24.11.2020 | Svátek má Emílie


TAK MĚ NAPADLO: Zimní pneumatiky

9.11.2006

Tak mě napadlo, že lidé odtržení od reality se nenacházejí pouze mezi politiky, kteří mají ve vysoké politice již vysezený důlek, ale i mezi lidmi v politice novými. Ukázkou je nápad současného ministra dopravy pana Aleše Řebíčka. Povinné zimní pneumatiky. Hmm, ehm, tedy ... jako nápad - dobrý. Uznávám, že zimní pneumatiky mají skutečně v zimně podstatně lepší vlastnosti a přispívají ke snížení rizika. Ale pan ministr jaksi pozapoměl, při svém vzdělání ... pardon ... při svém platu, že existují lidé třeba jako já.

Jsem šťastným majitelem 20 let staré Škodovky, koupené v autobazaru za 20 tisíc. Používám ji z 90% k podnikání a vlastním pouze 5 kusů kol s univerzálním vzorkem. V létě nikam nechvátám, protože mám příliš hrubý vzorek a v zimně brzdím dříve a lehčeji, protože mám vzorek málo hrubý. Na další dvě sady 5 kol s letním a 5 kol se zimním vzorkem prostě nemám.

Pokud pan ministr svůj nápad prosadí, pak mi nezbyde než auto na rok odstavit, vozit počítače k zákazníkům veřejnou dopravou a šetřit a šetřit.
Když uvážím, že jízdné veřejné dopravy je levnější než provoz vlastního auta, tak snad za ten rok na nových 10 kol ušetřím. A možná také ne a svou živnost zavřu a spadnu do socialní sítě a budu jen ležet a houpat se a houpat ... a pobírat sociální dávky.
Pravicový pane minitře, tohle opravdu chcete? Lidí jako já je mnohem více a doposud nechtěli od státu nic, jen aby se o ně co nejméně staral. Možná by bylo načase přistoupit k opravdu pravicovým řešením a policie by mohla postupovat nějak takto:

"Jel jste v zimě na letních pneumatikách? Nic nám do toho není."
"Naboural jste v zimě na letních pneumatikách? Zaplatíte dvojnásobnou pokutu než byste zaplatil, kdybyste naboural na zimních."

Zivnosti.cz
Practisoft.cz
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.