Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ÚVAHA: Jen jeden důvod

Ještě v době mé povinné školní docházky (tehdy se ty školy nazývaly měšťanky) jsem přišel jednou bez domácí úlohy v češtině. Přiznávám se dodatečně, že to nebylo poprve a také že to bylo především z mého lajdáctví. Takto jsem to ale pochopitelně nemohl presentovat ve vyučováni.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Brumla

26. 5. 2008 10:29
Pokud jste chodil do mestanky zalezte do hrobu..nebo na vas posleme Julinka

....ty musis byt rudy tak ze ti to nikdo neodpare...hus, hus,hus...

0 0
možnosti

Martin

24. 5. 2008 19:23
mícháte to

všechno dohromady a hlavně zaměňujete příčinu za důsledek p. Celetko.....:-D

0 0
možnosti

Karotka

24. 5. 2008 14:06
všechny barvy jediné příčiny

Hm,moc reakcí tu není.Otázka,jaký je ten jediný důvod k reakcím na diskusních fórech, je zajímavá. Zdá se, že velice často je to touha dokázat si, že kdokoliv cokoliv říká (píše), je špatný (soudruh, ať už modrý či rudý či zelený či oranžový či hnědý), nemá na prezentování svého názoru nárok (protože ve své minulosti má něco, co ho kompromituje, ať už je to něco modré či rudé či.....), a tudíž daný komentátor je jediná čistá a správná osoba (ať už je modrá či rudá či... atd.).

0 0
možnosti

Karotka

24. 5. 2008 14:22
Re: všechny barvy jediné příčiny

Jinak je docela vtipné opakované mlžení tématu článku a přenos diskuse na osobu, minulost, stranickou příslušnost a charakter autora. Chcete říct, že pokud Adolf Hitler prohlásí, že jedna plus jedna jsou dvě, tak že lže?

Mně docela vyhovuje, pokud autora článku neznám. Přes veškerou snahu o objektivitu v jiné situaci si můžu v takovémto případě být více jistý, že informační zisk z článku bude oproštěný od podvědomého zabarvování emocemi, spojenými s autorem článku. A že tudíž posuzuji slova a význam a myšlenky článku a nikoliv informaci zkreslenou tím, jak vnímám autora myšlenky.

0 0
možnosti

KUK

24. 5. 2008 12:39
Soudruh presedlal na politiku ???

Autor     Caletka, Rostislav

Název     Izučenije corbcii Zn, Hf, Nb i Ta na silikagele i jej primenenije

Vydáno     Moskva : b. t., 1968

Rozsah     xv, 186 listů, lit.

Poznámka     Kand. dis.: Moskva.

0 0
možnosti

jirka.s.

24. 5. 2008 17:44
Re: Soudruh presedlal na politiku ???

No vida, kam se na tebe hrabe, agente č. 45933 (19.09.1944), pejzlerka! ;-(

0 0
možnosti

tich@dohoda

24. 5. 2008 10:46
hezke soudruhu autore :-)

nicmene dlouhe a v podstate o "lejne" , v zasade pisete o lidskem pokrytectvi, co je legracni, ze zrovna vy jako modry komunista kritizujete to co je komunistum a zejmena modrym naprosto vlastni. Jsem dalek tvrzeni, ze jde o zalezitost vyhradne modrych komunistu, proto pisu o lidskem pokrytectvi. V obecne rovine ale plati, ze u modrych komunistu jsou halasne proklamace v naprostem rozporu s faktickym konanaim. V praxi to potom ma podobu napr. soudruha podnikatele ve stavebnictvi, ktery nahlas kritizuje a odsuzuje "socanske" praktiky ale aktivne podplaci urdniky a politiky aby ziskal verejnou zakazku na ktere si namasti kapsu na ukor statu/obce . Ten stejny modry soudruh v zime /kdy neni prace/ posle zamestnance k doktorovi aby se hodili par mesicu marod a stat jim platil nemocenskou . Ano soudruhu autore, nemam vas komunisty rad a je vcelku jedno jake barvy mimikry momentalne nosite. O vas modrych komancu je legracni to, ze vidite trisku v oku sveho blizniho, nicmene tram ve svem vlastnim oku neregistrujete. Cest :-)

0 0
možnosti

krtek

24. 5. 2008 11:00
Re: hezke soudruhu autore :-)

Naprosto jasně a přehledně vyjádřený názor podložený skušenostmi nás všech, kteří se nenechali od rudých komunistů opít rohlíkem. Modří komunisté jsou snad horší těch prvních i když zatím snad nevraždí ...

0 0
možnosti

Standa

24. 5. 2008 10:27
Je zajímavé

jak se najdou lidé, kteří ani nevědí, že sedli Julinkovi-šulínkovi  s Cikrtem na lep. Jako hlupáci jsou užiteční.

0 0
možnosti

Anna V.

24. 5. 2008 12:25
Re: Je zajímavé

Je zajímavé, že se najdou tací, kteří sednou na lep tak bezskrupulózním manipulátorům  jako je Paroubek s Rathem?

0 0
možnosti

Saul

24. 5. 2008 9:19
Bez diskuse

Je to hezký článeček a celkem není s čím polemizovat. Takže jsem to tady podotkl, aby to diskusní pole nebylo tak prázdné.

0 0
možnosti

Esmerald

24. 5. 2008 9:17
Souhlasím.

Pane Caletko, gratuluji. Popsal jste správně opravdu tu základní, ne-li jen dostačující tedy tu nutnou podmínku tak závažného tematu, jakým je v extrapolaci dokonce vývoj celého lidstva saqmého ve směru od horšího k lepšímu. Je ale prvotním plánem špatných politiků, podvodníků s ideemi a vůbec bezmorálních osob a jejich seskupení nejdříve takovéto úvahy zprofanovat ve snazej vyřadit je ze seznamu argumentů voličů. Váš učitel byl velmi moudrý člověk. Problem je nutné identifikovat, pochopit a aplikovat. 

 "Bylo by jistě dobré, kdyby co nejvíce lidí dokázalo z tohoto hlediska posuzovat jednání jak svoje, tak i jiných". Zlatá věta, díky !  

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz