Pondělí 15. června 2026, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

ÚVAHA: Co zastaví přebujelý stát?

Množství právních předpisů už dávno překonalo hranici, kdy aspoň právníci tušili, co se ještě může a co už ne.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

ZF

Z. Frys

26. 2. 2019 10:46
Státní vnucování dobra

a toho "správného" způsobu života se projevuje ve všech oblastech života. Hloupý a nesvéprávný občan by bez povinného důchodového systému na stáří bídně zahynul hlady, bez státem organizovaného zdravotnictví na bázi povinné zdravotní daně by určitě umřel na rýmu, bez povinné školní docházky by se ani číst nenaučil. Stát zcela určitě ví daleko lépe a radostněji, co je pro každého nejlepší. A nakonec, jak zní heslo etatistů: bez státu bychom se zcela jistě navzájem postříleli.

0 0
možnosti
KJ

26. 2. 2019 10:23
Zastaví ho vzdělání, autore, jen platné vzdělání. Tedy

znalost kompozitivní teorie, o které vy všichni tady i jinde víte velký kulový... Dzp.

0 0
možnosti
MR

26. 2. 2019 11:46
Re: Zastaví ho vzdělání, autore, jen platné vzdělání. Tedy

Tak, co kdybyste se přestal vytahovat a zasadil se o to, aby se studium kompozitivní teorie dostalo do vzdělávacích plánů? Dokud tam není, je Vaše povídání o "platném vzdělání, tedy znalosti KT" jenom plácáním do vody. Nemohu se zbavit pocitu, že vy osobně o KT víte jenom malý kulový.

0 0
možnosti
IS

26. 2. 2019 9:47
Ano.

Takto funguje "dobro" v prackách státu.

0 0
možnosti
PL

26. 2. 2019 10:13
Re: Ano.

A 40 000 nových úředníků za posledních pět let...

0 0
možnosti
MZ

26. 2. 2019 9:08
Byrokracie je nezničitelná

Ten problém je starý a pořád stejný. Platí pro ČR a hlavně pro Brusel, jako pro jakýkoli jiný byrokratický systém. Pokud systém ztratí vnější kontrolu (a to je případ Bruselu),začne bobnat a hledat si práci pro práci. Dneska jsou v Bruselu desetitisíce úředníků , kteří musí nějak zdůvodnit svoji existenci a vysoké platy. Tak se vytváří systém komisí,podkomisí,poradních orgánů,komisařů a jejich asistentů. Ztrácí se přehled,kdo je za co zodpovědný a jaký má být výsledek. To je účel. Často to není tvořeno vědomě a část úředníků je dokonce přesvědčena o smyslu svého "poslání". Proto stoupá snaha Bruselu, vymanit se maximálně z kontroly národních států ,protože to je jediná autorita,která by je mohla alespoň částečně kontrolovat. Pokud se podaří systém národních státu rozbít nebo oslabit ,tak už nic nebude stát v cestě byrokracii bez kontroly. Teprve pak to bude fičák. Blížíme se k tomu mílovými kroky. Ve státě je mechanismus v menším měřítku podobný a volby jsou jen jistá malá naděje. Bohužel politika v ČR už není souboj idejí,ale jen souboj politických marketingů.

0 0
možnosti
RL

26. 2. 2019 10:01
Re: Byrokracie je nezničitelná

Babiš dělá přesně to samé v ČR, přes jeho volební proklamace o snižování stavu úředníků a zjednodušování administrativy. Opak je pravdou. Už jste si toho alespoň někdo všiml?

0 0
možnosti
VK

V. Kříž 191

26. 2. 2019 9:01
a EU...

.... tomuto marasmu vydatně napomáhá, viz včera uveřejněný úmysl, že prodejci cigaret budou povinni vykupovat vajgly. teď už jen stačí, aby se cigarety prodávaly jen proti odevzdání vajglů, resp. aby cigára byla zálohovaná jako PETky...

0 0
možnosti
VK

26. 2. 2019 13:36
Re: a EU...

Nic nového pod sluncem, to už tu bylo. Za dob t.zv.: "socialismu" ovčan-motorista mohl koupit v NDRácké mototechně nový akumulátor do svého automobilu pouze když odevzdal akumulátor starý.

Mupy-mup!

0 0
možnosti
VHK

V. Kotas

26. 2. 2019 6:48
Přebujelý stát mohou zastavit jenom voliči a

to tím, že budou volit takové strany/politiky, jež mají minimální stát ve volebním programu a kterým lze důvěřovat, že ten slib dodrží. Ano, naděje umírá poslední.

0 0
možnosti
RT

26. 2. 2019 7:14

Obavam se, ze nadeje umira prvni. Tedy ve vztahu k efektivite statu.

0 0
možnosti
JS

J. Svoboda 169

26. 2. 2019 6:45
Stát mění svobodné volby. Stát nežije vlastním životem.

0 0
možnosti
MK

26. 2. 2019 3:14
protože GDPR

minulý týden mi téměř kleknul můj Nokia mobil a tak jsem si narychlo opatřil podobný a zašel do t-mobile stánku aby mi z toho klekajícího přenesli adresy do toho nového - jo pane to my už nesmíme a tak jsme tuhle službu zrušili protože GDPR

0 0
možnosti
JS

J. Svoboda 169

26. 2. 2019 6:46
Re: protože GDPR

Přečůral vás lenoch, kterému se do toho nechtělo nebo lempl, který to neuměl.

Pěkný den.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz