19.9.2021 | Svátek má Zita


Diskuse k článku

ÚVAHA: Lidé, nebojte se

Strach a panika jsou ze své podstaty iracionální a problémy neřeší. Covid zvládneme, ale jen tehdy, vezmeme-li rozum do hrsti a budeme-li respektovat biologickou realitu. Minulý týden zveřejněná čísla parametrů epidemie nabírají grády a potvrzují tak varování odborníků. A to ještě není konec.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krejčí 22.10.2020 19:04

Schází argumenty? Otevřete si bazální učebnici epidemiologie. Tam ty argumenty jsou.

M. Krejčí 22.10.2020 19:02

Hodnotící soudy bez věcných argumentů jsou blábol. Jaké věcné výhrady máte k mému sdělení?

R. Vacek 20.10.2020 18:40

Věřte tomu, že nemocnice se plní kvůli tomu, že přibývá lidí, kteří mají problémy. Teda pokud je tam nesvolává ten gates, iluminátoři a úpal z vysílačů 5G.

V. Kain 20.10.2020 18:36

Nesmíte Vacku všem číslům věřit.Zemřela stará paní ve věku 95 let na zástavu srdce.Zjistili,že je pozitivní na koron,ale byla bez jakýchkoliv příznaků a hned byla dalším článkem do mozaiky zemřela na koronavirus.Těch kteří zemřeli skutečně jenom na koronavirus je tak málo,že byste tomu ani nechtěl věřit.

V. Kain 20.10.2020 18:30

Pane Krejčí dejte se dohromady s Flegrem.A jako takové duo budete moci vystupovat v T.V. jako strašáci.Pane doktore.

I. Hermanek 20.10.2020 18:07

Dalsi

I. Hermanek 20.10.2020 18:06

Dalí valecnik

D. Stys 20.10.2020 14:28

Ti doktoři to je dobrý. Škoda, že se ještě umírá i na celkové selhání orgánů, takže na ně vždycky nějaký ten pacoš zbude. :-)

Z. Lapil 20.10.2020 14:26

Jen mě tak napadá: se stabilním stavem si jako společnost poradíme: zdvoj- troj- čtyřnásobení lůžek JIP je otázkou času (a peněz) a že "na něco se umřít musí" víme taky všichni. Průšvihem jsou nečekané změny.

Z čehož mi vyšla mírně šílená představa JIP-doktorů stávkujících za právo na práci poté, co nějaký nezodpovědný génius vynalezne opravdu účinný lék. Ale to nic, to je jen recidiva puberty :-).

Možná: model je přibližně zkalibrovatelný tak, že na dané znamení vtrhne do pár kanceláří/vlaků/autobusů/fabrik parta ve skafandrech, každému, kdo včas neuteče, se pošťourá v krku (klidně absolutně anonymně) a když Gallup (ten statistik, co si na tom založil živnost) dokázal z tisícovky vzorků uhodnout výsledek voleb, to by bylo, aby z toho nebyl solidní výsledek testu. Variantně si stoupnout k pokladně superhyper (nebo v poledne k hospodskému okýnku) a za vzorek nabízet 10% slevu.

D. Stys 20.10.2020 13:47

No protože byla změněna metodika zvaní na testy. Začátkem září se stály fronty zdravých nebo dokonce i uzdravených, protože se dostali na řadu osm dní od teoretické infekce. Navíc se zvali uzdravení i k ukončení karantény, to 6. 10, skončilo a nastaly ty divoké průběhy. Už se to zas stabilizovalo.

Pokud jde o nemocné - no vždyť říkám. Teď už počet lidí v intenzivní péči od 12. 10. roste málo, poslední dva dny dokonce klesá. Vrchol současného nárůstu byl někdy před třemi týdny.

Masívní testování na PCR představuje porůznu vybraný vzorek. V září to byli převážně zdraví, teď to jsou převážně symptomatičtí. Myslím, že jsme promořeni tak na 10%.

Bohužel model není zkalibrovatelný, takže z něj není možné něco takového takového potvrdit. Schází jakákoliv tvrdá data, bohužel. Ale stav, kdy se v populaci kolem 10-12% nakažených s malými výkyvy a lokálními ohnisky je bohužel stabilní. Vakcinace nepomáhá pokud se nepodaří vyhubit všechen virus. Covid19 tu bude s námi. Jako ostatní koronaviry.

R. Vacek 20.10.2020 13:08

On těžko bude někdo rozlišovat, jestli se jedná o tichou kavárnu s oddělenými boxy, nebo hospodu, kam na večer dorazí parta s kytarou a zpívá se do půlnoci, popřípadě sál s velkou bednou, kde fanoušci křičí během sportovních přenosů.

T. Klíčník 20.10.2020 13:02

Problém je, že sice "je všeobecně známo, že se v hospodách lidé mohou nakazit", ale nejsou pro to žádná data, která by to dokazovala. I těch 700 nakažených, o kterých se ví, si nákazu nedoneslo z práce. Je ovšem potřeba rozlišovat mezi restauracemi, hospodami a nočními kluby, to je bohužel často pod rozlišovací schopnost nejen plukovníka, ale i řady spoluobčanů.

Z. Lapil 20.10.2020 12:05

Počet nakažených není úměrný počtu vzorků, ale roste i relativně: sedmidenní průměr v půlce srpna 3,8%, v půlce září 8,5%, 15.10.27%. Ministerské údaje: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

Těžce nakažení (= v nemocnici, řekl bych) mají proti aktuálně nakaženým nějaké 3 týdny zpoždění, mrtví ještě o týden víc. "Dnešní" nakažení se do nemocnice dostanou v půlce listopadu, umřou o týden později.

P. Zinga 20.10.2020 11:49

Kde schází argumenty, nastupuje morálka...

Š. Hašek 20.10.2020 10:51

Nerozumíme si asi zcela.

Nikoho nechodím práskat, nemusím nutně jídlo z hospody ........

Zahlédl jsem, kterak se prodává flaškové pivo a zjednodušená strava okýnkem. Propustili se dva zaměstnanci. Hostinský pracuje někde jinde a jinak, pracuje! V Bille furt nejsou lidi, aby dorovnali to zboží navíc, co jim přibylo za ty zavřená bistra. Asi pingl z hospody nepůjde jinam pracovat, kde nelze něco vošidit. Porovnání se se situací.

Všiml jsem si, vyslechl jsem si, že se sepisují žádosti o peníze a sedí se pak na gauči. Porovnání se se situací.

Nevyjadřuje zcela složitost situace. Ani pestrost přístupu jednotlivých občanů.

J. Moravec 20.10.2020 9:17

Děkuji.

R. Langer 20.10.2020 9:12

No, to "porovnání" bude trvat do chvíle, dokud je někdo nepráskne. A že takových je, o tom nepochybujte...:-/

D. Stys 20.10.2020 9:11

Ad 1) A takový "lockdown" s přenosem každému 10 vede na dramatické oscilace v čase a ještě větší v prostoru. Protože to není lockdown ale oscilující režim.

Ad 2) Z téhož zdroje jako vy tab Vývoj denního poměru (v %) počtu osob s nově prokázaným onemocněním a celkového počtu provedených testů (včetně opakovaných testů u stejné osoby) klouzavý průměr za 7 dní stagnuje poslední 4 dny kolem 27%. Ted ́ je mírný nárůst, předtím byly dramatické oscilace. To je dusledek přechodu na jiný způsob vzorkování.

Sledovat má smysl jen počet lidí v těžkém stavu. Ti v nemocnici neskončí proto, že byli PCR pozitivní, ale proto, že je jim fakt špatně.

Počet hospitalizovaných je, podle vyjádření mnoha ředitelů nemocnic v posledních třech týdnech, zkreslený uzdravenými neodstransportovatelnými.

Aby bylo jasno, já také vítám, že se všechno vyzkouší. Neboť ten laborant ve Wuchanu už dávno zkouší lepší model. To si nemyslím jen já, to nepřímo řekl i pan Prymula. A ten možná ví víc, než my.

Š. Hašek 20.10.2020 9:05

Stran fotbalových chuligánů jsou k dispozici naprosto protichůdná svědectví. Hamáček potřebuje činnost, zjistil, že svetr je málo.

Abychom si rozuměli, nebyl jsem tam/nešel bych tam, ale 35% opatření proti viru považuji za chaoticko přehnaná. Mluvím za sebe.

Netýká se vůbec hospod, barů, divadel, stadionů. Asi jste pochopil.

Šikovní hospodští se s tím porovnali, znám šikovné, kteří se s tím porovnali. Neschopní křičí!

R. Vacek 20.10.2020 9:00

1/lockdown funguje vždy, pokud zabraňuje přenosu viru. A dle různých stupňů zabrání každému přenosu, nebo jen každému desátému.

3/ Počet diagnostikovaných "stagnuje", popřípadě je úměrný počtu testů. Počet pozitivních totiž stále roste. U nás je totiž vir rozšířen tak moc, že většina nakažených není diagnostikována (o tom vypadá pozitivita testů, která katastroficky stoupá a je nyná 30% ). Tito nediagnostikovaní se léčí doma a o nich se dozvíme, jakmile se jejich stav zhorší a odeberou se do nemocnice.

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

D. Stys 20.10.2020 8:51

Může za to ten debil Bůh, který vymyslel matematiku.

1) Lockdown funguje jen když se nikdo fakt vůbec s nikým nepotká. Virus vymře a pár lidí s ním.

2) Pokud se všichni stejně a dlouhodobě imunizují, virus po čase vymře (a méně lidí s ním) a ztratí se i imunita.

3) Všechna ostatní řešení vedou na počáteční oscilace a pak už jen drobné vlnky. Na vrcholu té oscilace právě nacházíme, proto počet těžce nakažených stagnuje. Sousedé si tím také projdou.

Počet pozitivních je už těch vašich 14 dní úměrný počtu testů. Což nevypovídá o ničem jinem, než že způsob vzorkování je stále stejný a v populaci je pořád dostatečná zásoba PCR pozitivních. Jak ostatně pravil i náčelník UZIS Dušek.

P. Dvořák 20.10.2020 7:49

A co Putin a Trump?

:-)

R. Vacek 20.10.2020 6:46

Počet covid nemocných v nemocnici se zdvojnásobí co 2 týdny. Stejně tak počet těžkých případů. Stejně tak počet mrtvých.

Proto se nemocnice plní, proto se připravují další prostory.

Pravděpodobně za to může bill gates, iluminátoři a sítě 5G.

R. Vacek 20.10.2020 6:40

Fotbaloví chuligáni nepochopí, že nemohou na fotbal kvůli tomu, že nenosí roušky. Kdyby to pochopili, tak by bojovali za to, aby se na stadiónech i po zápasech dodržovaly rozestupy a roušky. Ale to by přestali být chuligány.

Hospodští nepochopí, že mají zavřené hospody, protože se u nich hosté často nakazí. Kdyby to pochopili, tak by požadovali po vládě, aby účinně potlačovala vir, aby požadovala po hospodách zapisování hostů pro případné trasování. Ale to možná pochopí, až utrpí vysoké ekonomické ztráty a část z nich zkrachuje.

D. Stys 20.10.2020 5:58

Blbé na současné situaci je to, že panuje podezření, že keťasové a zrádci nám vládnou a to ve svůj prospěch. Lze to i doložit finančními toky deklarovanými v jejich daňových přiznání, takže je to podezření oprávněné. Sotva jim pak lze věřit údaje, kterými nás krmí.

Počet PCR pozitivních příznaně kopíruje počet testů. Lze se domnívat, že kopíruje promořenost populace.

Jediný důvěryhodný údaj je počet lidí v intenzivní péči a ten nikdy nijak raketově nerostl a poslední čtyři dny už stagnuje. Naše zdravotnictví nedokáže zvládnou 600 silně nakažených? Vždyť jich tam takových průběžne leží 3000.

Léky nemáme a virus se chová trochu nechřipkově. Ale pokud ho má 25% populace a mrtví skutečně neleží na ulicích, nevypadá to tak kriticky.

J. Krásenský 20.10.2020 5:40

Děkuji, vnímám to podobně.

J. Huml 20.10.2020 4:50

Vychodile, Vy jste opravdu slaboch, jen ujety cajicek...sup do kouta, pycha predchazi pad.

O. M. 20.10.2020 1:42

... na Psu...

O. M. 20.10.2020 1:42

Pane Krejčí, už dlouho tvrdím to samé, jen to nemám kde zveřejnit. Jen v diskusích na psu, kde to však zanikne mezi tunami příspěvků těch, co mají jasno v tom, že žádný covid není a je to jen nástroj na naše zotročení.

P. Vychodil 20.10.2020 1:18

tak jsem to okomentoval, ale cenzor mi to vyhodil...