3.3.2021 | Svátek má Kamil


Diskuse k článku

ÚVAHA: Hořké vzpomínky

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jirka 23.6.2007 10:22

Líp bych to nenapsal

Přesné, dík.

Malý Aston 23.6.2007 10:19

Hořké vzpomínky na naše mládí.

Jako občánek ještě si pamatující pohřeb Klémy,největšího vraha demokraticky smýšlejících občanů děkuji autorovi článku.Jsem a budu trvalým antikomunistou a mohou ti staří nebo mladí komouši zde nadávat jak chtějí.Já jsem si tu jejich vládu pěkně prožil a nikdo mi nebude říkat,že to bylo jinak nebo že to bylo dokonce báječné.Oni tu svou vládu,kterou nás uvrhli do bídy ekonomické i morální včetně našeho zavření za ostnaté dráty lagru socialismu hodnotí kladně a některé chybičky,které se jim tam vloudili zakryli omluvou a tím to mají vyřešené.Nemám rád a nikdy nebudu mít rad komanče u komančů a komanče u socek.To oni nás zavřeli jako děti do svého koncentračního tábora,to oni do nás cpali tu nenávist k USA a tloukli do nás lásku k Sovětskému Svazu. Sovětský svaz se rozpadl,jejich ideologie nefunguje a nefunguje ani jejich představa o řízení ekonomických zákonů. Kdo se spojuje s komanči,je sám komanč,kdo se spojuje a opírá o komanče aby mohl vládnout je ještě horší než komanč.Nejsou jiní,jsou stejní a ještě možná horší.:-D

Kasandra 23.6.2007 12:19

Re: Hořké vzpomínky na naše mládí.

A co komančové u ODS ??? Nevadí,já vím.............;-D

No 23.6.2007 14:21

Re: Re: Hořké vzpomínky na naše mládí.

Neumite cist??? VADI VSICHNI!!

Eva D. 23.6.2007 14:52

Re: Re: Hořké vzpomínky na naše mládí.

Kasandro, kolik jich u ODS kromě Tlustého napočítáte? Vadí mi všude. Ale někteří se budou kát pořád a jiní jsou teflonoví a jsou tak nějak chráněni. I lidmi, kteří Tlustému členství omlátí o nos jen ho vystrčí z baráku. :-/

Borek@exil 23.6.2007 20:31

Re: Hořké vzpomínky na naše mládí. Jsem a budu trvalým antikomunistou

Malý Astone, já jsem taky antikomunista (militantního typu). Podle komunistického poskoka, produktu Prognodtického ústavu UVKSČ, nyní prasidenta, kryptosoudruha Klause je naše založení plytké. Jsme jenom takoví primitivové. Jsem rád, že je nás plytkých primitivů víc. Samota děsí......hehe

m.p. 23.6.2007 9:33

pěkný článek

jako bych se ocitnul o 30 let zpátky...

m.p. 23.6.2007 9:33

pěkný článek

Petr Kolář 23.6.2007 9:03

PAVLE !

Pěknej článek - podobné pocity - včetně juda - já to řešil emigrací v roce 1980.

Jestli chceš pošli mi svoji email adresu na peter.kolar@gmail.com 

dada 23.6.2007 7:50

Antikomunisté, díky komunistům, jsou v menšině. Líný a pohodlný čecháček za kus žvance zradí i vlastní matku! Však se soudruzi snaží, seč mohou.

PetrM 23.6.2007 7:07

Pěkné

R^

realista 23.6.2007 7:49

Re: Pěkné/21.stol. /tábor pro 100 000 bezdomovců v ČR/salonní trpitelé za svobodu

Možná byste udělal záslužnou práci založením tábora pro 100 000 bezdomovců, tam jim přednesl svoje zkušenosti ze Skautu, Junáka, Pionýra či Svazáka a následně doporučil návod jek se opět vrátit do normálního života. Jistě by to přívítali, zejména když by byli z mimopražské oblasti a neřešili právě přípravu Olympiady či výstavbu Nové knihovny (v době digitalizace) a jiné akce. Jistě i Vaše děti by získaly  Grant z EU a možná by část peněz zůstala bedomovcům.

Možná byste přispěl k tomu, že slova jako Svoboda,Demokracie přestanou být vyprazdňována. 

realista 23.6.2007 8:01

Re: Re: Pěkné/21.stol. /tábor pro 100 000 bezdomovců v ČR/salonní trpitelé za svobodu

    PS            doporučuji navšíviit památník obětem války ve Vietnamu a vyposlechnout si názory                        porůstalých (padlo 58 000 američanů) a cca 1500 nezvěstných;  do Vietnamu zřejmě                      nepojedete  (3 miliony padlých, převážně civilistů)

komantsch 23.6.2007 11:34

Re: Re: Re: Pěkné/21.stol. /tábor pro 100 000 bezdomovců v ČR/salonní trpitelé za svobodu

Kdo tam tu valku zacal? Kdo  ji udrzoval v chodu? Kdo tam stale porusoval primeri? Demokracie nebo zk*rveny komunismus?

Pamětník starejch dob 23.6.2007 13:15

Re: Re: Re: Pěkné/21.stol. /tábor pro 100 000 bezdomovců v ČR/salonní trpitelé za svobodu

A co teprve Třetí říše, tam bylo těch padlých 7 miliónů. A přitom pan Hitler pořád usiloval o mír, pořád předkládal další a další požadadavky, jejichž splnění by válce jistě zbránilo...

No a Američanů ve WW2 padlo skoro půl milionu, to asi bylo podle Vás dobře.

NENÍ žádný rozdíl mezi angažováním se Američanů ve WW2, v Koreji (rozdíl mezi severem a jihem Koreje dnes bije do očí) a Vietnamem, kde díky domácí páté koloně Američané prohráli k obrovskému neštěstí obyvatel celé Indočíny (nejen Kambodža, tam byl ovšem komunistický teror nejhorší).

Jarda 23.6.2007 11:41

Re: Re: Pěkné/21.stol. /tábor pro 100 000 bezdomovců v ČR/salonní trpitelé za svobodu

Příteli com se realistou nazývaš, chceš li se dozvědět něco o beydomovcich bolševické éry zeptej se policajtů co na nadražích sloužili co jich každý večer po čekarnach posbírali. Zaměstnani s bytem jim okamžitě zajistili, jen okna měla mříže. Nedávno jsem je viděl jak popíjeli lahváče, i mkztaru měli a bylo jim veselo. Věřím, že víc jak tři mčvrtiny jsou rádi jak to je a byli by prvni mproti návratu komunistů k moci, zase pracovat? Nikdy.

Pamětník starejch dob 23.6.2007 13:06

Re: Re: Pěkné/21.stol. /tábor pro 100 000 bezdomovců v ČR/salonní trpitelé za svobodu

Realisto, komunismus by problém bezdomovců vyřešil jejich uvězněním pro příživnictví.

Pravda, za Stalina by je možná rovnou zastřelili, pokud by Čeka momentálně potřebovala splnit plán přikázaný počet poprav.

realista 23.6.2007 14:32

Re: Re: Re: Pěkné/21.stol. /tábor pro 100 000 bezdomovců v ČR/salonní trpitelé za svobodu

Do kterého roku bylo v naší ústavě právo na práci, nevím zřejmě do začátku 90. let?                    V Evropské unii přesto uvažují reálněji a hlavně sociálněji. V Evropské sociální chartě -  Článek 1 - právo na práci (vydělat si na živobytí prací).

PS  I    Jeden výrok bývalého papeže ( z Polska), který než zemřel řekl: kapitalismus je zlo;                  zvýhodňuje malou část lidí a odírá ten zbytek. 

PS  II   Dnes je jiná doba, někteří Křesťané konvertovali od Krista(bezdomovce?) k Penězům.

čtenář 23.6.2007 14:57

Re: Re: Re: Re: Pěkné/21.stol. /tábor pro 100 000 bezdomovců v ČR/salonní trpitelé za svobodu

Z Krista komunistu nedělejte. Sice hlásal, že spíše projde velbloud uchem jehly než boháč do království nebeského, na čemž dodnes spočívá západní dobročinnost, ale současně vyznával a hlásal 7. přikázání "Nepokradeš!" a zejména 5. "Nezabiješ!". Kvůli tomu poslednímu se smaží v pekle prokurátor Urválek a spol., ale zcela jistě mu k tomu přihodili ještě i 8. "Nepromluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému!"

Jindřich 23.6.2007 21:49

Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné/21.stol. /tábor pro 100 000 bezdomovců v ČR/salonní trpitelé za svobodu

To byl už Mojžíš.

Pamětník starejch dob 23.6.2007 16:00

S "právem na práci" je to složitější

Ihned musím dodat, že snad kromě Švédska bylo nejvzornějším sociálním státem nacistické Německo, odhlédneme-li.tak jako u komunistů, od miliónů mrtvých. Těsně před válkou byl rovněž v Německu nedostatek pracovních sil, v USA ve stejné době bylo ještě dost nezaměstnaných.

Ale i tak byli i u nás za komunistů nezaměstnaní a mnoho jiných jimi nebylo jen proto, že se třeba byli ochotni přestěhovat (jiní dojížděli domů jen na víkend), nebo dělat práci, kterou by za analogických okolností dnes nevzali a byli by raději na podpoře. Statisíce vzdělaných lidí bylo z politických důvodů posláno k lopatě. A tolik, kolik je dnes bezdomovců bylo za Gottwalda politických vězňů.

A NIKDO nemá dnes, ani v přepočtu na kupní sílu, tak malý důchod, jako třeba většina bývalých rolníků v 50 letech (běžně pětina průměrného platu).

Claudio 23.6.2007 6:56

Už se ozývají a ještě více se jich ozve!

 Už se v příspěvcích ozývají hnoji komunističtí a ještě se jich více ozve! Než den se bude snoubit s tmou, ze svých kanceláří a dobrých bydel svůj jed vymětou!

 Díky autorovi za sebereflexi. Dobře vystihuje jednu generaci. Generaci Husákových dětí. Já jsem generace dětí Novotného, Svobody a Dubčeka. O to hůř jsem prožíval mizérii normalizace a těžce jsem nesl poníženíse národa. Tohoto zhnusení jste byl ušetřen aspoň zmírněným chápání světa kolem sebe v 70 a 80letech.

 Dodnes jsem si vědom faktu, že v čase normalizace vládly na všech vedoucích postech jen tupé hovada schopné všeho, pro které čest, svědomí, morální kredit byl totálně neznámý pojem. Ti naučili národ tomu zlodějskému hnusu, přetvářce, neúctě k sobě samým, patolízalství a nabubřelosti vůči rozumu.

 Do smrti nepochopím, jak je možné, že jsme se nechali Dubčekem a spol. přesvědčit k nesebeobraně a odevzdání se potupnému kapitulantství. Do smrti nepochopím, jak mraky, před tím čestných lidí, se nechali přitlačit, ohli hřbet a nakonec jsme "ryli držkou v zemi".

 Tak začněte vy rudé .... Vyblijte se na svých příspěvcích!

belzebub 23.6.2007 7:08

Re: Už se ozývají a ještě více se jich ozve!

diky claudio lepe by to nikdo nepopsal ovsem musim podotknout ze rude svine dnes maji vMaticce Praze mirovou manifestaci a budou bojovat za cest a spravedlnost pracujiciho lidu na celem svete takze na diskusi bude asi klid no mozna zitra bude veselo a tak zvolejme soudruhum odborarum   HRDY BUDZES!!!!!!;-D

Claudio 23.6.2007 7:11

Re: Re: Už se ozývají a ještě více se jich ozve!

 Já dělám v nepřetržitém provozu a tak jsem si neuvědomil, že je veekend!  :-D

belzebub 23.6.2007 7:38

Re: Re: Re: Už se ozývají a ještě více se jich ozve!

ja jdu na vitani obcanku budu natacet a fotit doufam ze se za ne nebudeme v budoucnu stydet;-D

Borek@exil 23.6.2007 7:47

Re: Re: Re: Re: Belzebube, neber to osobně, prosím....

Vítání občánků je jedna z bolševických hovadin, kterými bolševici chtěli zamezit tomu, že někteří lidé ještě stále nechávali své potomky křtít. Vítání občánků byla za bolševika trapná maškaráda, kde se mimina de facto odevzdávala jakožto dar státu do otroctví.

belzebub 23.6.2007 11:07

Re: Re: Re: Re: Re: Belzebube, neber to osobně, prosím....

krtiny uz byli 19.06 .07 a na  urade jsem zadne bolsevicke kydy neslisel ;-DVV!!

Eva D. 23.6.2007 14:47

Re: Re: Re: Re: Re: Belzebube, neber to osobně, prosím....

Až tak do detailů jsem o tom nepřemýšlela, ale připadlo mi to nějaké divné tehdy i teď. Zvlášť, když ten obřad provádí bývalá soudružka do r. 90,  dnes nezávislá paní starostka a pokaždé říká ty samé fráze. Jen se občas kouknu na kabelovku, pro kontrolu, a slyším znovu to, , co jí před léty sepsala matrikářka. Ještě že dosud  nemám vnoučata, musela bych to mladým vymluvit!

divitel 23.6.2007 7:30

Re: Už se ozývají a ještě více se jich ozve!

Nenech se mýlit, Claudio! Už před 68 byli různí zelináři a řezníci. To jsme se snad naučili už za protektorátu.

Říkal mi jeden tak v 1965: "Máme takovou fajn partu. Vyjdeme si vstříc a všechno se zařídí a sežene." JÁ: "A kdo je v té partě?" ON: "Řezník, instalatér, automechanik, zelinář, prokurátor a advokát."

QED.

Aja Vrzanova 23.6.2007 2:54

Krasny clanek!

To jsem si uvedomila ze s pokrocilym vekem clovek moudrosti nenabyva - tak presny a popisny clanek jsem uz dlouho necetla - a uz vubec si nepamatuji na takovy popis z let minulych. A i dokonce jsem se usmala tomu "komunistickemu lejnu" co na nekterych tak porad nejak ulpiva a kdo se s nimi styka tak zlejnovati take. Jeste dobre ze vetsina lidi utika od nich kdyz zachytnou ten puch toho rudeho lejna ktery se od nich siri, jakmile otevrou hubu. Tak mi prominte co tady stara dama zvani - je to moc pekny clanek!