátých let: Na cele za mřížemi sedí dva vězni v pruhovaných mundúrech, a jeden druhému říká: „Jo, jo, politika je svinstvo! Že ano, soudruhu prokurátore?!“

Asi před cca 15 -20 lety jsem viděl kreslený vtip, jak diskutují dva vězni na cele: "Slyšel jsem, že má hodně propouštět!"

0 0
možnosti
MP

V té době (před 20 lety) středem pozornosti byla již ekonomika, nikoliv politika. Z podniků se tehdy hodně propouštělo. Proto v očekávání brzkého propuštění byli i vězni. Ha. Ha. Ha.

0 0
možnosti
Foto

Skvělý článek pane Vlku. Držím vám palce, aby vás ještě nechali psát, vaše osobní zkušenosti jsou k nezaplacení. Dnes se to takovými okřikovači a udavači ve veřejném prostoru jen hemží.

0 0
možnosti
MK

Tak si říkám, Rusko se přece nezměnilo dnem, kdy napadlo Ukrajinu. Už předtím tu by Krym, Vrbětice a mnoho jiných náznaků, co jsou zač. Bude se zkoumat i zpětně, jak se kdo projevil? Když na to teď máme ten úřad?

0 0
možnosti
Foto

Čučkař generál zachrápal, tak co vzpomínáte Vrbětice.

0 0
možnosti
JH

J91a65n 95H49a71j27s38k87ý

24. 5. 2023 10:10

V Listině základních práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku České republiky se ve článku 17 praví":

Článek 17

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.

(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.

(3) Cenzura je nepřípustná.

(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

Co pro mne z toho plyne? Že odstavec (4) zcela znicotňuje ty předchozí. Neboť vláda s většinou v parlamentu může kdykoli omezit zálomen cokoli si zamane. A jí na ruku jdoucí Ústavní soud to posvětí.

0 0
možnosti
ŚS

Ano, bohužel je to tak. Stejnou douškou si posychrovali vládci i dozor nad svobodu pohybu a dokonce i nad zdravím jednotlivce.

0 0
možnosti
JJ

J62u83r58a 66J66u70r89a58x

24. 5. 2023 8:50

Ehm ... vědkyně z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) ... není to oxymorón?

0 0
možnosti
KV

Něco jako vyjmenovaná slova po "P": pýcha, pytel, pysk, pýča, podplukovník (paní presidentová promine), poštěvák. Tyhle vědkyně docela miluji, kouzelně melou pantem, místo toho, aby doma žvejkaly kůže a klohňaly pokrmy. Jakého pohlaví tyto vědkyně jsou z pěti tuctů EU pohlavních kategorií? Mddme Currie rozbíjela atom, chlípník Niels Born ji prý poplácal po "oprdelí", a světe div se, nepodala na něho žalobu, že jí genderově rozháral neutrony v "oprdelí". Také možná oxymoron, byla vůbec Sklodowská "female"? Šlonzák z Opavy Stanjura, matlá 110/220, a motá fáze, kombajnér Jurečka z Hané a politolog Fiala z Brna. Kouzelné to konkláve. Jsem zvědav, až se v červenci budou s babami modlilkami, vykradačem vinných sklepů, Msgre Graubnerem, šplhat na Velehrad. Někdo vozem, jiný za vozem.

0 0
možnosti

Jj. Jsem podobného stáří jako autor a tak mne napadá, že je zajímavé jak justice dokáže rychle kolaborovat s režimem. Viz náš slavný hlavní prokurátor. No a jak známo ryba smrdí od hlavy.

0 0
možnosti
JA

Teda já bych zrovna mechanický automat v diskuzi, který nepovolí nějaké slovo, pojmem "cancel culture" nenazýval, protože to ředí skutečnou zrůdnost cancel culture.

No nic. Jdu pokračovat ve čtení :-).

0 0
možnosti
FN

Máme svobodu slova! Tato svoboda je dnes definována jako svobodné a veřejné hlásání názorů schválených Bruselem a fialovou vládou.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz