26.9.2021 | Svátek má Andrea


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Bambus 14.6.2006 19:58

Kde se vyskytují fanatické ideologie?

Zpravidla tam, kde velká část populace materiálně trpí. Hospodářská krize 30. let způsobila nástup fašismu a nacismu. Nefungující ruské hospodářství zplodilo komunismus. Středověk plný hladomorů a morů byl křesťanského fanatismu plný. A nakonec Islámský fundamentalismus se zrodil na poušti, kde od roku 1950 vzrostla populace 4 krát. V celé Arábii skoro neprší, a zdroje k obživě jsou vzácné. Opravdu si myslíte, že islámský fundamentalismus způsobil Korán? Podle mě je to jen nástroj k tomu, co už tu bylo.

jirka.s. 15.6.2006 17:46

Re: Kde se vyskytují fanatické ideologie?

Stačil jste si, bambusi, všimnout, jak to vypadalo v Izraeli před rokem 1948 a jak to tam vypadá teď? Také tam neprší, zrovna tak jako v okolních zemích. Jediný, ale za to ten nejpodstatnější rozdíl je v tom, že Židé kromě kalašnikovů dovedou vzít do ruky také lopatu a krumpáč a cosi tak VYBUDOVAT. Kdyby totiž arabové  byli něčeho podobného schopni, neměli by samozřejmě starosti ani s populační explozí, protože unavení prací by možná neměli chuť ani na souložení.

Bambus 15.6.2006 22:42

Re: Re: Kde se vyskytují fanatické ideologie?

Když to řeknu, jak mi huba narostla, tak za Židy sojí kapitál. Jistě jste si nemohl nevšimnout, kolik úspěšných a bohatých lidí světa se stáhlo do Izraele. O Americké podpoře ani nemluvě. Žídé opravdu dokáží něco vybudovat, ale většina z těch, kteří nakonec dají cihlu k cihle, jsou chudí Palestinci. Tím chci jenom říct, že můj příspěvek je o Arabech. Ti, bez našeho vzdělání a nadhledu, pod denodenní palbou bohatých a krásných lidí v televizi, žijou v nouzi. Já si myslím, že žijou v nouzi, protože se přemnožili, a starý způsob života je už v jejich prostředí materiálně nezabezpečí. A jak by řekli cimrmani, "tato tupá, hloupá a deprimovaná hovada" nenapadne nic lepšího, než se vyhodit na ulici do vzduchu. On ten fundamentalismus je pouze to pověstné stéblo v denodenní realitě. Oni by makali, jenom neví jak. Proč si myslíte že mají bohaté země problém s milióny nelegálních přistěhovalců?