29.3.2020 | Svátek má TaťánaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: MostyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 36, poslední: 28.5.2018 21:12, přehled diskusí

Neutrální ne, to nejde. Ale zemí samostatnou, tedy:
Autor: K. Janyška Datum: 28.5.2018 21:12

národním státem, jak to po nás vyžaduje spontánní řád lidského světa, ano. A máme na to být mezi nejlepšími. EU nás stejně jako jiné její členy, kromě Německa, to z ní těží, vždyť je jen jinak se jmenující IV.říší německou, ničí.

O to více podporujme NATO, jako světovou obranu civilizovaných. Těmi skutečně jsme... Dzp.

Odkaz na Budapešťskou deklaraci jen dokazuje,:
Autor: J. Lepka Datum: 28.5.2018 13:16

jak se rusáci staví ke každé smlouvě. Takže žádný most, hlubokou propast, nejlépe naplněnou ohněm a sírou.

zcela demokratickými prostředky a žádnému Čečenci nezkřivil :
Autor: M. Pesat Datum: 28.5.2018 12:38

"zcela demokratickými prostředky a žádnému Čečenci nezkřivil ani vlásek..."

pokud byste nebyl modrobolsanska gumka, soudruhu Vanuro, potom byste vedel, ze v Cecensku neslo o zadne narodnostni sebeurceni, nybrz o zamer udelat z Cecenska islamskou zemi typu Afganistan/Pakistan/Saudska Arabie, kde Islam bude zakladnim pilirem statu a islamske pravo tzv. Saria nahradi svetske pravo. Takze o tom, zda devcata mohou chodit do skoly, o tom nebude rozhodovat zakon kde si obcane jsou pred zakonem rovni, nybrz nejaky kmenovy nacelnik/mulah. Cecensko nebylo prvni, ty pokusy byly drive i v Tadzikistanu/Uzbekistanu, v obou pripadech tamni diktatori /s pomoci Ruska/ ty pokusy utopili v krvi stejne jako v Cecensku. Co se tyka muslimu/islamu, zaplat Marx za politiky typu soudruha Putina.

Cest :-)

Ví, ale nepoví:
Autor: F. Navr8til Datum: 28.5.2018 12:15

Autor něco nakousne a pak nedopoví. Ne, že by nevěděl, ale rád upravuje pravdu podle názorů svých a názorů svých sponzorů. Opravdu mocnosti garantovaly Ukrajině územní celistvost. Ovšem v tom bylo i autonomní postavení Krymu a přesně definovaná možnost jeho samostatnosti. Toto právo později Ukrajinská vláda zúžila a později zcela zrušila. Kdo vlastně porušil dohody?

Ukrajina NAPŘED zrušila Krymu právo na osamostatnění:
Autor: P. Vaňura Datum: 28.5.2018 12:23

a teprve POTOM přišla Budapešťská deklarace, který jí, výměnou za vzdání se jaderných zbraní, "zaručila" územní celistvost! Ta samozřejmě z vlastní blbosti bezbranné Ukrajině v reálu nic nezajistila!

Re: Ukrajina NAPŘED zrušila Krymu právo na osamostatnění:
Autor: F. Navr8til Datum: 28.5.2018 12:51

Zrušení práva na samostatnost považujete za normální ústavní krok? Souhlasilo s touto změnou obyvatelstvo Krymu?

Krym a ukrajinská ústava:
Autor: J. Vavruška 637 Datum: 28.5.2018 11:12

Když si přečtete Ústavu republiky Ukrajina (nejlépe verzi platnou do roku 2013), najdete v ní prazvláštní rozpor týkající se Krymu. Logicky a právnicky nejvíce konzistentním vysvětlením že AR Krym nebyla tak docela součástí unitární Republiky Ukrajina (čl. 2), ale že Republika Ukrajina na území AR Krym vykonávala státní správu.

Pokud je součástí nějaké republiky nějaká jiná republika, musela by to být federace. Unitární republika (například Česko), neobsahuje části, které mají vlastní státnost, tzn. ústavu, parlament, státní symboly, představitele a některé výlučné pravomoci. Na rozdíl třeba od spolkových zemí SRN.

A tím se všechny debaty o tom, jestli je Krym nedílnou součástí Ukrajiny, posouvají trochu jinam. Nehledě na to, že obyvatelé Krymu si už v roce 1992 v referendu odhlasovali samostatnost, ale Ukrajina to tehdy s použitím milice a armády potlačila silou. Inu, demokracie...

Zato Putin potlačil snahu o samostatnost Čečenska:
Autor: P. Vaňura Datum: 28.5.2018 12:08

zcela demokratickými prostředky a žádnému Čečenci nezkřivil ani vlásek...

Re: Krym a ukrajinská ústava:
Autor: P. Harabaska Datum: 28.5.2018 15:18

Výborně.

Pokud budeme o mostech:
Autor: L. Zemek Datum: 28.5.2018 11:03

hovořit v přeneseném slova smyslu, tak je dobré si připomenout, že po takových mostech se většinou šlape (to v tom lepším případě) a někdy i mašíruje (v tom horším případě).

Mužem, který na počátku 20. století měl obrovský vliv na Rusko byl Rasputin a mužem který ovlivňuje celé Rusko na počátku 21. století je ... (Ras) Putin.

Ukrajina nikdy zadne jaderne zbrane nevlastnila,soudruzi:
Autor: M. Pesat Datum: 28.5.2018 10:29

Ukrajina nikdy zadne jaderne zbrane nevlastnila, soudruzi.Slo o jaderne zbrane SSSR umistene na uzemi Ukrajiny. To bychom klidne mohli mluvit o ceskych jadernych raketach, ktere prokazatelne byly v CSSR, ovsem pod kontrolou sovetske armady.Soucasna Ukrajina je na "nejlepsi ceste" stat se stejnou kolonii/montovnou zapadujako je Ceska republika/Slovensko/Polsko a spol.

Soudruha Karpenka jsem cetl rad, kdyz jeste popularizoval vedu/chemii a v jeho clancich byla sposta zivotnich moudrosti, dnes se z nej stal politruk party Lzi a Nenavisti.

Cest :-(

Re: Ukrajina nikdy zadne jaderne zbrane nevlastnila,soudruzi:
Autor: M. Klas Datum: 28.5.2018 16:04

Ukrajina byla součástí CCCP, ale Československo ne. Takže i s tím vlastnictvím porovnáváte jablka a hrušky.

Neutrální ne, to nejde. Ale zemí samostatnou, tedy :
Autor: K. Janyška Datum: 28.5.2018 9:05

národním státem, jak to po nás vyžaduje spontánní řád lidského světa, ano. A máme na to být mezi nejlešími. EU nás stejně jako jiné její členy, kromě Německa, to z ní těží, vždyť je jen jinak se jmenující IV.říší německou, ničí.

O to více podporujem NATO, jako světovou obranu civilizovaných. Těmi skutečně jsme... Dzp.

Jenom bych se zeptal pana Karpenka, byl by opravdu:
Autor: F. Houžňák Datum: 28.5.2018 6:59

chtěl, aby rozpadající se Ukrajina, ovládaná dříve bandou "oligarchů" a nyní bandou nácků, prodávající armádní výzbroj každému, kdo přijde s pytlem peněz, si v devadesátých letech ponechala funkční atomové bomby? Už by je stejně neměla, měli by je nějací Arabové nebo Čečenci. Ostatně ona "smlouva" byla pouhým memorandem, takovým povídáním, co možná účastníci budou někdy dělat, bez právní závaznosti. A tak by se dalo pokračovat dál.

:
Autor: R. Houška Datum: 28.5.2018 7:30

Houžňáku, nelži. Přijdeš do pekla a budeš se tam smažit s tím svým Putlerem...

Re: Jenom bych se zeptal pana Karpenka, byl by opravdu:
Autor: R. Langer Datum: 28.5.2018 7:58

Hmmm, tak určitě. :-P

No, a vy byste býval chtěl rozpadávající se Ukrajině:
Autor: F. Houžňák Datum: 28.5.2018 8:43

ty bomby ponechat? Živě si pamatuju, jak si celý "Západ" tenkrát oddychl, když atomovky odvezli do Ruska.

Re: No, a vy byste býval chtěl rozpadávající se Ukrajině:
Autor: S. Rehulka Datum: 28.5.2018 9:04

Ale soudruhu Houžnáku, Vy jste zapomněl, že tehdy v Kremlu seděl pan Jelcin, který poznal na čem je založená hrůzná historie Sovětského Svazu a který první přiznal ty historické zločiny, proto si možná civilizované země oddychly (jak Vy tvrdíte), že ty sovětské bomby budou všechny v mírumilovném Rusku, pod dohledem. Ale nebyl Nostrodamem, nemohl předvídat, že tam po něm nastupí další, sice mazaný, ale ctižádostivý mužik z Pítěru, který bude považovat rozpad SSSR za ZÁSADNÍ CHYBU A ZLOČIN a který to bude chtít napravit !

Vy jste chytrý jak tři vopice, nebo co tam v Austrálii:
Autor: F. Houžňák Datum: 28.5.2018 10:38

místo vopic máte. Hlavně že vy jste všecko vždycky předvídal. Stýská se vám po válce? Tak do ní někam táhněte, nikdo vás nedrží. Ukrajinci by své atomovky už byli dávno prodali nějakým muslimům, stejně jako rozprodali skoro celou ukrajinskou armádní výstroj. I ten klokan by to pochopil, a že je to tupé zvíře.

Re: Vy jste chytrý jak tři vopice, nebo co tam v Austrálii:
Autor: S. Rehulka Datum: 28.5.2018 12:36

Nikoliv soudruhu Houžnáku, opice máme pouze v ZOO, ale zato je tu dost chráněných (proti naší vůli) různých Houžnáků !

Zaplat Pán Bůh, kvér ještě udržím, i když válční už mám za sebou. Mám na pažbě devět vrubů za "houžnáky" ze South West Africa a spím dobře ! Ahoj !

No tak když udržíte kvér, tak ho chyťte a vzhůru:
Autor: F. Houžňák Datum: 28.5.2018 13:12

na východní Ukrajinu, vraždit východní Ukrajince, muže, ženy a děti, kteří se nechtějí nechat zotročit a pobít od západoukrajinských nácků. Porišenko vám potom dá čokoládovou medajli. Že se nestydíte.

Re: Jenom bych se zeptal pana Karpenka, byl by opravdu:
Autor: J. Farda Datum: 28.5.2018 9:55

Kdyby blbost kvetla, je občan Houžňák samý květ! :-(

Příklad Ukrajiny potvrzuje jednu ZÁSADNÍ pravdu, jaderných:
Autor: P. Vaňura Datum: 28.5.2018 10:12

zbraní se může vzdát pouze IDIOT!

Myslím, že by si je mělo opatřit i Česko. Že se všemožní "mnichované" jaderně vyzbrojené Ukrajiny děsili je pochopitelné, vždyť by pak Ukrajina ohrožovala mír stejně, jako Československo roku 1938...

Ano, nejenom lidská blbost, ale ani Vaňurova demagogie:
Autor: F. Houžňák Datum: 28.5.2018 10:49

nezná mezí. Stýská se vám po válce? Jo, to se to hubou volá do zbraně za nacistickou Ukrajinu, když sedím za pecí, že ano. Vždyť se můžete přidat k západoukrajinským bandám pod hákovým křížem a jít na východní Ukrajinu vraždit východní Ukrajince ve jménu Porošenka. Nikdo vás nedrží.

Ano, již pan Chamberlain usiloval o mír a také jej zajistil.:
Autor: P. Vaňura Datum: 28.5.2018 12:12

Myslíte, že by si Putin někdy troufl na "jadernou" Ukrajinu? Možná, kdyby ji mohl ovládnout pomocí domácí páté kolony...

Re: Ano, nejenom lidská blbost, ale ani Vaňurova demagogie:
Autor: R. Langer Datum: 28.5.2018 20:19

Zeptejte se Kima... :-P

Re: Jenom bych se zeptal pana Karpenka, byl by opravdu:
Autor: M. Valenta Datum: 28.5.2018 10:14

Tohle by nevymyslel ani kolaborant Zeman, takže pane Houžňáku z právničiny máte za pět, což v ruském hodnocení znamená výborně a o to Vám šlo, že.

Celistvost území Ukrajiny:
Autor: J. Novak Datum: 28.5.2018 5:51

Ukrajina je státem, který do dnešního dne své hranice nikdy z hlediska mezinárodního práva nezaregistroval. To za prvé. Za druhé, Krym byl sice přípojen rozhodnutím N.S. Chruščeva k USSR, ale jako autonomní oblast a po rozpadu SSSR měl také autonomní oblastí zůstat. Tuto autonomii se v rozporu s původní ukrajinskou a také krymskou ústavou rozhodla v podstatě nikým nezvolená vládnoucí klika po násilném převratu v Kyjevě jednostranně zrušit a více méně i s ruskojazyčným obyvatelstvem Krymu příslušně "zatočit". Takže, ať je to, jak je to, pro obyvatele Krymu je současný stav tím nejlepším, který je mohl potkat.

:
Autor: R. Houška Datum: 28.5.2018 7:32

Další prolhaný ruský troll, možná Novák...

Re: :
Autor: J. Vavruška 637 Datum: 28.5.2018 11:15

Tak se zeptejte těch, kdo na Krymu bydlí, co si o tom myslí :-)

Tyhle kecy z Prahy mají velmi omezený význam, zejména v globálním měřítku :-)