Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J49a25n 18M89a63t80ě29n83a
Celé blbnutí s produkcí CO2 spalovacími motory je postavené na hlavu. Zvětšování vozidel a jejich hmotnosti je velkým dílem dáno nařízením EU ohledně CO2, oni to tak v Bruseli prostě chtějí !!!
CO2 je jen přepočítaná spotřeba benzínu či nafty. Ta je zdaňována spotřební daní. Většině řidičů není spotřeba lhostejná. Nedává tedy absolutně žádný smysl vydávat ohledně produkce CO2 nějaká nařízení, systém se reguluje zcela přirozeně sám. Pokud by snad někdo chtěl "znepříjemnit" spalování fosilních paliv, postačí jediné, zvýšit onu spotřební daň. Místo toho vyhozené stovky miliard na předpisy a jejich implementaci. Politici a úředníci jednoduše zešíleli.
Na litru benzínu je spotřební daň 12,84 Kč +DPH (to je unikát danit daň), takže spotřební zdaněná daň činí 15,54 Kč/litr. Spálením toho litru vznikne 2,4kg CO2, Tedy benzín je již dnes zatížen "emisními povolenkami" ve výši 6,47Kč/kg CO2. Aktuální cena emisní povolenky je ovšem 1,71 Kč/kgCO2. Automobilisté tedy platí 3,78 x vyšší daň za spalování fosilních paliv než elektrárna (ze které se pak dobije ten elektromobil). A furt jim to nestačí.
Argument, že se z toho platí údržba silnic je lichý, elektromobilisté také neplatí nic.
J67a17n 46M81a53t13ě51n38a
A budu pokračovat. Pokud si teoreticky koupíte příští rok malé auto kategorie Corsa či Fabia o hmotnosti např. 1150kg se spotřebou např. 5,5 litru/100km, tak by automobilka zaplatila nahned pokutu 107.000 Kč. Tím to ale jen začíná. Dále zaplatíte při dané spotřebě spotřební daň (uhlíkovou povolenku) ve výši 0,85 Kč/km.
Pokud Vám toto autíčko vydrží třeba 200.000 km, tak zaplatíte za km jízdy 0,85+ 107000/200000 = 1,385.
Takže výsledná daň činí 1,385 Kč/km.

P48a63v33e50l 82R22a20d87a
"Blbnutí" je ve Vašem případě postaveno na spalovacích motorech ale bez realizační specifikace. Konkrétněji bez poměřování efektivity toho kterého využití a tedy bez zohlednění, zdali je dotyčný provoz v obecnosti dlouhodobě celospolečensky udržitelný.
Pokud by jste nechtěl platit uhlíkové povolenky za nadužívání společného prostředí, je možné uzavřít se s autíčkem oproti okolí ve vlastním dobře utěsněném prostředí. Věřím, že v takovém případě by vám byly daně odpuštěny.
J75i37r47i 63G26o61t54t67l76i95e80b
rado,
vy jste ale neskutečný, zelený mamlas
P40r76o61k11o60p 68D52i38v14i83š
Stručně blb. Většinou dozelena, ale nejenom.
J20a20n 43M49a72t45ě31n39a
Já je rád zaplatím, ale požaduji navýšení emisních povolenek pro uhlí a plyn dle produkce CO2 na úroveň co platíme za benzín a naftu. Tedy 3,78 x
Nelze nesouhlasit, příroda nade vše.
(Ohledně utěsněného prostředí už zase motáte dohromady holinky a hodinky, jak je vaším zvykem. Stejně inteligentní, jako požadovat, aby komíny ze západočeských uhelných elektráren byly vyvedeny na Staroměstském náměstí)
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz