23.1.2022 | Svátek má Zdeněk


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Václav 10.3.2009 11:28

Re: Je to otázka vzdělání

Ano, a tak se na některé ty grafy prosím račte podívat. Například na grafu znázorňujícím korelaci mezi změnou koncentrace CO2 v ovzduší a tím, co se zjednodušeně nazývá průměrnou globální teplotou, je velmi dobře patrný strmý nárůst jak koncentrace CO2 tak teploty. A byl to skok, který si svou strmostí nezadá s dnešním pro někoho tak alarmujícím průběhem. Populace tehdy ovšem dosahovala jen malého zlomku dnešního počtu a jediným lidským zdrojem CO2, tedy krom dýchání samozřejmě, byl sem tam nějaký ten ohýnek. Resumé. Z podobných grafů, je jasně vidět, že klima dokázalo vyvádět i bez lidí, tak proč dnes to má mít všechno na svědomí člověk? A jen malá otázka na závěr. Znáte ty tři stupně lži?

Václav 10.3.2009 12:06

Re: Je to otázka vzdělání

Omluva. Vypadl mi tam časový údaj. Bylo to zhruba před 15 tisíci lety.

Zebra 10.3.2009 14:52

Re: Je to otázka vzdělání

Stručně řečeno - proč ne ?

Rozvedeno: Věřím, že byly v minulosti Země ještě vyšší průměrné globální teploty, ještě vyšší koncentrace CO2 v atmosféře a možná i v korelaci a určitě i dříve, než existovalo lidstvo, savci, vůbec fauna a možná i flora. Jen mi uniká, jak lze z těchto faktů vyvodit jistotu, že v současnosti, kdy lidstvo existuje, CO2 emituje a růst teploty a koncentrace CO2 jsou v korelaci lze jeho vliv vyloučit.

honzak 10.3.2009 8:43

Re: Je to otázka vzdělání

velmi trefně použitý citát! Doporučuji shlédnout Postřižiny a zahloubat se nad charakterem postavy, která jej vyřkla!:-D:-D:-D

Xury 10.3.2009 9:07

Re: Je to otázka vzdělání

Netýká se to článku, ale nedá mi to a musím vás opravit. Citát není z Postřižin, ale ze hry Vizionář divadla Járy Cimrmana.

Posleda 10.3.2009 11:05

Re: Je to otázka vzdělání

Není co opravovat. Honzak citoval z Vizionáře, Zebra z Postřižin.

Realista 10.3.2009 11:12

Re: Je to otázka vzdělání

no , jak který citát!

Musíte se víc snažit, pane učiteli....;-D;-D;-D;-D

Petr Kiebel 10.3.2009 8:13

Re: Je to otázka vzdělání

...no to koukám, doufám, že těch vašich "normálních" moc není...

JE 10.3.2009 8:58

Re: Je to otázka vzdělání

Do vás asi učitelka bijologie lila Gorovy lži po kieblech!

Petr Kiebel 10.3.2009 9:32

Re: Je to otázka vzdělání

JEééé, ftipný

Hasan 10.3.2009 9:26

Re: Je to otázka vzdělání

Každý normální učitel... Zdrojem informací nejsou jenom učitelé.Televize i noviny dnes ovládají ekoteroristé.Vzpomínám si na kampaň stanice Skynews pod názvem Green Britain.Oblíbené záběry odlamování ledovců s příslušným komentářem,záběry na větrníky opět s příslušným komentářem atd atd.Na nějaké konferenci OSN se vyjádřil představitel nějakého ostrovního státu,že tam mají sopku a za její řádění může globální oteplování.Všichni to přijali jako fakt.Informace jsou záměrně zkreslené a opačné názory jsou téměř nezákonné.Mladí lidé ani nevědí co všechno se podílí na počasí.Mají v tom naprosto jasno.Za všechno může člověk.Když prezident Klaus vyjádří opačný názor,tak je hned skandalizován.Dnes je to už na úrovni náboženství a víry.Vůbec nejde o to co učitelé učí nebo neučí.

honzak 10.3.2009 6:59

globální oteplování

s prvky lokálního ochlazování, aneb dialektický klimatologismus. My starší víme, že poroučení větru a dešti se už zkoušelo a HRUBĚ  nevyšlo. Dnešní mlamojové si myslí (tak jako si to mysleli drívější mlamojové), že sežrali šalamounovo howno a všemu rozumí. Musím jim sdělit, že rozumí prdu a jen ohýbají krátký soubor dat podle všech pravidel falšování statistik, aby jim vyšlo požadované číslo. A úderná pěst dialektického klimatologismu, spojení melouni všch zemí ničí životní prostředí svými nesmyslnými větrníky, slunečníky a biomasnými zdroji energie. Je na čase tu sebranku poslat tam, kam patří. Do brusele. Ti z mých spoluobčanů, kteří mají jednak volební právo a v mzoku více buněk než slepice Zora by měli buršíkově partě i jihočeským maminám vystavit razantní STOP. 

Vím, že volit standardní politické strany je nápor na žaludek (včera jsem byl na jednání zastupitelstva u nás na vsi), ale ti hýzlíci z ODS a ČSSD ZATÍM neruší zákon zachování hmoty a energie a nemontují se do technologie výroby a rozvodu elektrické energie. Jen lžou a kradou. Ale to politické strany dělaly vždy a dělat to budou dál.

Příznivcům oteplování sděluji, že na konci 1. březnové dekády leží na České Sibiři souvislá sněhová pokrývka.

čtenář zdrojů 10.3.2009 9:22

Honzaku

V mnohém máte pravdu. Jen ten závěr vašeho textu je dost hloupý. V první březnové dekádě není vůbec výjimkou, že v chladnějších částech Česka ještě leží sníh.

Schumacher 10.3.2009 9:28

Ano jsou to novodobé odpustky.

Tenhle stroj na peníze funguje jako nepravé perpetuum mobile. Tak je získávána energie k pohonu například  hodin. Využitím změn teploty nebo tlaku vzduchu k natahování pružiny. Stejná je koncepce klimatického byznysu. Být pumpou na peníze v boji proti oteplování nebo ochlazování. Hlavním hýbatelem je strach, který laze zahnat koupením příslušných odpustků.

Nikoloki 10.3.2009 10:48

Re: globální oteplování

No, vidíte to. Tady to máte. Kdyby se neoteplovalo, tak tam dneska ta sněhová pokrývka mohla klidně ležet na konci 2. březnové dekády ;-) ...

messenger 10.3.2009 23:53

Re: globální oteplování

"ničí životní prostředí svými nesmyslnými větrníky, slunečníky" ????

Ladislav N 10.3.2009 3:06

Odkaz na diskusi k první části textu o environtmentalismu

přikládám zde

para 10.3.2009 2:41

Vi Wágner o čem to píše? Nejspíš O SOBĚ a pak o své zlobě.

Jsou dva velmi podobné směry Enviromentelismus http://cs.wikipedia.org/wiki/Environmentalismus a Enviromentalistika http://cs.wikipedia.org/wiki/Environmentalistika  Čtenář možná čeká polemiku na téma rozdílů ve  způsobech a silách prosazován těchto mových směrů ve světě.  Autor je ale asi přesvědčen, že ta razance je úměrná fašismu či komunismu a velice ho to irituje - proč asi?. Pochybuji,  že zažil něco s toho o čem píše a protože mu takové zkušenosti chybí přidržuje se pravd vynášených J Sebeokem - který je mu vzorem a  odhaduji, že takovým vzorem jak byl Hitler fašistům a Stalin komunistům. Yastánci obou totalit se vzdali vlastního úsudku a svou svobodu delegovali jinam. Není  na tom Wágner podobně - když mu to tak vrtá hlavou. Vždyt problémy míry odlišností a adekvátnosti prosazování myšlenek Enviromentalistiky/smu v článku nejsou prakticky vůbec uvedeny ač je to jeho název. Nebo snad má autor záměr někoho podobným způsobem jak ty ..-izmy ohlupovat a pak s ním nakládat podobně krutě jak jeho vzory vyfantazírované?  Kam a jakou cestou to kráčí?

Ladislav N 10.3.2009 3:09

Re: zelený magor "para" IP: 86.49.13.xxx

Pokud píše o blábolících fanaticích, je to nepochybně i o tobě. ;-P

honzak 10.3.2009 6:45

Re: Vi Wágner o čem to píše? Nejspíš O SOBĚ a pak o své zlobě.

synku, nic ve zlým, ale jsi zralý na psychouše. Bez legrace a urážky. Asi mi nebudeš věřit, ale já jsem svoji lidskou povinnost splnil. Dělej jak uznáš za vhodné.

Petr Kiebel 10.3.2009 8:09

Re: Vi Wágner o čem to píše? Nejspíš O SOBĚ a pak o své zlobě.

člověče, vy jste neuvěřitelně plodný, jen na "psu" máte synků...;-)

františek 10.3.2009 7:22

Re: Vi Wágner o čem to píše? Nejspíš O SOBĚ a pak o své zlobě.

Autor má pravdu. Enviromentalizmus už zahubil statisíce lidí v chudých oblastech světa. A zahubí jich mnohem více.

para 10.3.2009 11:39

Re: Vi Wágner o čem to píše? Nejspíš O SOBĚ a pak o své zlobě.

Chtělo by to k procesu jakým někdo či něco někoho zahubilo podat nějaké

vysvětlení. Jsouli ale míněna biopaliva pak nezapomínejma že hromadné letecké dovolenkování

za jakoukoli atrakcí po celém světě, otylost američanů i evropanů... jsou analogická plýtvání proti kterým byli a jsou biopaliva jakkoli

prodělečná jen malým procentem neefektivnosti  zlo plodících lidských prohřešků.

Ladislav N 10.3.2009 2:07

"...Globální oteplování coby výhodný obchodní artikl je produktem stejného showbyznysu jako holywoodské katastrofické spektákly..."

Tato slova do kamene tesat! Viz Hollywoodská produkce typu "Day aftrer tomorrow",  "Water world" a podobné nesmysly o potopě New Yorku, obřích tornádech, výronech lávy a vím já co ještě si umělci showbyznysu vymyslí? ;-P

para 10.3.2009 2:52

Re: "...Globální oteplování coby výhodný obchodní artikl je produktem stejného showbyznysu jako holywoodské katastrofické spektákly..."

S tou supersopkou pod Yellowstonským národním parkem to bohužel nemusí být až tak Hollywoodské. Zatím se to jen naštěstí v našem hustě osídleném světě nestalo. Podobně budme rádi, že "Den poté" byl jen fikcí. Energie ve zbrojních arzenálech je na to stále dost. Do kamene by se mělo spíš tesat,  že si servisu svého světa dosud málo považujeme.;-)

Ladislav N 10.3.2009 3:25

Re: "...Globální oteplování coby výhodný obchodní artikl je produktem stejného showbyznysu jako holywoodské katastrofické spektákly..."

Den poté (Day after tomorrow) není o jaderných zbraních, ale o "poruše" zemského klimatu - totálním zalednění.

O důsledcích jaderného konfliktu byl před mnoha lety natočený "Day after" (v Česku nazvaný stejně - Den poté, jako Day after tomorrow. Nezaměňovat!)

kulisak 10.3.2009 0:46

a zatim tise ale dukladne

se Rusko, Kanada a USA pripravuji na bezpecnostni a vojenske dusledky, ktere bude mit ustup ledu v Arktide a otevreni pobrezi Severniho Oceanu lodnimu provozu.

hlupaci, kdyby cetli Klause a naslouchali moudremu Wagnerovi, vedeli by, ze se neotepluje a ledovy prikrov Akrtidy se nezmensi.

apropo, musi tam byt dost tesno - nedloubaji Vas Machovy polobotky do bricha?

Bystander 10.3.2009 1:43

Re: a zatim tise ale dukladne

Ale že se uvolní cesta "Severním oceánem" je snad fajn, ne? A Klaus by proti tomu taky určítě nebyl. A když se u nás o takové dva stupně oteplí tak to bude jenom dobře, né Kulisáku?

Ladislav N 10.3.2009 2:10

Re: kulisak IP: 90.177.14.xxx

A co s tím ledem, který přibejvá v Antarktidě? Bursík to má "pod kontrolou", zaletěl si tam letadlem na vyhlídkovou show v rámci programu "snižujeme emise CO2" (těm ostatním). ;-P

čtenář zdrojů 10.3.2009 9:13

Re: kulisak IP: 90.177.14.xxx

Led v Antarktidě "přibejvá" přesně tak, jak už minimálně 20 let předpovídají klimatologové. Teplejší klima je totiž vlhčí a bohatší na srážky. Pokud se průměrná teplota v Antarktidě zvýší o například 5°C, bude tam pořád mrznout, jen ty mrazy nebudou tak silné. Jenže při takovém oteplení bude v Antarktidě víc sněžit a proto tam bude led přibývat.

To ale nic nemění na zločineckém chování Bursíka, který letěl do Antarktidy na konci tamního léta s bandou podobných zločinců. V Antarktidě je koncem února nejtepleji, takže potom může Bursík televizním štábům hlásit, jak bu bylo v Antarktidě teplo.