Diskuse
UDÁLOSTI: Soft normalizace
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J. Jurax
Moudře napsáno.
A nevyučoval nynější ctihodný člen vědecké rady ÚSTR politolog a historik Jan Rataj za bolševika na vokovické Sorbonně?
Inu, KSČSSD se nehodí, aby někdo moc bádal o vládě dělnické třídy pod vedením KSČ, čertvíco by mohl vyhrabat (a na koho) a nedejž bohové dokonce to publikoval - nezodpovědní novináři by to mohli dát do bulváru a poukazy na svinstva komančů či připomínka, že nedostatkové byly za jejich vlády občas i dámské vložky a periodicky vlastně všechno včetně třeba kakaa by nebyla před volbami vhodná - někteří by se mohli rozpomenout, nárazově zmoudřet a KSČSSD odepřít svou přízeň ...
L. Severa
"Stará redakční rada jak známo celá odstoupila po odvolání předchozího ředitele Daniela Hermana"
Bohužel tím nic nedosáhla. Je to jakási analogie s rokem 48. Nekomunističtí ministři tehdy podali na protest demisi a komunisté převzali moc.
J. Jehlík
Kdo jiný než komouši
Kdo jiný než komouši může ozřejmit jací byli swině.
A. Reček
Teď jde o to, zda ÚSTR mít nebo nemít
Pro levici se jeví nadbytečným a pro komunisty až odporným. Otázkou je proč? No jistě proto, že mnohým dovede nastavit zrcadlo na ně samé a hlavně však na historickou dobu, kterou by nejraději v pravdivém obraze neviděli. Proto to začíná zpochybňováním nutnosti něco takového mít, pak zpochybňováním existence totality, zvláště po nástupu normalizace za G.Husáka. Cílem jistě je zpochybnit diktatorský a skutečně totalitní charakter komunistického státu. A soudruhům jde pak hlavně o rehabilitaci tehdejšího režimu!
P. Novák
Re: Teď jde o to, zda ÚSTR mít nebo nemít
Jestliže je něco komundírům odporné, je to něco, co nutně potřebujeme!
P. Pavlovský
Kdyby vznikl po válce ÚSTR v Německu:
Mohli by v jeho radě být bývalí členové NSDAP?
Těm řadovým se nic nestalo, ale něco takového...?
Pravda, Německo bylo vojensky poraženo, ČSSR ne.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz