Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SVĚT: Nejen postupná ztráta svobod

Možnost cestovat v zásadě kdykoli kamkoli či možnost obchodovat s čímkoli s kýmkoli na první pohled vypadá jako žádoucí trend rozvoje civilizace podle známého rčení „a dále už jen samá pozitiva“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JS

7. 9. 2015 17:20
Článek je jeden velký socialistický omyl.

Teze, že globalizace přináší nutnost regulací je nesmyslná. Opak je pravdou. Nebýt kvót, dotací, regulací a "kontrolních mechanismů", nepřemisťoval by výrobce třeba toaletní papír z Argentiny na Filipíny, protože by se to nevyplatilo. Nadnárodní společnosti s tím nemají co do činění.

0 0
možnosti
JP

J. Plzák

7. 9. 2015 12:57
Václav Cílek se předvedl:

"20% klimatický příčin způsobí 80% klimatických změn! To je ale slint". Náš "vědec" by měl:

1. definovat příčinu a změnu!

2. věnovat se svému - geologii

3. zaujmout stanovisko - ne jednou tak a jindy naopak

0 0
možnosti
VV

7. 9. 2015 11:59
Pestrost, anebo svoboda, co ma byt drive?

" ... trend, který jde prímo proti základnímu a prirozenému aspektu lidského života i prírody jako takové, kterým je pestrost."

Autor, se svou rozhrkanou mysli, se chyta pouhych dorpovodnych znaku problemu, cimz ho (volanim po 'pestrosti') nevyresi a nevyresi ho tak nikdo.

Prece základní a prirozeny aspekt lidského života i prírody jako takové, neni  pestrost, ale volnost, tedy svoboda, z niz pote ta pestrost, po niz autor vola, pak prirozene nasleduje. Veskere regulace nasich ekonomickych zivotu nutne nakonec vedou ke ztrate te pestrosti, jenze to hlupaci nevidi a uzitecni idioti hlupakum na vejicku regulaci skoci, protoze nevi lepe, a pak se divi te nepestre jednostnosti vseho. A vylozene zli lide, jako Polanský nize zde v diskuzi, toho selhani v pestrosti kvuli regulacim vyuziji, aby volali po jeste vetsich regulacich, tentokrat zrejme narizujicich.pestrost... tak totiz zkolektivizovane mysle funguji.

0 0
možnosti
KJ

7. 9. 2015 9:16
Se světovou ekonomickou globalizací nikdo nic nenadělá,

nezbývá, než se ji přizpůsobit. Ale pozor, správa povrchu Země je něco jiného a nikdo nesmí odebrat místním právo, ale také povinnost, spravovat ono území podle svého, tedy samaozřejmě, že tím nejefektivnějším způsobem. Taková správa není možná jiným nástrojem, než národními státy, kterých utěšeně, i když neosobně a neřízeně, na Zemi přibývá... Dzp.

0 0
možnosti
DP

7. 9. 2015 6:57
Příliš všeho škodí, říkaly babičky,

i bezbřehé svobody.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz