30.11.2020 | Svátek má Ondřej


TAK MĚ NAPADLO: Už jsme v civilizaci

18.10.2006

Tak mě napadlo, že se přece jen postupně dostáváme do Evropy, do civilizace.
Vždycky si při takové příležitosti vzpomenu na scénku z jednoho českého filmu, jehož název jsem už zapomněl. Někdo tam kdesi ve vesnickém prostředí říká : "Hele, je tu civilizace. Mají tady džíny."
A proč mě dapadlo, že se dostáváme do civilizace? Přišel mi podvodný e-mail. To by nebylo nic divného, těch asi chodí každému kdo má mailovou adresu spousta. Jenže když vám přijde cosi anglicky, je tam stokrát zopakováno slovo PayPal a vy jednak neumíte anglicky a druhak netušíte co to PayPal je, tak to máte jednoduché. Jenže tenhle mail byl napsaný velmi spisovnou češtinou a upozorňoval mě, že Česká spořitelna zavádí nové způsoby zabezpečení svého internetového bankovnictví a proto je nutno, abych kliknul na odkaz a zapsal tam "pro kontrolu" nějaké údaje o mém kontě. Zejména pak přístupové jméno a heslo.
Takže už jsme v civilizaci. Lidé u nás už mají dost peněz na to, aby se mezinárodním podvodníkům (přišlo to z Ruska a směřovalo na server do Číny) vyplatilo vytvořit pro tak malý národ podvod v jejich mateřském jazyce.

Tak mě napadlo si přečíst Volební zákon a objevil jsem tam tikající bombu.
Pro volby do Poslanecké sněmovny platí, že strana musí ve volbách získat nejméně 5% platných hlasů a volební koalice musí získat tolikrát 5%, kolik jich je v koalici sdruženo. Žádným legálním způsobem nelze získat více procent hlasů než 100. Jenže když se sdruží do koalice 21 stran, musí podle zákona získat 105% hlasů a to je nesmysl, který lze myslím s úspěchem předložit Ústavnímu soudu. Pokud vynechám ODS, ČSSD, KSČM a KDU-ČSL, tak pořád ještě zbývá 114 politických stran a hnutí. Kdypak napadne představitele dvaceti a jedné z nich to co mě?

Tak mě napadlo, že v Severní Koreji vypukne v nebližší době katastrofální hladomor. Dnes jsem slyšel ve zprávách, že Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci, ve které se, kromě jiného, zakazuje do Koreje dovoz luxusního zboží.
A pro většinu tamních obyvatel je už teď pořádné jídlo neuvěřitelným luxusem.

Zivnosti.cz
Practisoft.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.