Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

VK

Číňani ani Japonci antisemité nejsou. Židovská komunita žila v Šanghaji a během WW2 Čína zachránila tisíce evropských židů prchajících před nacismem a řada Číňanů dnes pohlíží na toto etnikum příznivě. Za japonské okupace je Japonci nechali na pokoji.

https://www.asiaskop.cz/asie-cr/sanghaj-mene-zname-utociste-zidu-behem-holokaustu

J43a26n 41Č42e94r95n29ý

10. 7. 2024 19:47

Číňané a Japnci nemají nic nábožensky společné se Židy. A Židé se tam nějak aktivně neprojeovali jako v Evropě.

Ale všimněte,že třeba v Japonsku je hrozně málo černochů a muslimů a Japonsko jim nějak neusnadňuje vstup

Foto

Mám veskrze pozitivní vztah k Izraeli i Židům. Přesto s tím vyvoleným národem jde o iluzi, nic jako čisté národy neexistuje, všichni jsme namíchaní z předků z celého světa, včetně Židů. A podobně i Židé jsou namíchaní z předků z celého světa. Genetická genealogie to prokazuje naprosto jasně.

Antisemitismus je zlo, které kupodivu dost často přinášejí Semité nežidovští. Kteří ovšem sami mají i židovské, i s Židy společné předky, jako my všichni. Šalom alejchem. Salám alejkum.

VK

V36. 38K38u43h41a43j

10. 7. 2024 10:11

S papežem Benediktem šestnáctým bych celkem souhlasil. A novodobému antisemitismu nahrává i společenská situace - chápu, že Ukrajincům se toleruje ledasco, ale před napadením Ukrajiny Ruskem se pojmenovávání ulic po nacistovi Banderovi celkem kritizovalo. Ale teď jako když utne, lépe řečeno, najednou čteme že je to všechno složitější a Bandera o všem, co jeho lidi dělali, nevěděl. To ovšem Stalin taky ne, ale to mu na jeho "zásluhách" na celém tom svinstvu neubírá.

Takže teď se bude relativizovat i nacismus, a čím více, tím více nám bude podstrkováno, že "hnědne" Babiš. Ano, to mají být noví "nacisté" - Babiš, hranatý motorista Turek, Le Penová, AfD, Wilders... hlavně že Bandera, chudák, o všem nevěděl. :-/

VP

V85a75ň10u46r54a 11P49e52t19r

10. 7. 2024 16:23

Bandera neměl na většinu zločinů UPA vliv, na rozdíl od dalšího "hrdiny" Sucheviče." Když 3 července 1941 vyhlásil ve Lvově nezávislost Ukrajiny, Němci ho zavřeli a pustili ho až na podzim roku 1944.

PS

Cely problem "židia vs ostatni" ste zredukoval len na pribeh krestania a židia. Ale ten je ovela starši a začina fomavaním židovskeho naroda v Kannane a ich vztahmi tamojšími velmocami a aj malymi narodmi, počnuc Egyptom a končiac Rímom. Je to velmi "košate" rozpravanie a ked ho pochopie dôjdete k zaveru, že svet a civilizacia by sa vyvyjali uplne v pohode bez židov a ich Boha.

JN

Svět bez Židů.... Jo, všechno by bylo jistě jinak, nebýt takových Židů, jako třeba Isaac Newton nebo Albert Einstein. To by možná získal Nobelovu cenu i nějaký Slovák...

LH

Kořenem antisemitismu jsou samotní Židé. Tím, jak sami sebe prezentují jako národ bohem vyvolený k ovládnutí ostatních nevyvolených odlidí. Toto není nedoklep, je to takový náhodně vykastrovaný eufemismus.

RL

Já to o těch vyvolených slyším pořád jenom od nácků, od Žida jsem to v životě neslyšel. :-P

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz