30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

ÚVAHA: Evoluce zla

Proč se lidé už tolikrát napálili a nechali dovést společnost do teroru a tyranií? Ať už to byla francouzská revoluce či nacismus v Německu nebo bolševismus v Rusku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 3.3.2021 23:29

Podle mě to máte jako s Hitlerem, Stalinem a podobnými: kdyby společnost nebyla připravená, tak si ani neškrtnou.

Ono vlastně platí i o "našem" 89.: samozřejmě drsně zjednoduším až nadsadím, ale Charta 77 tady byla víc než 10 let a nic, ani ten mrtvej Wonka nic nezmohl. A najednou jedna demonstrace, možná dvě tři - ono to začalo už někdy Palachovým týdnem - a čáry máry fuk, vláda podává demisi, parlament kooptuje málem každého, kdo si řekne a před Havlem už coby prezidentem stojí v haptáku americký Kongres. To žádný spiklenec nezařídí, to se musí stát samo.

J. Kraus 3.3.2021 23:15

Hlavu vzhůru. Všichni nepřežijí, tak to přece elity v pozadí naplánovaly a rozjely. Teď se to v rámci nových paradigmat už hroutí samospádem, otevřme oči. Používat selský rozum je nepřijatelné a vlastně nepochopitelné - zkusme si opatrně promluvit s absolventy dnešních VŠ. Čím méně ale přežije, tím lepší šance pro nový začátek. Záleží na každém z nás, aby začátek nebyl zase pod vedením těchto elit. A zřejmě bude víc začátků na více místech. Duchovní pomoc nepřichází lidem zlomeným, žijícím v negaci ani nemravným se zduřelým sebevědomím. Současné umrtvení života může zachránit některé děti před stresujícím pobytem mezi vrstevníky, hnanými ke zkáze a propadajícími se do temnoty. Záleží na rodinách, jak této doby využijí, kolik dětí se podaří zachránit pro nový začátek.

V. Chrastina 3.3.2021 18:06

Velice moudrá glosa, pane Hlubočku. Ano dnes stojíme na pokraji propasti, ale ne každý je ochten a schopen pohledět na její dno a zavčasu ustoupit a projevit dostatek sebezáchovy a zároveň mít dostatek mravní síly upozornit ostatní na nebezpečí upadnutí do propasti zla a sebezničení. Z tohoto hlediska je naprosto nepochopitelná iniciavita papeže Františka, kterou projevil demonstrativním hlubokým pokleknutím před nastoupenou jednotkou černochů, jimž začal vroucně líbat boty. Co je na tom ještě horšího, že ani jeden z těch políbených se neráčil ohnout a nejenom papeži zabránit v tom trapném divadle, ale ani mu poté nepomohl se vztyčit zpátky na nohy a vrátit mu normální lidskou důstojnost, které se z nepochopitlených důvodů tak ostentativně zřekl a dal tímto poníženým činem falešný a tím špatný příklad svým ovečkám, jimž by měl být moudrým pastýřem. Je třeba prohlásit, že papež František nemoudře a velice hloupě znesvětil svůj úřad hlavy veškerého křesťanstva.!!

P. Nový 3.3.2021 13:25

Technicky vzato ale už tou samotnou evidentně mírnou úvahou dáváte najevo, že společnost rozhodně není rozdělena na dvě nesmiřitelné poloviny. Ty části jsou minimálně tři. Ale jenom ty dvě po sobě štěkaj. Třetí si jen tak občas povzdechne (třeba někde na blogu) :-).

P. Brich 3.3.2021 11:43

Mám tentýž pocit.R^

L. David 3.3.2021 11:42

Bible, 1 Janův 5:19-20 "Celý svět leží ve Zlu. A víme, že Boží Syn přišel a dal nám schopnost znát pravého Boha."

A já dodávám: Dokud nebude lidstvo toužit po poznání pravého Boha, nikdy to nebude jiné než dnes, ale svět bude i nadále ležet ve Zlu !!

J. Pokoutný 3.3.2021 10:39

Stačí se podívat, kolik rozumných žen - matek se hlasitě v médiích (vč. NP) ozývá k rozvratu rodiny a nástupu blouznivých genderových vizí. Dvě? Pět?

J. Pokoutný 3.3.2021 10:36

R^

P. Lenc 3.3.2021 10:02

Dobré!R^

V. Sádovský 3.3.2021 10:02

Vráťo velice dobře jsi zformuloval to, co cítíme i my ostatní, kteří nevěřícně zíráme, kam se poděl zdravý rozum. Kam se poděla soudnost, analýza nových myšlenkových nápadů a jejich oponentura? O ničem se nediskutuje, vše se zabalí do klauzule lidských práv a hotovo. Mnoho rozumných lidí na významných postech se již bojí říci vlastní názor, aby je mediální bestie ve jménu obhajoby "nových pravd" neuštvala k smrti. My ještě s těmi svazáky máme zkušenost, ale v zemích bývalé západní demokracie nikoliv. A jak je vidět teče nám sem ten ideový proud velmi silně a je podporovaný oficiálně různými dotačními programy.

Sdílím i Tvoji skepsi že jedinou vakcínou na uzdravení společnosti je prožitá skutečnost v dalším extrému. To může ale trvat mnho let.

J. Vágner 3.3.2021 9:17

Dobře shrnující. Ale probíhá ona evoluce spontánně? Je například pokračováním, završením studentských hnutí z šedesátých let? Do zahájení jednotné, dobře organizované, svaté války médií proti Trumpovi před 4 lety, jsem byl schopen spontánnietě toho, co se na nás hrne ze západních médií důvěřovat. Teď už ne. Někdo má na rozdělování, na sporech ve společnosti zájem. Někomu se rozložená, spory zahlcená společnost hodí.

L. Klenovský 3.3.2021 9:07

Souhlas. Není co dodat.

D. Vlk 3.3.2021 9:06

Nesouhlasím s posledním odstavcem, pane autore. Pevně věřím tomu, že když se většina občanů dostatečně zřetelně a nahlas vyjádří, zlo nebude mít šanci projít. Ale problém se skrývá právě v tom pojmu většina. Např. naše země je pro EU známá jako země odpíračů masové migrace z Afriky a Asie a zdá se, že i zabedněné hlavy v EU to pochopily, i když občas zkoušejí, co si mohou dovolit. Pokud připustíme, že náš postoj pochopí i v dalších státech EU, tak konkrétní kroky na sebe (snad) nenechají dlouho čekat. Ale problém je - jak výše řečeno - v onom pojmu většina. Nezbývá, než doufat, že lidé procitnou i v jiných zemích a v jiných tématech (globální oteplování, elektrodebilita, gender, blm, šedesát pohlaví a další slepé uličky lidské zvrácenosti).

M. Valenta 3.3.2021 8:53

Ale před tím než nás pohltí čínské moře právě se valící pře Hongkong stačíme ještě zlikvidovat demokracii vlastní.