Středa 17. června 2026, svátek má Adolf

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

UDÁLOSTI: Soft normalizace

Nová ředitelka Ústavu pro studium totalitních režimů Pavla Foglová jmenovala dvanáct členů nové vědecké rady ústavu. Zbývající tři budou oznámeni na příští schůzi rady. Stará redakční rada jak známo celá odstoupila po odvolání předchozího ředitele Daniela Hermana.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Jurax

21. 5. 2013 0:44
Moudře napsáno.

A nevyučoval nynější ctihodný člen vědecké rady ÚSTR politolog a historik Jan Rataj za bolševika na vokovické Sorbonně?

Inu, KSČSSD se nehodí, aby někdo moc bádal o vládě dělnické třídy pod vedením KSČ, čertvíco by mohl vyhrabat (a na koho) a nedejž bohové dokonce to publikoval - nezodpovědní novináři by to mohli dát do bulváru a poukazy na svinstva komančů či připomínka, že nedostatkové byly za jejich vlády občas i dámské vložky a periodicky vlastně všechno včetně třeba kakaa by nebyla před volbami vhodná - někteří by se mohli rozpomenout, nárazově zmoudřet a KSČSSD odepřít svou přízeň ...

0 0
možnosti
RH

R. Hroza

20. 5. 2013 17:44
Tak

Dobrý, pane Doležal. I kyž vám někdy nadávám. Teď dobrý.

0 0
možnosti
LS

L. Severa

20. 5. 2013 15:19
"Stará redakční rada jak známo celá odstoupila po odvolání předchozího ředitele Daniela Hermana"

Bohužel tím nic nedosáhla. Je to jakási analogie s rokem 48. Nekomunističtí ministři tehdy podali na protest demisi a komunisté převzali moc.

0 0
možnosti
JJ

J. Jehlík

20. 5. 2013 13:49
Kdo jiný než komouši

Kdo jiný než komouši může ozřejmit jací byli swině. 

0 0
možnosti
TK

T. Kočí

20. 5. 2013 13:29
Soft normalizace

Výstižný nadpis i článek. Díky.

0 0
možnosti
AR

A. Reček

20. 5. 2013 7:37
Teď jde o to, zda ÚSTR mít nebo nemít

Pro levici se jeví nadbytečným a pro komunisty až odporným. Otázkou je proč? No jistě proto, že mnohým dovede nastavit zrcadlo na ně samé a hlavně však na historickou dobu, kterou by nejraději v pravdivém obraze neviděli.  Proto to začíná zpochybňováním nutnosti něco takového mít, pak zpochybňováním existence totality, zvláště po nástupu normalizace za G.Husáka.  Cílem jistě je zpochybnit diktatorský a skutečně totalitní charakter komunistického státu. A soudruhům jde pak hlavně o rehabilitaci tehdejšího režimu!  

  

0 0
možnosti
PN

P. Novák

22. 5. 2013 10:17
Re: Teď jde o to, zda ÚSTR mít nebo nemít

Jestliže je něco komundírům odporné, je to něco, co nutně potřebujeme!

0 0
možnosti
PP

P. Pavlovský

20. 5. 2013 1:43
Kdyby vznikl po válce ÚSTR v Německu:

Mohli by v jeho radě být bývalí členové NSDAP?

Těm řadovým se nic nestalo, ale něco takového...?

Pravda, Německo bylo vojensky poraženo, ČSSR ne.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz