14.8.2022 | Svátek má Alan


TAK MĚ NAPADLO: Už jsme v civilizaci

18.10.2006

Tak mě napadlo, že se přece jen postupně dostáváme do Evropy, do civilizace.
Vždycky si při takové příležitosti vzpomenu na scénku z jednoho českého filmu, jehož název jsem už zapomněl. Někdo tam kdesi ve vesnickém prostředí říká : "Hele, je tu civilizace. Mají tady džíny."
A proč mě dapadlo, že se dostáváme do civilizace? Přišel mi podvodný e-mail. To by nebylo nic divného, těch asi chodí každému kdo má mailovou adresu spousta. Jenže když vám přijde cosi anglicky, je tam stokrát zopakováno slovo PayPal a vy jednak neumíte anglicky a druhak netušíte co to PayPal je, tak to máte jednoduché. Jenže tenhle mail byl napsaný velmi spisovnou češtinou a upozorňoval mě, že Česká spořitelna zavádí nové způsoby zabezpečení svého internetového bankovnictví a proto je nutno, abych kliknul na odkaz a zapsal tam "pro kontrolu" nějaké údaje o mém kontě. Zejména pak přístupové jméno a heslo.
Takže už jsme v civilizaci. Lidé u nás už mají dost peněz na to, aby se mezinárodním podvodníkům (přišlo to z Ruska a směřovalo na server do Číny) vyplatilo vytvořit pro tak malý národ podvod v jejich mateřském jazyce.

Tak mě napadlo si přečíst Volební zákon a objevil jsem tam tikající bombu.
Pro volby do Poslanecké sněmovny platí, že strana musí ve volbách získat nejméně 5% platných hlasů a volební koalice musí získat tolikrát 5%, kolik jich je v koalici sdruženo. Žádným legálním způsobem nelze získat více procent hlasů než 100. Jenže když se sdruží do koalice 21 stran, musí podle zákona získat 105% hlasů a to je nesmysl, který lze myslím s úspěchem předložit Ústavnímu soudu. Pokud vynechám ODS, ČSSD, KSČM a KDU-ČSL, tak pořád ještě zbývá 114 politických stran a hnutí. Kdypak napadne představitele dvaceti a jedné z nich to co mě?

Tak mě napadlo, že v Severní Koreji vypukne v nebližší době katastrofální hladomor. Dnes jsem slyšel ve zprávách, že Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci, ve které se, kromě jiného, zakazuje do Koreje dovoz luxusního zboží.
A pro většinu tamních obyvatel je už teď pořádné jídlo neuvěřitelným luxusem.

Zivnosti.cz
Practisoft.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!