17.4.2021 | Svátek má Rudolf


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 7.4.2021 19:01

Ještě nikdo tady nenapsal, že podle velikánů ducha všech věků a různých stran světa je svoboda poznanou nutností. Neboť co záleží na vnějších poutech, když uvnitř je člověk svoboden. Ale pozor. Každá myšlenka má sklon se zhmotnit, podle síly soustředění. To může být pro mocipány nebezpečné a proto mnoho lidí příliš vnitřně svobodných a tím pádem viditelných špatně dopadlo. Je dnes až groteskní, jak zástupy lidí ideologicky indoktrinovaných jsou přesvědčeny o své jedinečnosti a aby dosáhly "svobody", rozbíjejí vše kolem.

Co se týče snímání myšlenek kolemjdoucích, mnohá němá tvář to dokáže už teď. I když většinou nesnímá jen myšlenky, ale celkový obraz včetně aury. Pěkný kamínek do mosaiky zasadila v sobotu po poledni v pořadu na dvojce osamělá delfínka se svojí lidskou kamarádkou. Člověk shlížející nadřazeně na "zvíře" se ovšem nějaké komunikace sotva dočká. O čarodějnicích mezi námi raději pomlčme.

V. Kolman 7.4.2021 18:07

Zajímavý článek! "Složitost a nepřehlednost" zákonů a nařízení by MOŽNÁ??? mohla vyřešit umělá inteligence. "Nacpat" do paměti P.C. veškeré zákony a jejich aplikaci a nyní milý P.C. rozhoduj "padni komu padni". Pán, nebo kmán. Veškeré zákony máš v paměti tak "vyplivni" rozhodnutí, které je dokonalé a není ovlivněno korupcí, známostmi, politikou ......(doplň dle potřeby) ve zlomku vteřiny. Řešení teoreticky dokonalé.

Právě proto ale neuskutečnitelné;-D;-D;-D

J. Krásenský 7.4.2021 17:31

Většina lidí ani netuší, co svoboda vlastně je a co obnáší. A ti, co to alespoň tuší, se spolu stejně neshodnou, co je svoboda. Dnes je pojem svobody představovaný extrémními liberály ve smyslu "mohu si dělat na co jen pomyslím a společnost musí mé představy naplnit a nést za ně i následky". Desítky pohlaví jsou toho smutným dokladem.

Nejde jen o nerozlučitelnost svobody a odpovědnosti, ale také o rozum a poznání. Mnoho příznivců, zejména příznivkyň, má myšlenka, že jsem svobodný, pokud jednám ve shodě se svými emocemi. Ovšem emoce jsou determinovány biochemickými procesy v našem těle. Jde tedy o svobodu?

Měli bychom se dohodnout, co si vlastně pod pojmem svoboda představujeme.

M. Pivoda 7.4.2021 12:49

Dotaz na Rádio Jerevan: "Kdy bude lépe?" Odpověď: "Lépe už bylo".

Cituji první dvě věty článku: "Lidé celé věky neustále sní o opravdové absolutní svobodě a básníci je v tom podporují. A přitom si neuvědomují, že už ji měli. ..."

V. Kuhaj 7.4.2021 12:17

Hm...no dobře, jen mě k té opravdové svobodě pračlověka napadá, že neměl moc svobodu vybrat si zubaře nebo ortopeda. Taky si nemohl moc vybírat dopravní prostředky, a dost pochybuji že pračlověk, vyskytující se v naší kotlině, mohl si v parných létech vybírat, jestli vyrazí k Jadranu nebo na Balt. Dokonce pochybuji, že o nich věděl. Vidím občas svobodu bezdomovců kteří nemusí platit nájem ani inkaso, starat se o nic a o nikoho, jet kam chtějí protože tam nějak vždycky přežijí, a stejně jim ji nezávidím. Ani když musím mýt okna nebo luxovat :-)

J. Slavíček 7.4.2021 11:57

Vážený pane, zapomínáte ne jednu věc. Jsem ochoten ctít Vaši svobodu, pokud i Vy budete ochoten ctít mou svobodu. Já chci žít ve zdravém prostředí. Pokud Vy to nechcete respektovat, můžete mi poradit nějaké řešení kromě Vaší eliminace?

J. Jurax 7.4.2021 13:15

Ano.

Jenže zdravé prostředí je široký pojem. Já chci taky žít ve zdravém prostředí - kdo by taky nechtěl - nicméně Vaše a moje představa zdravého prostředí, ba vůbec náplně pojmu "zdravé prostředí" se může lišit až diametrálně stejně jako metody, jimiž se má onoho zdravého prostředí dosíci.

V "nezdravém" prostředí by se docela dobře mohlo stát, že by nebylo lze jinak než se - ctíce samozřejmě vlastní svobody a představy o zdravém prostředí - navzájem eliminovat. Historie i současnost nám ukazuje, že to opravdu není neběžné, přičemž metod eliminace je na výběr opravdu mnoho. Od mediální a profesní likvidace přes kriminály a gulagy po pověste ho vejš, ať se houpá či po dnes v jisté náboženské komunitě oblíbené podřezání.

P. Rada 7.4.2021 9:13

Autor zřejmě už tak utanul v plytkých fantaziích "o svobodě" , že si vůbec neuvědomuje její nadstavbový životní význam. Příznačně významu totiž jazyky primitivních národů pojem svoboda neobsahují. Snad nejvýstižněji "O svobodě" psal už před stoletím Kahlil Gibran:

U městské brány a u vašich krbů jsem viděl, jak se vrháte na zem a uctíváte svou vlastní svobodu.....

....A srdce uvnitř mne krvácelo; neboť vy můžete být svobodní jen tehdy, když i touha po hledání svobody se pro vás stane poutem a když přestanete o svobodě mluvit jako o cíli a naplnění....

.....A tak i vaše svoboda, když ztratí svá pouta, se sama stane poutem větší svobody.

M. Boháček 7.4.2021 11:46

Tak primitívne národy majú slobodu definovanú možnosťami v prírode. Preto ju nemusia špeciálne pomenovať.

Akonáhle sa začne vytvárať hierarchia moci, pojem sloboda si spoločnosť definuje.

Ten citát je pekný, ale nehodí sa ako reakcia na ospravedlnenie akceptácie vzniku diktatúry.

M. Boháček 7.4.2021 8:41

Covid pasy sú naplánované dopredu, s pandémiou sa počítalo: „Evropská komise“ – výkonný orgán EU – poprvé zveřejnila návrh očkovacích pasů dne 26. dubna 2018. Hluboce schovaný v dokumentu pod názvem Posílenou spoluprací proti nemocím, kterým lze zabránit očkováním, byl mainstreamovými médii tento návrh v zásadě ignorován.

https://www.topcz.net/evropske-plany-ockovaci-pasy-byly-zpracovany-20-mesicu-pred-pandemii-nahoda/

Veřejna doprava v bezpečí – vstup už jen s Covid-Apartheid Pasem -...počínaje 5. dubnem vstoupil v Kyjevě v platnost režim zvláštních povolení k cestování ve veřejné dopravě. Vzhledem k tomu, že některé podniky neměly čas na vyplnění dokumentů pro své zaměstnance, cesta do práce se změnila ve skutečné peklo. Příjem žádostí o získání zvláštních průkazů byl přitom zahájen už před víkendem, ale mnoho obyvatel si neudělalo čas na získání povolení. Z tohoto důvodu bylo možné v pondělí 5. dubna během ranní dopravní špičky pozorovat hádky s policií, křik a pokusy o vstup s falešnými průkazy. S takovými povoleními policisté do metra nepustili. Mnozí byli tím pobouřeni a výsledkem byly hlasité střety s policií. Stejně obtížná situace je pozorována u pozemní dopravy. Na mnoha zastávkách veřejné dopravy jsou ve službě policisté, kteří kontrolují doklady cestujících...

https://capital.znaj.ua/ru/376189-kiyanam-popsuvali-nervi-v-pershiy-den-lokdaunu-natovpi-policiji-skandali-i-lipovi-perepustki?utm_source=article-most-popular&utm_medium=desktop

https://pravyprostor.cz/verejna-doprava-v-bezpeci-vstup-uz-jen-s-covid-apartheid-pasem/

Totálna kontrola, o akej mohli komunisti iba snívať.

P. Hatina 7.4.2021 1:02

Pokud se týče sci-fi literatury, tak ty ty nápady skenovat myšlenky občanů, zase nejsou nijak řídké, jenomže to obvykle končí debaklem, když jsou takto postupně eliminováni všichni, včetně těch kdož ty příkazy vydali.

I když co se pamatuju jednu výjimku, přímo sovětskou to povídku Šíp letíci tmou, od jistého pana Sněgova, ta končí poměrně optimisticky, konstatováním že lidé si skutečně budou muset zvyknout kontrolovat své myšlení, stejně jako už se naučili kontrolovat co dělají, jakož i co říkají.;-D

P. Dvořák 7.4.2021 1:22

Nebyl o tom dokonce nějaký sice myšlenkou dobrý ale ve výsledku napolo akčně-stupidní film? Jak tam jacísi lidé napojení na dráty leželi v nějakém roztoku a "hlásili" policii, kdo se kde v duchu zaobírá myšlenkou spáchat zločin??

P. Hatina 7.4.2021 1:38

Pravdu díte, ve výsledku napolo akčně-stupidní film, když se dokonce na konci zjistilo že i v tom byl švindl.;-D

B. Rameš 7.4.2021 10:18

Minority Report, podle povídky Philipa K. Dicka. Hezky ilustruje proces, kdy všeobecně krásné a prospěšné myšlenky vedou k jejich zneužití. Ostatně, mně se ten film líbil, film je prostě film, má jiné výrazové prostředky, než literatura.

V. Kain 7.4.2021 12:42

Čím silnější stát,tím méně svobody a u nás to platí bezezbytku.Tady náš stát je přebobtnalý.

K. Salajka 7.4.2021 6:12

Již podle Bible má člověk vyvrhnout oko, jímž pohlédl nesprávným směrem. Předpokládá se totiž, že pomyšlení ná hřích je stejně škodlivé jáko sám skutek spáchání hříchu.

M. Boháček 7.4.2021 8:34

;-D V sci-fi už žijete.

Mozgový implantát od spoločnosti Elona Muska, Neuralink, by mohli dostať prví ľudia už tento rok. O tom či sa takého testu dočkáme aj na ľuďoch pochybovali mnohí, Musk je však presvedčený, že sa tak stane už onedlho.

Najnovší startup najbohatšieho muža planéty vyvíja bezdrôtový čip, ktorý má ľuďom teoreticky umožniť ovládanie elektroniky mysľou. Musk ho už dávnejšie opísal ako „Fitbit v lebke s malými drôtikmi“.

https://www.techbyte.sk/2021/02/elon-musk-neuralink-ludom-vlozit-tento-rok/

J. Jurax 7.4.2021 13:24

Ano.

Jedinec dobře a správně myslící nemůže než radostně uvítat odhalení špatně a nesprávné myslících jedinců a jejich následnou eliminaci v zájmu obecného blaha celé společnosti.

Takže jen ať se skenuje - slušní lidé bez nesprávných a špatných myšlenek se přece nemají čeho bát.