Úterý 11. listopadu 2025, svátek má Martin
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

MG

Příklad Steva Jobse se většinou vykládá jako ukázka „únavy z rozhodování“, ale podle mne je to trochu jinak. Jobs si mohl dovolit chodit v černém roláku ne proto, že by byl unaven každodenní volbou oblečení, ale proto, že měl díky svému postavení a moci svobodu oblékat se tak, jak opravdu chtěl. Většina lidí, i na první pohled mocných, tuto možnost nemá – musí se přizpůsobovat okolí, nosit nepohodlné obleky a dodržovat společenské normy, aby si nepoštvali proti sobě své okolí.

Jobs nebyl minimalistou z nouze, ale z moci. Mohl ignorovat konvence, protože ostatní byli nuceni jeho styl respektovat. To je skutečný luxus, kterého dnes dosáhne jen málokdo. Většina lidí, včetně politiků či top manažerů, svázaně balancuje mezi vlastní pohodlností a očekáváním okolí. Steve Jobs se z toho sevření prostě vymanil – a to je na jeho „uniformě“ to podstatné.

Foto

Nevím, jestli se vaše Ui nemýlí - Jobs prý byl fascinován uniformami v Japonsku a zkoušel to zavést v Applu. Když se mu to nepodařilo prosadit, řekl prý té návrhářce, která uniformu navrhovala, ať vymyslí uniformu přímo pro něj.

Takže jeho "moc" v oblékání nesahala daleko.

FN

K žádnému rozhodnutí nemáme úplné informace. Volíme v každém okamžiku na základě zkušeností. Nezkušené batole sáhne na horká kamna. Popálí se a příště to už neudělá. Dospělý člověk na horká kamna nesahá, pokud to není hlupák nebo masochista. Platí to i pro volby politické reprezentace.

ŚS

Moje zkušenosti napovídají, že lokální volby v ČR nezmění vůbec nic, pokud se kompletně naruby neobrátí vedení a parlament EU.

RM

autore hned v první větě nemáte pravdu. běhání je nebezpečné. velmi nebezpečné. víte, kolik lidí by mohlo vyprávět? --ale souhlasím, že ležet na gauči také není nejzdravější. nejlépe ze všeho si vedou procházky-- doporučuji. hezký den.

Foto

Jobs si to prostě mohl dovolit. Jsou úředníci, kteří by rádi také tak chodili, ale nejde to, dostali by kopačky a byli by bez práce. Einstein také chodil ledabyle oblečen, také si to mohl dovolit. Autor nepochopil pointu.

ŚS

Nic úředníkovi nebrání, aby si pořídil úřednickou "uniformu" a bez přemýšlení si oblékl každý den tu samou.

Otázka je, zda Jobs opravdu chodil každý den v tom samém, či na kolik to byla jeho image. Nedokážu si představit nosit černý rolák bez ohledu na počasí.

Foto

Proč ne - jen je třeba si uvědomit, že když to dělám jako Steve, nemůžu očekávat, že něco změním (jako Steve).

Pozor - ironie...

Foto

A dost možná, že svými posledními příspěvky - koncepty na user friendly rozhraní dotykových mobilů a tabletů svět “úspěšně” zničil. A Zuckerberg na ten dort zkázy posadil třešničku. Jen ještě není dokonáno. Tedy - možná.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz