Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

PP

P52a28v17e23l 46P11r49i78n53c

21. 5. 2024 11:59

Zmínka o Dawkinsovi a geneticích je zjednodušená až zavádějící.

Osud je umělý, prázdný pojem.

MK

Hlavně bych R. Dawkinsovi nepodsouval úvahy o smyslu života, není to filosof, ale vědec. Osud je příhodný myšlenkový konstrukt, na který se dá beztrestně nadávat.

MK

No, u nás slouží cesty (a jejich permanentní opravy) k odčerpávání prostředků z kapes daňových poplatníků, přičemž o cíli mají jiné představy ti, kdo na tom profitují a ti, co by chtěli jezdit.

Foto

Probém cesta versus cíl se řeší už staletí. Podle mně je důležitý cíl, cesta je jen způsob, jak se dostat k cíli.

Foto

Člověk jako nosič genů? To by bylo opravdu hodně malý požadavek na lidského jedince. I když i to je hodně důležité. Rád bych viděl ty dnešní odpírače plození dětí v době až zestárnou. Kdo se o ně bude starat? Umělá inteligence? Která si vyhodnotí, že zachraňovat jejich život je neperspektivní a nákladné? Co z toho vyplyne po vyhodnocení?

FN

Kdo se vydává na cestu jen proto, aby mohl nadávat na kopce, počasí a cestáře, ten by měl raději zůstat doma.

DL

Někdo si tu cestu také z velké části pronaříká a protrpí, nemaje - nemajíc schopnost dívat se na věci trochu z nadhledu, vrozený optimismus nebo aspoň zdravou dávku fatalismu, když už není schopen změnit to, nad čím naříká... Důležitý je ten závěr. Být smířený sám se sebou, řekla bych.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz