26.2.2021 | Svátek má Dorota


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
XXL 25.10.2006 11:51

ANO

vita 24.10.2006 19:26

Re: pane vileta-jen se moc nenaparujte-přes čumák může dostaT KDE KDO-HLAVNĚ NECHTE NA POKOJI"CHUDÉ" VOLIČE-VY ANI OSTATNÍ MODŘÍ PTÁCI PRO NĚ NIKDY NIC NEUDĚLALI-A NEFANDĚTE SI POŘÁD-BEZ ČSSD JSOU MODŘÍ PTÁCI VEDLE

milý Kamile asi to pro tebe bude nemilé ale já bych to charakterizoval takto: chudý volič=líný volič=hloupý volič. No a takovýmu xindlu kdo by pomáhal žeano jestli se nepletu.

mamina 23.10.2006 20:39

Otázka,

"co bylo dřív - zda vejce anebo slepice" je falešný špek, odvádějící pozornost od skutečnosti. Je špatně položená, o to větší dík za její připomenutí, "v téhle době":-)

Skutečným předmětem otázky je evidentně čas, nikoliv předmět. Pokud se otázka nedoplní časovým horizontem, volá do prázdnoty a prázdnota jí odpovídá.

Herakleitos 23.10.2006 20:29

Re: Re: Re: Správně česky je

Na Moravě se to řekne "pangét" a když se tam řekne, že je někdo Jura, to znamená, že je to blbec.......;-D;-D;-D;-D;-D(Y)

Ladislav N. 23.10.2006 20:19

Re: Re: Re: Mýtné jako dárek všech českých občanů firmě Kapsch?

Zapomínáte, že automobily jednoucí přes území ČR platí spotřební daň z paliv, t.j. zhruba polovina prodejní ceny + DPH jde do kapsy státu. Krom toho ještě dálniční poplatky. Takže rozhodně nejezdí po silnicích "zadarmo", jak se nám snaží někteří méně bystří občané namluvit... ;-)

mamina 23.10.2006 20:19

Já bych to takto nekategorizovala

Problém chudoby je problémem těch nalevo, jako těch napravo

J. G. Pašek 23.10.2006 19:41

Prdlajs, stačí tam na ně vlétnout 2x - 3x za měsíc a 100 tisícová pokuta . . . .

oni si to řidiči kamiónů "tichou poštou" mezi sebou sdělí rychlostí zvuku, že jezdit kudy nesmí se nevyplácí a je secsakramentsky drahé . . . . . každý poslouchá peníze . . . .

kamil 23.10.2006 19:39

pane vileta-jen se moc nenaparujte-přes čumák může dostaT KDE KDO-HLAVNĚ NECHTE NA POKOJI"CHUDÉ" VOLIČE-VY ANI OSTATNÍ MODŘÍ PTÁCI PRO NĚ NIKDY NIC NEUDĚLALI-A NEFANDĚTE SI POŘÁD-BEZ ČSSD JSOU MODŘÍ PTÁCI VEDLE

Herakleitos 23.10.2006 19:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Logika

Mě se zdá demagogický zase váš příspěvek. A protože jste arogantní, zvolím také úměrně tón své reakce. Víte oni Thp pracovníci se nikdy moc nepředřeli. A navíc mohl jste si najít daleko atraktivnější práci např. ve slévárně, v Ostravě byla řada dolů, kde byly trojnásobné platy, než jste pobíral. Práce bylo dost. Já když si vzpomenu jak Thp se snažili dostat do KSČ, tak se dodnes směju. Ono to tenkrát fungovalo jinak, protože hrozilo, že co komunista to Thp. Proto byl určen klíč pro vstup ( ve výrobě) 1 Thp na 10 dělníků.V současné době máte holt štěstí, že je vaše práce tak hodnocena. Můžete mít pocit zadostučinění. Ti, kteří si vydělávají rukama a jich je většina, takové štěstí nemají. Máte zřejmě družstevní byt, což jste demonstrativně poplil.Je vám známo kolik za ten váš papundekl dostanete, když ho střelíte ? Určitě jako Thp si to dovedete spočítat. S láskou budete po inkasování na družstvo vzpomínat. Dříve se holt tak stavělo a s tím materiálem máte pravdu a to ve vašem příspěvku jedinou. Ony kachle byly, lepší jak italské, ale vývoz byl vývoz i s tím srandovním plánováním. Přeji vám, ať se vás peníze drží a silný jedinec -krédo pravice,ať vás provází. Na ostatní se vykašlete. Co je vám po nich.

herdekbabka 23.10.2006 19:09

Re: Herdekbabko, plácáš.... ani bych neřekla - každé město je svým způsobem vesnice a stejně se nic neutaji.

Vždyť i v tom větším - někde pracujete, někde bydlíte, tak porůznu putujete z obvodu do obvodu - stačí se koukat a sledovat jak se ve kterém obvodě či celek stará - a to mluví o všem. Jinak - opravdu stačí sledovat co se děje - a když se eventuelně poptáte - obrázek si můžete udělat sami.

Herakleitos 23.10.2006 18:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Logika

Vážený ono to s mou mýlkou nebude tak strašné. Asi jste si nedostatečně přečetl můj příspěvek. Mohl bych vám udělat přesný rozbor výpočtu důchodů a odvodů pojistného. Víte asi určitě, že výše důchodu se odvíjí od započtených let pojištění a od výše odvodů a to prosím od roku 1986. Máte pravdu v tom, že výše ohodnocenému zaměstnanci se totak do výše důchodu nepromítne.Tam se totiž z měsíčního průměru započítává částka  9 100,- plně, od 9100 do21 800,- 30 %, a co je nad pouze 10 %. Je to tak proto, že tento systém,který se vám zdá nespravedlivým, je systémem solidárním. Oni jsou mezi námi občané, kteří nesplňují podmínky pro výpočet důchodu - invalidé, invalidé z mládí, částečně invalidní, vdovské a vdovecké důchody(jen částečně) a jiné platby, které vyplývají ze zák. č. 155/95 Sb. O nem. pojištění jsem se nezmiňoval a to ne z důvodu, že bych problematiku neznal. Zdá se vám při vaší vyšší mzdě výplata dávek malá. Věřím vám to, ale můžeme to oba pouze konstatovat. Máme holt na nemocenské mnoho nemocných. Je to procentuálně jednou tolik,jak za předchozího režimu. Proto se vám zdá max. možná částka 12 000 měsíčně  malá. K nem. pojištění jen poznámka - OSVČ (živnostníci) nemusí odvádět na nemocenské poj., pro ně je to dobrovolné.Příči proč je tolik nemocných je mnoho a jsou známy. Dále reagujete  na pojištění zdravotní. Souhlasil byste raději s vlastní úhradou všeho co se týká zdraví. To je odvážné a riskantní. Co občané důchodového věku. Ti odváděli celý život a nyní mají platit ? Co když onemocníte vážněji a nebudete moci vaši výnosnou práci vykonávat? To jsou různé pohledy a je třeba vše střízlivě zvážit. Nic ve zlém, mějte se.

Šerlok Homeless 23.10.2006 18:13

Nejen u Vás v Plzni

U nás ve Zlíně získala KSČSSD 15 mandátů a ODS 19 v 41členném zastupitelstvu. Vyloučíme-li ČSSD, může si vybírat koaličního parnera ze tří možných  (KDU-ČSL nebo ZHN, Volba pro Zlín) a s kterýmkoliv z nich má v zastupitelsvu většinu. Od absolutní většiny ji dělí 2 mandáty. :-D

meandr 23.10.2006 16:37

podivné je myšlení příznivcu ods

kteří  sedí  po  celý  život  ve  funkcích,nepochopili  co  znamená  reakce  nabídky  na  poptávku a  cosi od s tolu  rozhodují  apřerozdělují.  A   to  bohužel  u  většiny  politiků  tak  je  (nemluvě  o jejich   časté  komunistické  minulosti-  Topolánek  se  svými politickými úlety  na vojenském gymnáziu  je  volavka,  stejně  jako  "disident"   Bublan byl  na vnitru). Stádo policajtů, zvrhlíků  a  úředníků  co  touží  jenom po  bmw   ve  skutečnosti  rozhoduje.

meandr 23.10.2006 16:33

Re: Re: pravice která

    není  součástí  rozpočtu  ale  stát  za  její  tunely  dává  záruky.  Takže  platí   všichni  v  daních.

Jura Jurax 23.10.2006 16:02

Re: Re: Nejsme první země, která to zavádí.

Jojo - a přitom perspaktivní mýtné přes satelit by mohlo lehce zpoplatnit nejen okresky, ale i polní cesty - ovšem naši politikové jako obyčejně neomylně zvolili tu horší možnost ... ;-€

Jura Jurax 23.10.2006 16:00

Re: Herdekbabko, plácáš

R^R^

No a taky nezřídka všelicí nezávislí taky nic nedokázali - akorát jsou nezávislí (jako druhdy Železný a Bobo) ...:-(

Jura Jurax 23.10.2006 15:57

Re: Re: Re: pravice která

Máte recht - soudruh je sice blbý, ale má správné sociální citění, aby na něj zbylo ... ;-€

Jura Jurax 23.10.2006 15:54

Re: Re: Správně česky je

ale ta byla v domácnosti, ne na silnici ... :-D

Jura Jurax 23.10.2006 15:53

Re: Re: Re: Re: Re: Logika

A ještě - to "Za jejich prachy jste získali vzdělání zdarma, za pár drobných byty a vy byste se jim tak odvděčili." ... to je demagogický argument. Mimochodem, mně hňupové ražení podobného vždy vyčítali, že jsem získal vzdělání za dělnické peníze a že tedy se nesmím divit, že nevyučený nádvorní dělník téhož věku co já má mzdu jen o pětinu menší než já THP pracující inteligent ... A byty za pár drobných - no ono jak pro kdo - mně cca 50 tisíc přímých nákladů (20000 pro SBD a zbytek že jsem nechtěl papundeklové jádro a ještě nějaké drobnosti - třeba lepší kachličky a baterie než ten ausšus, co dodávalo družstvo ve standardu) plus 100 hodin měsíčně pracovní povinnosti od března do listopadu po čtyři roky - samozřejmě po práci na budování socialismu v regulérním zaměstnání - tzv. svépomocná výstavba paneláčku) málo nepřišlo - na cca 3000 hrubého pracujícího inteligenta ... a mimochodem zajímavé bylo, že zatímco tehdy mělo VŠ vzdělání cca 10% procent poulace, ze svépomocných stavebníků bylo VŠ cca 35% - neboť pracující inteligence měla snížený nárok na "státní" byty ...

Vendelín 23.10.2006 15:53

Re: Správně česky je

Na Moravě panigejtová.

Jura Jurax 23.10.2006 15:53

Re: Re: Re: Re: Re: Logika

Herakleite,

mýlíte se tak mocně, až je to pro Váš nick dehonestující.

Důchodové pojištění je průběžné - ergo to co do něj zaplatím má velice volný vztah k tomu, co z něj dostanu (jestli vůbec něco). A ti zaměstnanci, co dosáhli hrubého příjmu již cca 1000 euro měsíčně, na tom děsivě tratí. A reforma v nedohlednu. Sociální pojištění je taky nemocenská - a tu platím uměrně výši platu bez omezení, leč jsem-li nemocen, dostanu zpět pakatel, neboť výplata již kupodivu není úměrná výši platu, jsouc shora omezena - takže marodím na dovolenou a snažím se nebýt nemocný (protože práci za mne - pokud nemarodím měsíce - stejně nikdo neudělá).

Když si snížím zdravotní pojištění - raději si zaplatím za léky, ošetření u lékaře, pobyt v nemocnici, když to budu potřebovat, aby zbylo na skutečně vážné případy; víte, že Paralen za 20 Kč prohnán mlýnem bezplatného zdravotnictví stojí pojišťovnu stovku, ale pacient ho má "zadarmo"?

Pravíte, že "V záměru je snížit daň těm co více berou t.j. 30 000 a více" - není to sice přesné, ale budiž. A co Vám dává právo k tomu, aby ti, kdož se pílí a pracovitostí domohli "slušného" platu celých 1000 euro, platili víc i percentuálně (protože v absolutní částce více platit stejně budou) a byli tak odíráni; koneckonců sociální a zdravotní "pojištění" - de fakto daň, neboť je povinné a jeho výše aniž výplata se neřídí pojišťovacími principy - je rovné již léta; 13,5% hrubého (to máte i ve výplatní pásce) a dalších 35% hrubého, co už ve výplatní pásce nemáte, ale vydělat musíte taky, pokud si Váš chlebodárce netiskne peníze.

Jura Jurax 23.10.2006 15:19

Re: Re: Re: Re: Logika

R^R^

Jura Jurax 23.10.2006 15:18

Re: Re: Mýtné jako dárek všech českých občanů firmě Kapsch?

R^

Jura Jurax 23.10.2006 15:17

Správně česky je

pangejt, pangýt je patrně staročesky :-D

I-Worm 23.10.2006 14:22

Tak mne napadlo - že by zchudli

až po roce 1997 ?

Václav 23.10.2006 14:16

Re: Re: Re: S tím návalem na okreskách bych to neviděl tak kriticky

Ale nejsou. Právě ten leasing majitele nutí točit auto co nejvíce, takže se bude jen těžko hrkat po klikatých okreskách. Ztráta času a paliva je tam tak velká, že se vyplatí to mýtné. Jel jste někdy s kamionem? Já párkrát s kamarádem, když měl na začátku týdne cestu přes Prahu. Noční můra je potkat na normální silnici nějakou starou Avii nebo podobný křáp. Potáhnete se za ním kilometry a v každém stoupání poteče nafta po kanystrech.

Vendelín 23.10.2006 13:53

Nepodléhat pesimismu.

ŘEŠENÍ PRO POSTIŽENÉ OBCE JE PROSTÉ - PRKÉNKO S HŘEBÍKY EV.TZV TROJBODEC,DO MĚSÍCE SI KAŽDÝ TIRÁK PROJETÍ OBCÍ ROZMYSLÍ.NAVÍC TO INSPIRUJE NAŠI POLICI,KTERÉ KAŽDOU CHVÍLI NĚKDO UJEDE.

Mard 23.10.2006 13:35

Re: Dědo a vy znáte někoho kdo by pro sebe volil pot, krev a slzy.?Re: lidé volí:

Když někdo, kdo by mohl pracovat a najít si práci, se snaží ze všech sil, aby práci nedostal, tak je asi něco někde blbě. Stát je na parazity moc hodný a proto mu nezbývají paníze tam, kde je to potřebné. Peníze přidělované svazům starajícím se o postižené, rok od roku klesají. Příkladem budiž Svaz Invalidů, nebo Svaz Sluchově postižených.

Herakleitos 23.10.2006 13:32

Re: Re: Re: Re: Logika

Ty bláho jak si představuješ odvody za vlády pravice. Zkus trochu zauvažovat. Když se ti sníží odvod na sociální pojištění (důchodové), budeš si,pokud budeš chtít brát nějaký důchod, zaplatit dobrovolné pojištění. Když se sníží zdravotní pojištění, zaplatíš to jinou formou - platby za léky, ošetření u lékaře, pobyt v nemocnici atd. Snížit daň ? To se tebe holenku netýká. V záměru je snížit daň těm co více berou t.j. 30 000 a více. Jedině tě omlouvá, že patříš mezi ně, pak to má logiku. Ale pozor většina voličů nepatří do této kategorie. A důchodci s tvojí logikou už vůbec nesouhlasí. Z čeho by se jim vyplácely důchody ? Ti by vás všechny z toho modrého kurníku hnali. Za jejich prachy jste získali vzdělání zdarma, za pár drobných byty a vy byste se jim tak odvděčili. To by tvoji rodiče rádi nebyli. Tomu se říká sobectví.

David 23.10.2006 13:32

Re: Mýtné jako dárek všech českých občanů firmě Kapsch?

Nejak Vam unika nekolik veci. Jednak. Sposuta tech nakladaku pro nas nic neveze. Jedou z Polska a vychodu na zapad. Prez nas, neb je to nejlevnejsi. A totalne zavaluji nase silnice. Vy pro ne navrhujete dobrocinou akci. Bravo.

Bod dve. Zeleznice se svoji spravou dopravni cesty nemuze konkurovat smesnym cenam ktere plati kamiony za niceni silnic. je mozne a z celkoveho hlediska by to bylo jen spravne, kdyby se cast prepravy vratila na koleje. Hlavne ta tranzitni.

Chce to myslet trochu vic.