24.7.2021 | Svátek má Kristýna


Diskuse k článku

ÚVAHA: Módní okénko

Už je to tak. Někteří módní návrháři nemají rádi ženy a podle toho to na ulici občas vypadá. Ke konci minulého století to byly tak zvané kalhotové sukně. Děs. Hlavně zezadu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Beneš 10.5.2021 17:26

Autorka mi mluví z duše. A to platí nejen pro ženy. Necháme-li stranou skupinu "lepších manažerů", je oblékání dnes povětšinou více než odpuzující. I na venkově se lidé v neděli oblékli do nejlepšího, když šli do kostela. Lidská společnost si dnes libuje v jakési vědomé pauperizaci vyjádřené oblečením. Snad jen chtějí být bohatí mezi chudými mimikry. Vytahané svetry a trika, džínsy pokud možno s děrami nejen na kolenou. K tomu boty à la tenisky. V tramvaji se rozhlížím, kolik mužů a žen je do nich navlečeno bez ohledu na věk. Kdyby nebyly z Ameriky, nikdo by si ty nepohodlné a mužskou svobodu utlačující nohavice, pokud nejde do dílny nebo do lesa, neoblékl. Jistou vinu na zoufalé úrovni oblékání nesou dodavatelé asijské konfekce, jejichž zboží je o tolik levnější než v jiných obchodech. Přitom i konfekce může být slušivá. I ty tak odsuzované tzv. tesilky. Zeť je odmítl proto, že je to prý uniforma, a oblékl si džínsy, které uniformou opravdu jsou.

J. Ptáček 10.5.2021 17:17

C'est vrai, vous avez raison.

L. Beneš 10.5.2021 17:07

Proto Francouzi nepoužívají výraz starší žena. Říkají "une femme d’un certain âge = žena jistého věku.

L. Severa 10.5.2021 9:37

Pro mne , jako velmi starého pamětníka, připadá dnešní móda(běžné populace), jako soutěž o co největší strašáctví. Třeba ženskost odešla v texaskách - u mladých s nezbytnými dírami.

J. Ptáček 10.5.2021 9:16

Francouzská moudrost o ženách: Nešťastná žena stárne příliš brzy, hloupá žena nestárne nikdy, moudrá žena stárne v pravou chvíli.

P. Jirkovský 10.5.2021 7:45

„mladým to sluší, starý to nosej“ je text z jedné forbíny Jana Wericha o Hamletovi.