28.11.2021 | Svátek má René


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Blbej Dědek 13.3.2009 13:38

Prosím vysvětlení.

Může mi někdo vysvětlit co toto slovo znamená česky? Děkuji.:-)

messenger 10.3.2009 23:35

hm... ironicke je ze hned pod timto clankem...

je tento :10.3. SVĚT: NATO a tající Arktida

Formelák 10.3.2009 23:11

Jupiter

Právě jsem objevil dóóóst závažnou zprávu.

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/163481-obri-skvrna-na-jupiteru-se-scvrkava-kvuli-zmene-klimatu.html

To jsem teda zvědav co s tím kluci zelený budou dělat. Nemyslíte, že snad už bylo toho CO2 a freonů dost ? Ať mi nikdo nevykládá, že to je bez lidského přičinění. :-/

Nalim 10.3.2009 21:59

Stabilitu systému

zemského klimatu, respektive nesporné známky jejího snížení, bych bral jako prvý ukazatel toho, že se vývoj ubírá nepříznivým směrem. A je mi v tuto chvíli jedno, zda lidská činnost má rozhodující vliv, nebo jen nepříznivým vlivům napomáhá.

A už vůbec jedno je mi, zda Klaus napíše další knihu o modré planetě nebo Baudyš o vlivu postavení planet na směr jeho střelby v letadle.

V době nastupující hospodářské krize vidím tyto diskuse a jejich čelní účastníky jako důsledek hlubokých neznalostí těchto klimatologických amatérů nejen v oblasti věd o Zemi, ale hlavně v oblasti jimi vystudované ekonomie a tedy snahu o nahrazení toho, k čemu by se fundovaně a soustavně měli vyjadřovat, hospodskými tlachy o problematice, o které nic nevědí. Nedivme se, studovali na škole Marxe, Lenina a Stalina, když už tím měli hlavu přecpanou, blížil se převrat a tak narychlo doplnili znalosti, ovšem v době, kdy už jim moc tyto nové poznatky nedaly, pak se vrhli do politiky a nyní, kdy ani v politice nevědí jak dál, pociťují potřebu hrát roli moudrých a světem obdivovaných starců. Za peníze daňových poplatníků, samozřejmě. A nemyslím tím jen na Hrad, půlka Průmyslového paláce na Výstavišti zbyla po publicistické exhibici jiného z našich čelních svazáků.

Zaslouží tito muži minulosti shovívavý úsměv? Podle mne na svých vysokých postech nikoli. Určitě ale najdou zástupy pochlebníků bez vlastního názoru, kteří slepí oslavné články opět z cizích výtvorů, jako se to povedlo autorovi této dvoudílné ódy na moudra prvého ze starců.

Těm pochlebníkům už určitě shovívavý úsměv nevěnujme, nevěnujme jim ani pozornost. Tu si v této oblasti zaslouží sledování vývoje klimatu, ověřených dat z odborné literatury a názorů odborníků bez vazby na zájmová uskupení z ekonomické a politické sféry.

PetrH 10.3.2009 22:28

Re: Stabilitu systému

Klaus, pokud vím, jednak namítá proti absolutní nesouměřitelnosti vynaložených prostředků a dosaženého výsledku, jednak proti oklešťování lidských svobod ve jménu této další ideologie, protože ničím jiným to není. Mimochodem, kteří odborníci jsou bez vazby na zájmová uskupení atd?

Nový 11.3.2009 0:03

Re: Stabilitu systému

"nesporné známky snížení stability klimatu ! "  Proboha,  jak dlohou časovou řadu máme   zadokumentovanou ?  Minimálně milion  let sledování  by bylo třeba, abychom něco  takového  mohli prohlásit !

Všichni se  zbláznili.

Ladislav N :-))) 11.3.2009 1:07

Re: Všichni se zbláznili.

Nevím, jestli všichni, ale "Nalim IP: 85.132.193.xxx" určitě. ;-)

Niky 10.3.2009 19:59

Lidstvo má posledních 100 měsíců,

na boj proti globálnímu oteplování,řekl dementní princ CHarles!

PetrH 10.3.2009 22:30

Re: Lidstvo má posledních 100 měsíců,

Tak to už je celkem zbytečné s ním počítat jako s následníkem.;-D

Hrad 10.3.2009 18:56

Ochhh....

Společnost, existuje-li něco takového, může jít k šípku. Je jenom formou existence rodu. Kdyby člověk nalezl jinou formu existence než společenskou, společnost by nebyla, ale rod by existoval. Takhle jsou její různé projevy včetně Neviditelného Psa  jen specifickým pomocným prostředkem udržení rodu??;-€ .... otázka. Jak geronti píšící na tyto stránky naplňují tuto ideu?Ptám se těch několika žen navštěvující tyto stránky.;-D;-D;-D co si o tom myslí!!

:-) 10.3.2009 19:11

Re: Ochhh....

Kdyby byly v řiti ryby, geronte Hrade.

Hrad 10.3.2009 19:38

Re: Ochhh....

... strčil bych prst do (Y)prdele vytáhl bych :-).... no, moc jsem se zatím nedozvěděl.VVVV!!

jirka.s. 10.3.2009 23:17

Re: Ochhh....

Zkus to sem, hov/nožroute!!! ;-P

http://vlny.org/fotky/pismak/mit_holou_prdel.jpg

para 10.3.2009 20:35

Re: Ochhh....

Hrade nedělej s mužů otroky žen a poskoky genetiky.

V kvalitě a nikoli v množství je naše síla.

A mysli na to, že nejlepší průpravou k dobrému životu a i sexu je ODŘÍKÁNÍ!!

Formelák 10.3.2009 18:12

42

JaS , Bob a pod. mají pravdu.

Biologická úloha člověka je zachovat a rozšířit svůj rod.Veškerá ostatní činnost nesměřující k tomuto , je pouze plýtvání. Vše co někdy začalo či vzniklo někdy musí skončit či dojít. Dnes už jsme "chytrý" natolik, že umíme spočítat kdy, ale hloupý natolik , že nám je to úplně jedno. Jediná "chytřejší" společenství jsou ta, která považujeme za primitivní, protože spotřebavávají jen tolik , kolik opravdu potřebují. Těm na Nové Guinei vůbec nevadí, že nemají čerstvé zprávy z Čukotky nebo od Křováků a obráceně. Na co taky. Ale je také pravdou, že tato "primitivní" společenství existují tisíce let a přežila  rozkvěty a pády mnoha jiných pokrokových společenství , zvaných též civilizací.Myslím, že přežijou i tu naši. A vůbec si nejsem jist , zda ta naše civilizace je opravdu civilizace a ke všemu pokroková ...

P.S: O jiném smyslu života si netroufám nic říci, protože základní otázka života , vesmíru a vůbec nebyla dosud správně formulována ... jak opět praví klasik

Honza42 10.3.2009 18:20

Re: 42

Třeba Vás vezmou mezi sebe. teda pokud Vás na uvítanou nesežerou. A vemte s sebou notebooka, ať můžete na Psu poreferovat. :-D

Ladislav N :-))) 10.3.2009 18:21

Re: Jediná "chytřejší" společenství jsou ta, která považujeme za primitivní, protože spotřebavávají jen tolik , kolik opravdu potřebují.

Ovšem takové ohniště u lesa není zrovna nejefektivnější způsob, jak zacházet s dřevem a teplem... ;-P

H.K. 10.3.2009 18:31

Re: 42

Abrahám, když hnal kozy z Uru po 'Urodném púlměsíci, prakticky neznečišťoval životní prostředí. Cestou si něco našel k jídlu, večer podojil kozy a šel spokojeně zachovávat rod.

Doufám, pan Keller a jeho kamarádi se budou inspirovat v historii.

Emil XX 10.3.2009 18:47

,A když nastalo sucho, šel do Egypta žebrat o jídlo

a strpěl dokonce to, že mu odvedli manželku do faraonova harému...

H.K. 10.3.2009 18:49

Re: ,A když nastalo sucho, šel do Egypta žebrat o jídlo

Kdo oře pole mé, šetří pluh můj.

Formelák 10.3.2009 18:52

Re: 42

P.S. Jde o systém - proč kupovat nové boty ( kalhoty,auto,televizi ... ) když staré jsou plně funkční. Proč vytápět celý dům , když stačí jen část. Kvůli tomu ho musíme více zateplit , což jsou další náklady, které znamenají sice úsporu za palivo, ale také další vydanou energii na výrobu, dopravu atd. Proč dovážet hovězí z Jižní Ameriky, mrkev z Itálie, česnek z Číny. Logicky jsou tyto způsoby obchodu energeticky náročnější. Okamžité platby v dnešní ekonomice tak sice nevypadají, ale ve skutečnosti to je obrovské plýtvání, které by naši předci nikdy nemohli dopustit. A to se stačí podívat jen o pár desítek let zpátky, při nejhorším o sto. Neříkám , že se nemají dovážet specifické produkty jako káva, čaj a pod., ale opravdu potřebujeme kancelářské sponky z Asie ? Vím , že situace je daná nastavením obchodních podmínek a jsem přesvědčen, že jen jejich narovnáním by se vyřešila spousta problémů i v ekologii.

Emil XX 10.3.2009 19:03

Definujte to "narovnání" obchodních podmínek

V Argentině stačí k obhospodaření vekého stáda dobytka pár gaučů na koních, v USA či Austrálii k pěstování obilí netřeba tolik hnojiv, když se nemusí honit hektarové výnosy.

U nás se třeba krávy mnohde ani nepasou, protože výnos píce z louky klesá tím, že ji dobytek pošlape.

A pak je tady cena práce, ta je v Číně zlomek evropské hodnoty.

Honza42 10.3.2009 19:04

Re: 42

To máte sice pravdu, ale všechny pokusy o umělé narovnávání skončí katastrofou (jako vždy). Pokud dojde k energetické krizi, podmínky se narovnají samy. Hlavně jde ale o podmínky ekonomické, a ty se narovnají taky samy. Amerika už na dovoz z Číny za chvíli nebude mít a my taky ne. Včechny prachy budou v rukou Číňanů, my budem mít jenom dluhy.

Kdyby se dovážely jen kancelářské sponky, ale ony se dovážejí i litinové odlitky. Taky proč by ne. Díky ceně práce (včetně socialistických odvodů), daním z paliv, tzv. ekologii a odpustkům z CO2 je výroba oceli v Evropě na odpis.

Formelák 10.3.2009 20:04

Re: 42

Stačilo by zrušit dotace jak pro vnitřní trh , EU i pro "rozvojové země" ( nevím jak teď , ale před pár lety v Bruselu ještě existovalo oddělení pro rozvoj obuvnického průmyslu v Asii ), naučit naše zemědělce znova hospodařit ( Ti co to opravdu umějí, tak jim dotací netřeba )  a takhle by se dalo pokračovat dál, jen se smířit s tím, že některé věci nebudou tak snadno dostupné.

vena 10.3.2009 22:43

Re: 42

Všichni jsou omámení tím, co si vše mohou dovolit a už moc nepřemýšlejí nad tím, zda jim je toho nebo onoho třeba. Nechápu proč bych měl trávit 8 i více hodin denně v práci jen proto abych si mohl pořídit hromadu zbytečností z Číny. Je nám třeba krize, pak se třeba probudíme.

vena 10.3.2009 22:36

Re: 42

Pravdu díte, leč společnost ji slyšet nechce.

:-) 10.3.2009 19:14

Re: Taky pokrok.

Už to není, to, co bývalo. Ani na té Nové Guinei nežerou své blžní.

bětka báthory 10.3.2009 20:54

Přečtěte si od Ruth Benedictové: Kulturní vzorce,

přijdete o iluze o radostném a skromném životě mezi lidojedy. A když se vám u Papuánců podaří vypěstovat si na zahrádce větší kapustu než u kolegů-lidojedů, obviní vás, že jste kouzly způsobil, že se jejich úroda kapusty vlivem vaší černé magie přestěhovala na váš záhon. A zabijí vás (snad vás potěší, že dnes už si z vás náledně neudělají biftečky na barbecue)

Formelák 10.3.2009 22:02

Re: Přečtěte si od Ruth Benedictové: Kulturní vzorce,

Myslíte že jednání Rakouska o Temelínu je podle stejného kulturního vzorce ??? Jo, máte pravdu. :-D:-D

... a ještě jsem chtěl něco napsat , ale pochopil jsem že by to bylo právě ono zbytečné plýtvání energií.

bm2 10.3.2009 17:24

moj model

Moj model vyvoja :

Ak sa teploty prestanu zvysovat, resp. prestanu prisudzovat len sklenikovym plynom, menovite CO2, specialne antropogennemu, pan Metelka a dalsi vierozvestci zeleneho zajtrajska povedia ok - upravili sme model, uz nam to modeluje presne.

Otazka znie, kto zaplati za hladomor sposobeny cenami potravin pre biopalivove sialenstvo nastartovane prave takymito predpovedami ? Kto uhradi firmam straty za emisne povolenky , ktore su obycajnym bojom s veternymi mlynmi ? Kto uhradi vsetky rauty IPCC a podobnych spolkov vymetajucich najlepsie hotely po celom svete ?

Kto z Rimskeho klubu bol povolany k zodpovednosti ( aspon moralnej ) za sirenie poplasnych sprav o vycerpani zdrojov do roku 1990 a prichadzajucej dobe ladovej ?