31.3.2023 | Svátek má Kvido


ÚVAHA: Causa Babiš

3.11.2022

Úvaha napsaná jen proto ,že napsaná být mohla, tedy na nic si nehrající,nic neřešící , nic neslibující.

Nějak se už nepokouším hledat „ ušlechtilé „ pohnutky v jednání lidí a pokud jsem dostatečně otráven, převádím je na základní lidské instinkty , které nemají a nikdy neměly s ušlechtilostí nic společného. Příkladem z nedávné doby jsou pojmy jako „ ušlechtilý Germán „ , ušlechtilý komunista „ ušlechtilý bojovník za cokoliv“, které mají jen nevýznamné rozdíly v počtu mrtvých ve jménu ušlechtilosti. Tyto převody mi nedělají radost ani uspokojení, pouze mi poskytují neutěšený, ale reálný pohled na lidstvo jako na živočišný druh.

Druh , který se z přírody vyčlenil a místo přírodních zákonů dosadil své vlastní , což by přírodě nevadilo , kdyby se díky tomu lidstvo nepřemnožilo. Lidské zákony ty přírodní hodně kopírovaly a dodnes je kopírují s rozdílem, ve způsobu jejich vynucování. K jejich dodržování slouží třeba „ Justice „, kde slovo slouží , perfektně vyjadřuje její úlohu slouhů. Je to instituce , kterou příroda nezná - nesoudí lva za to, že sežral svá mláďata. To slovo může podle Wikipedie označovat spravedlnost, soudní moc , výkon spravedlnosti nebo zastaralé pojmenování šibenice.
Nejblíže skutečnému obsahu je šibenice .

Soudci jsou nepříliš barevní lidé, ale neuvěřitelně ohební směrem k politikům co je jmenovali a slovo jako „svědomí“, škrtají ze své kvalifikace . A politici, jsou podle Reaganových slov provozovatelé druhého nejstaršího řemesla, co se tak podobá tomu prvnímu. To je jedna z mnoha vtipných charakteristik politiky ,z níž razí bezmocná nechuť k této výhradně lidské činnosti. Teď od obecného k jednotlivému, třeba k tomu , jak se domácí, čeští lidé vyžívali v cauze „Babiš“, čímž se nijak nelišili od jiných národů.

Babiš byl nepochybně spolupracovníkem StB a tak se na něho závistivě vrhli všichni, které StB neoslovilo s tím , že by se z 99,999% taky připojili , dobře a ušlechtile si to zdůvodnili. Ten zbytek do 100 % je genetická , neživotaschopná mutace .

Babiš, jako podnikatel podnikající pro zisk, využil všech možností ho znásobit , taky získáním dotace . Dotace jsou naprostý a špatně definovaný omyl, vytvářející živnou půdu pro podvody , uplácení, machinace a rozhodování o tom, kdy se tak stalo, je nejen pro justici naprosto nesplnitelný úkol.
Jedině – pověsit je všechny .

Jestliže Babiš nedostatečně profesionálně zatančil na předpisech, potrestejme ho za neprofesionalitu, ale ne zato, že vstoupil do politiky a tam zabral místo. Ale míra nenávisti vůči němu byla uměle, účelově vytvořena a živena . Bez Babiše by některá media musela zredukovat své stránky a výplody na polovinu.

Mnou uvedené procento lidí by se chovalo stejně jako on, včetně iniciátorů nenávisti ve víře, že nedělají nic nelidského. Přitom souzený politik v demokraciích je docela normální úkaz, holt moc korumpuje lidi a absolutní moc korumpuje absolutně.
Tedy nepotrestatelný je jen diktátor a ten se v demokraciích nevyskytuje .