14.10.2019 | Svátek má Agáta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
13.7.2006 22:48

Jezismarja, lidi,

nemudrujte o smyslu zivota, ale zijte! Na konci zivota nas sice vsechny ceka smrt, ale kdyz se ohledneme za sebou, jaky zivot jseme prozili? Jsem spokojeni s tim, co jsme dokazali? Byl to dobry zivot?

13.7.2006 9:18

rozdíl mezi pesimistou a optimistou

je pouze ten, že pesimista je lépe informován. V době elektronických médií žádný div, že se leckomu zdá, že se řítíme do záhuby. Ať pesimisté vypnou na 7 dní a nocí média a budou mít ráj na zemi, vřele doporučuju, aspoň občas. Díky za pěkný článek.

12.7.2006 17:53

Evropa není svět

Ano,  60 let nebyla globální válka - v Evropě. Ano dlouho nebyl hladomor (alespoň ne velký) - v Evropě /jinde ve světě ano, mimo jiné i díky ochranářské politice těch států, které fakticky popisujete/. Ano, lidský věk se významně prodlužuje - v Evropě. Jaké je stáří určitě v Súdánu nevědí. Nevědí ani, co to je.

12.7.2006 17:26

Vodníče , Re: Re: Jak ja ziju na ukor chude Afriky?

můžu tomu rorumět tak, že pánové a soudruzi presidenti afrických států přišli o mnoho peněz, které by mohly posílit jejich konta v CH bankách ?

A opravdu Afrika dotuje evropské zemědělství? Já měl dojem, že spíše evropský (skomírající) průmysl a já.

Ty "Korea, Vietnam, Angola, Mosambik atd. (jedinou vyjimkou je Jugoslavie)" si vyvěste na Vaše rudé tričko. Vždycky začínali rudí s podporou Moskvy. Jo raz Putin, 2x Putin, furt Putin - bude RasPutin ?

12.7.2006 16:24

Dámy a pánové

války byly a budou, pouze válečné prostředky se mění. Tak proč si s tím lámat hlavu. Ráno vstanu, řeknu si zase jeden den blíže ke hrobu a jdu si plnými doušky užívat posledních chvil života i když se už moc pohybovat nemohu. Brání mi v tom dvě francouzské hole. Přesto nejsem posimistou a myslím si, že lidé budou na naší planetě ještě nějaké to tisícíletí.

12.7.2006 13:15

Re: Ztratili jsme smysl života

Hledající, pokud Váš článek o altruismu (předpokládám, že se jedná o altruismus, i když píšete "altrusimu") odpovídal kvalitě Vašich příspěvků, tak se nedivím, že Vám ho redakce vrátila. BTW, plurál od Anwender je Anwender a ne Anwenders.

12.7.2006 12:02

Re: Čím to je ? Odpověď je jednoduchá..

Naprosto souhlasím. Snad jen dodám, že poturčenec horší Turka. Jak známo z minulosti, nejlepší kápové bývali z těch nejsprostších zločinců. Možná se také někdo stydí říct   "Začínal jsem ve fabrice v dílně (u rýsovacího prkna) atd. Příkladů by bylo mnoho.

12.7.2006 11:59

Re: Re: Jak ja ziju na ukor chude Afriky?

Hlavne napiste jak plantazni monokultury te Africe tolikrat pomohly. Cim vice bude Afrika izolovanejsi tim lepsi bude mit sanci postupne vybudovat vlastni stabilni ekonomiku.

12.7.2006 11:10

Čím to je ? Odpověď je jednoduchá..

Leckdy jsou to přeučení levičáci. Kde měli nabrat onu noblesu, když sami rozhodující část života prožili v systému, pro který byla cizí, ale dokonce nebezpečná, protože odlišuje individualitu od vyžadované stádnosti ? Chovají tak i proto, protože si myslejí, že pravice se tak má chovat. A proč si to myslejí ? Protože tak byli vychováni komunistickým systémem podle komunistických příruček a filmů. Třebaže si to sami nepřipouštějí.

12.7.2006 10:24

Re: Že by je to v uplynulých padesáti letech naučila levice?

Ale ta je na zapad od nasich hranic taky slusna; prinejmensim mnohem slusnejsi nez ceska "pravice".

12.7.2006 10:19

Re: Jak ja ziju na ukor chude Afriky?

Napr. diky ochranarskym clum na zemedelske vyrobky a dotacim do evropskeho zemedelstvi. Napr diky tomu, ze vsechny mocenske konflikty v druhe polovine 20. stol. se vybily ve Tretim svete: Korea, Vietnam, Angola, Mosambik atd. (jedinou vyjimkou je Jugoslavie).

12.7.2006 10:16

Ad Hladajíci

R^

12.7.2006 10:15

Země přidělená druhu Homo Sapiens Sapiens ?

A kým ? Snad ne bytovou komisí ? Pokud se Země nezvětšuje, tak využijme zdrojů které ještě máme a místo jejich prožírání expandujme mimo ni. Pak je tu Hledajícího : "Takový způsob života přináši čim dále více otázku A Co Potom." Co potom ? nic. Na konci života čeká smrt. Spokojeného i nespokojeného. Hledající je nespokojený. Ovšem naprostá většina  z těch, kteří žijí popisovaným způsobem života, by s ním neměnila. Snaží se prožít svůj život co nejlépe a co nejradostněji. Pro ně je život vším možným jenom ne ponurou čekárnou na smrt. Jim takový způsob života  vyhovuje.  Jsou spokojení a proto nemají potřebu kritizovat způsob života ostatních, pokud je samotné nepoškozuje. Nikdo z nich Hledajícím  nevyčítá  nenákladnou zábavu, skromné bydlení, abstinenci...Tak proč ono kdo chce kam pomozme mu tam ? Ti spokojení nepotřebují aby jim jejich život organizoval někdo jiný. Nepotřebují aby jim někdo pomáhal. Jsou spokojení.

12.7.2006 9:58

Tak koukám, že Vám

neffovskowágnerovská cenzura působí pesimismus. Ti dva jednoduší manipulátoři za to nestojí, oni se pouze přizpůsobují ČT, ČR, ... Na víc nemají, tak raději zopakují ubohého Zahradila, posadí ódu na kLause, nebo uveřejní senilního Jičínského, .... To je české politikaření, je to sice ubohost, ale většině Čechů se to líbí. 

12.7.2006 9:26

Re: (Omylem odesláno dřív) - doplnění

Tvrzeni, ze zapad, pripadne my, zije na ukor chudych casti sveta patri k dogmatum pesimismu. Jak ja ziju na ukor chude Afriky? Za dve hodiny si pujdu dat obed, nejake vepro knedlo zelo. Ukradl jsem ho snad hladovemu Somalci? Ja na ukor nikoho neziju, Africe nic dluzen nejsem a Afrika se na mne nema ceho dozadovat!

12.7.2006 8:22

Re: Re: Re: "Tak nějak to také říkal Karel Marx"

Že by je to v uplynulých padesáti letech naučila levice?

12.7.2006 8:07

Re: Re: "Tak nějak to také říkal Karel Marx"

No magor to nebyl, ale to by jste mohl zjistit jedině tak, že by jste se o něm něco dozvěděl. Jinak vyloženě by mě zajímalo čím to je, že v čechách se příznivci pravice vyznačují neuvěřitelným hulvátstvím když na západ od naších hranic je velmi často součástí jejich přesvědčení někdy až škrobená slušnost. Čím to je, že se to u nás takhle zvrhlo?

12.7.2006 7:57

Ztratili jsme smysl života

Pan Reiniš píše „lidský věk se prodloužil a ještě se prodlouží a stáří je a bude příjemnější a zdravější.“ --- To je velmi hezké, ale co budou lidé s tim prodlouženým věkem dělat, z čeho budou žít?  Celý západní svět má problémy s financováním školství,  zdravotnictví, důchodovým zabezpečením. Lidé, kteří se v 50-ti stanou nezaměstnanými, a ne proto že jsou líní a nefachčenko, už velmi těžko najdou práci. --- Západní civilizace je civilizací technickou. A ta technika je čim dále více komplikovanějši, čim dále méně lidí ji rozumí. Nejde o to se něčemu naučit nazpaměť, a jako stroj to neustále dokola opakovat, ale to něco pochopit,  být schopen to něco udržovat a hlavně dále vyvíjet. Tuto schopnost má čim dále méně lidí, ten zbytek jsou pouze uživatelé – Anwenders - users. Technická civilizace  je dále závislá na dostatečném množství  laciné energie a surovin.  A Země přidělená druhu Homo Sapiens Sapiens se nezvětšuje s růstem potřeby energie a surovin. --- A ono vlastně nejde o tu materiální stránku, jde hlavně o duši každého z nás, o to o duši čistou, nezkaženou lacinou zábavou západní civilizace. Lidé jsou čim dále nešťastnějsí, nespokojenějši sami se sebou, a aby zapoměli cestují z místa na místo. Jsou také čim dále více otupěnějši, a potřebují čim dále větši vzrušení. --- Na co prodlužovat život, když jsme ztratili smysl života? Za smysl života nepokládám nákladné zábavy, luxusní bydlení, opíjení se alkoholem, brát čim dále horši drogy, nezřizený sexuální život bez lásky! Takový způsob života přináši čim dále více otázku A Co Potom. A tato otázka, jestliže není zodpovězena, přináši pesimismus. A tu otázku si musí zodpovědět každý sám pro sebe, tu odpověď nenalezne v žádných učených knihách. --- Když jsem poslal redakci NP pojednání Jeho Svatosti Dalajlamy o altrusimu tak mi redakce odpověděla, že se takovými věcmi nazabývá, protože to čtenáře NP nezajímá.--- Takže Kdo Chce Kam Pomožme Mu Tam!    

12.7.2006 1:14

Re: "Tak nějak to také říkal Karel Marx"

Marxovi se da srat nahlavu zcela opravnene, byl to magor, ktery si nic jineho nezaslouzi, nemarxisto..

12.7.2006 1:13

Re: (Omylem odesláno dřív) - doplnění

Ejhle...skarohlid....vsechno zasmradi.

12.7.2006 0:22

(Omylem odesláno dřív) - doplnění

"...nepostřehli, že už šedesát let nebyla velká válka, už padesát let nebyl nikde hladomor, pokud neměl politické pozadí, už čtyřicet let nebyla epidemie neštovic a lidský věk se prodloužil a ještě se prodlouží a stáří je a bude příjemnější a zdravější."

No tyhle rajské vidiny platí pro Západ a ten se jimi těší mnohdy na úkor zbytku světa, kde probíhají války sice menší, ale surové a pořád, kde je dost "politického pozadí" k nějakému tomu hladomoru jednou za pár let, kde se lidský věk prodloužil z 45 na 55 let atd. Zato půl článku jásáme nad tím, že se AIDS už dá (částečně) léčit.

Nevím, kdo čemu říká pesimismus, ale mně pokračování tohoto stavu žádnou útěchu nepřináší. Naděje je buď v dokonalé změně a nebo v zániku stávajícího průseru.

12.7.2006 0:17

"Tak nějak to také říkal Karel Marx"

no a neposlechli ho: přes jeho varování začli budovat komunismus v Rusku. Jinak celá řada dalších jeho předpovědí se vyplnila a vyplňuje. Nejsem marxista, ale tohle prvoplánové pravičácké sraní Marxovi na hlavu mně irrituje.