Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

UMĚLCI: Kristus je za zenitem

Podivujeme se Aztékům za jejich rituály spojené s vyřezáváním srdce pořád ještě živých lidí a sami jsme si zvolili jako symbol nejkrutější popravčí nástroj.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MH

Umělec má být chudobný a hladový!

0 0
možnosti
LZ

L55u34i67s 51Z91í62d34e40k

14. 5. 2024 23:09

A takový blbce jsme všichni platili její "vzdělání" na AVU ! A takových bylo a je a bude desetitisíce !

0 0
možnosti
Foto

Napadá mě jen jedna věc, co je to za papeže, hlavu Katolické církve, která upřednostňuje zájem muslimů nad zájmy pronásledovaných křesťanů v Africe a v Asii? Kdo jiný, než vedoucí katolický představitel by neměl mlčet nad osudem křesťanských souvěrců.

Přitom černí křesťané v Africe prožívají své 7.říjny 2023 ne-li každý den. Tím, čím prošli Židé ten osudový říjnový den, křesťané procházejí den co den. Kdy jsou křesťané sekáni, upalováni, ukřižováni. No a papež jenom Gaza, Gaza, ale na křesťanech mu nezáleží. Smutné. Dle mého názoru papež František znectil papežskou funkci.

0 0
možnosti
VK

V96. 88K76u79h64a42j

14. 5. 2024 14:48

Slyšel jsem o nějaké křesťanské komunitě, která ve středověku, když na ní útočili, se nijak nebránila, a konverzi odmítla až do té míry, že se její členové nechali bez odporu setnout. Mám pocit, že náš papež k takovému přístupu nemá daleko. Za sebe říkám - Bohu žel. Já mám totiž názorově blíž ke křižákům.

0 0
možnosti
VK

V65. 32K85u83h19a28j

14. 5. 2024 11:35

Píšete: "My si držíme jako symbol mrtvolu..." To "my" je asi řečnické my, asi tím nemyslíte, že také vy osobně?

Já jen že křesťan by tohle nikdy neřekl, protože to je zprznění celé myšlenky křesťanství. Takhle totiž člověk naložil s čistou láskou a nepodmíněným dobrem. A neuškodí si připomínat, že si to čas od času rád zopakuje.

Blábolení o uctívání mrtvoly si předávali na VUMLu, vás to hodné není. Vidno, že o křesťanství nevíte nic, tak se toho hodnocení možná zdržte. I když, vaše poznámka, že Kristus je za zenitem a čekají nás symboly jiné, třeba nahá nána rozhazující bahno, je docela trefná. Ale abych věřil tomu, že studentky umění se bojí umělecky ztvárněné sochy umučení Krista, to se budete muset ještě trochu zasnažit, tohle u mě stačit asi nebude. :-/

0 0
možnosti
BH

Ve VUMLu spíše řešili myší olej. (Mausoleum s Uljanovem)

0 0
možnosti
RS

Kdyby akademici ráčili občas zavítat do Anežského kláštera nebo jiného musea starého umění, hned by jim Myslbek přestal připadat tak esenciálně morbidní. Současně by možná získali nadhled nad svými běsi, které narcistně a řemeslně nepoučeně ztvárňují v dílech vystavovaných na klauzurách.

0 0
možnosti
FN

To, co představuje Káča Olivová v umění, představuje fialová vláda v politice. Házení bahna kolem sebe s holým zadkem.

0 0
možnosti
MV

Že chcimírovských tanečků papeže Františka na ukrajinské frontě je mi smutno. Pro mě je ten člověk velkým skládáním.

0 0
možnosti
MV

Ty nechtěné korektury jsou pro zlost.

0 0
možnosti
Foto

stejně je ten kříž asi jenom taková fligna, prý tehdy tu popravu zpackali, on se snad z toho nakonec probral a někam utek! nevím nevyznám se v tom.

0 0
možnosti
Foto

Mě teda mnohem víc děsí Kateřina Olivová a její performance.

0 0
možnosti
Foto

Nejsem věřící, a kříže s umučeným Kristem mám určitým způsobem ráda. Nikoliv ze sadismu, jak by se snad mohl někdo domnívat, ale jako součást české a moravské krajiny. Těch křížků podél polních, lesních i lučních cest je tolik, že jde o jakousi inflaci symbolu, pro mě ztratily svůj původní hrůzný význam a staly se pouhou dekorací (a v mých vzpomínkách připomínkou) mnoha půvabných míst.

0 0
možnosti
ZL

Nápad: jestli ony ty křížky neznamenají něco jako Tady jsem doma.

Něco takového jako když vyji vlci a datli tlučou hlavou do stromu, tak my - rodem křesťané- stavíme křížky a ideálně k nim sázíme lípy.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz