27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ladislav N 10.3.2009 10:03

Re: GO je pojem, který už žije vlastním životem a žádnou planetu Zemi k tomu vůbec nepotřebuje

 ;-)R^!!

;-) 10.3.2009 12:18

Re: GO je pojem, který už žije vlastním životem a žádnou planetu Zemi k tomu vůbec nepotřebuje

Ó ano.

honzak 10.3.2009 12:41

Re: františku

podobně jako některé vtipy - žijí vlastním životem, mutují podle aktuálních politických reálii a periodicky se vracejí. 

Klimaalarmisti jsou klasickým potvrzením Parkinssonových zákonů.

Stredocech 10.3.2009 9:27

Stačí přejít na atom a není co řešit

to je nutno neustále opakovat.

Dr.Sid 10.3.2009 9:55

Re: Stačí přejít na atom a není co řešit

Ano, to by bylo logicke. Ale je to proti prikazanim pseudoekologickeho nabozenstvi.

Presne tohle z nich dela pseudovedu. Lpeni na starych nazorech. Nereknou 'no jasne, ve svetle hrozby CO2, se jaderna energie jevi jako nejlepsi soucastna alternativa'.

Stava se z toho stejny nesmysl jako astrologie. Ano, tam taky v zakladu lezi presny matematicky aparat na vypocet polohy planet v konkretni datum. Jenom vyvody z tech dat jsou trochu pritazene za vlasy.

čtenář zdrojů 10.3.2009 10:01

Re: Stačí přejít na atom a není co řešit

Zelení bolševici boují i proti zcela čisté energii, kterou je elektřina z vodních elektráren.

messenger 10.3.2009 23:50

Re: Stačí přejít na atom a není co řešit

nepovidejte.

para 10.3.2009 14:09

Re: Stačí přejít na strom a není co řešit :)

Měl bych návrch Středočechu. Co takhle tuto tezi opakovat a opakovat... až začne žít svým vlastním životem?;-)

Schumacher 10.3.2009 9:22

Dovolím si opět připomenout nepříjemné pravidlo :

Míra reformátorských snah je zpravidla nepřímo úměrná míře osobní úspěšnosti.

Schumacher 10.3.2009 9:20

Zajisté.

Jak se ten byznys rozjíždí, odpoutává se od základů environmentalismu a začíná žít vlastním životem. Ovlivňuje politiku a vytváří vhodné prostředí pro sebe sama. Ponechává si jen environmentalistické fráze. Se stoupajícími vynaloženými náklady stoupá jeho síla a schopnost se udržet i poté, co výchozí předpoklady se ukážou mylnými. Bylo mnoho proinvestováno, zaměstnává mnoho lidí, byly by nepříznivé ekonomické a proto i sociální dopady, ve hře je mnoho peněz a vlivu na politiku. Tak to pojede dál.

para 10.3.2009 11:49

Re: Zajisté.

To o byznysu v souvislosti s enviromentalistikou je velmi silné a nedoložené tvrzení, a bylo by dobré nějak vysvětlit proč právě jen zde se může něco zvrhnout a jinde systém novotvary produkovat nemůže.

Honza42 10.3.2009 12:47

Re: Zajisté.

Nedoložené tvrzení? Ježiškotemankote jste slepej a hluchej? Vždyť je to v podstatě jenom byznys a politika.  Takový povolenky na CO2 nebo biopaliva Vám nestačí??

Hnyk 10.3.2009 9:19

Titulek a úvodní věta na hlavní stránce NP

Stači je přečíst a jeden má dojem, že se v Česku vyskytuje nejen choroba šílených krav, nýbrž i choroba šílených volů.

i.h. 10.3.2009 11:27

Volove byli, jak vidno,

uz davno poslani do Nemec a pripojuji se ted pres Deutsche Telekom.

čtenář zdrojů 10.3.2009 8:54

Docela pěkný článek

Téma globálního oteplování je hlavně o vzdělanosti lidí.

Někdy je opravdu utrpením poslouchat výroky ekologických fundamentalistů o blížící se klimatické katastrofě, o zániku korálových ostrovů, vyhynutí fauny a flory a o konci lidské civilizace. Těžko se těmto pitomcům vysvětluje, že konec doby ledové před 15 tisíci lety znamenal ještě větší a rychlejší změny klimatu, než zažíváme dnes.

Na druhé straně tu ale máme fundamentalistické klima-ignoranty, podle kterých lidstvo nemá žádný vliv na klima, podle kterých žádné oteplování neexistuje, nic takového nevidí a nikdy neviděli. Všichni klimatologové podle nich lžou, loni prý bylo nejchladněji za posledních sto let a letos v zimě prý dokonce sněžilo a Gronsko je pořád bílé.

Honza42 10.3.2009 9:29

Re: Docela pěkný článek

Kdyby si ta skupina zmiňovaná v prvním odstavci pindala za své, je mně to lhostejné. Jenže ona šátrá v mé peněžence a ještě mně nařizuje, čím si mám svítit a podobné nesmysly.

Ač nerad, musím se tudíž přidat ke skupině z Vašeho druhého odstavce. I kdyby se totiž oteplilo třebas o dva stupně, je to úplná legrace proti tomu, co na nás chystají "ekologičtí" fundamentalisté.

Za bolševika se přepočítávaly úspory na počet škol či nemocnic, které by se za to daly postavit. Ve vyspělém socialismu pak úspora oceli byla přepočítávána na počet injekčních jehel, úspora dřeva byla pak převáděna na zubní párátka.  Dneska se zase přepočítává na uspořené CO2, už ani rádio kvůli tomu nemůžu poslouchat. JE TO FURT STEJNÝ.

čtenář zdrojů 10.3.2009 10:06

Re: Docela pěkný článek

Existuje ještě třetí skupina, která je slyšet nejméně, ale která má narozdíl od těch dvou rozum. Tato třetí skupina bere globální oteplování jako holou skutečnost a umí si spočítat, jaké to bude mít následky. A kupodivu ty následky jsou spíše pozitivní než negativní. Například Česku by klima srovnatelné s klimatem Itálie vůbec nevadilo.

Stredocech 10.3.2009 11:45

Re: Docela pěkný článek

Mě by skutečně zajímalo, jaké klima bude mít Česko v budoucnu ale nikdo to jaksi neuvádí.

čtenář zdrojů 10.3.2009 11:47

Re: Docela pěkný článek

lze to najít na www.chmi.cz

strejda 10.3.2009 12:37

Re: Docela pěkný článek

Takové italské sucho by bodlo. Nebo Španělské. V Itálii by byla malá Sahara a talijáni by se k nám jen hrnuli. Kdyby ale jen ti talijáni. Ono všechno souvisí se vším.

Cricket 10.3.2009 12:38

Re: Docela pěkný článek

a navíc správně tvrdí, že bojovat proti oteplování chabými lidskými silami je nebetyčná volovina, neb největší příčinná složka je mimo tuto zeměgulu.

Stredocech 10.3.2009 11:35

Speciálně president Klaus se vyjadřuje zjednodušeně

a je možno ho chytat za slovo.

Např. pokud by řekl "Vše, co EU předvádí v rámci boje proti globálnímu oteplování, včetně klimatického balíčku je snůška nesmyslů" byla by to pravda.

Také by mohl říci "pokud by zelení svým katastrofickým předpovědím o změnách klimatu v důsledků emisí CO2 opravdu věřili, museli by podpořit jadernou energetiku."

františek 10.3.2009 7:19

Je to otázka vzdělání

Každý normální učitel fyziky učí své žáky a studenty, že globální oteplování je pitomost. Jenže děti nedávají pozor nebo mají krátkou paměť. Hodně z nás je nedovzdělaných pitomečků. Strana zelených jimi překypuje.

Zebra 10.3.2009 7:56

Re: Je to otázka vzdělání

Měli byste si spolu s Wagnerem, tim jeho Maďarem, honzakem a Ladinem tu svou soutěž trochu systemizovat - motají se vám dohromady kategorie o výrok nejtupější, nejsprostší, nejhloupější, nejfanatičtější a kdoví jaké ještě. Takhle ztrácíte přehled, kdo z vás je v čem špica.

honzak 10.3.2009 8:12

Re: Je to otázka vzdělání

špica jsi ty! V demagogii. Ale i magoři tvého formátu mají právo na život. Piš barde, skládej! přijde den, zúčtujeme spolu.

Zebra 10.3.2009 8:22

Re: Je to otázka vzdělání

Soudím, že usilujete o primát výroku nejurážlivějšího, nicméně "magor" je v konkurenci vašich soudruhů celkem slabota. Nicméně nic není ztraceno, jistě jste si toho sám vědom a díky vašemu usilovnému nadávání kdekomu ještě může kvantita přerůst v kvalitu. Musíte se více snažit, pane správče !

Kolombo 10.3.2009 8:43

Re: Je to otázka vzdělání

Hele, Zebro, ale nekoledují si oteplovači o ostřejší komentáře? Vždyť jsou to oni, kteří chtějí  ostatním násilím vnucovat nejrůznější omezení, ba šikanu , majíce k tomu převelice chatrné argumenty. Konečně, v čem právě vám vadí oteplení klimatu? Váš přirozený biotop by měl šanci rozšířit se až na Moravu! Ta šance setkat se levně s příbuznými!!!;-D

Zebra 10.3.2009 9:49

Re: Je to otázka vzdělání

Nevím, kdo jsou oteplovači a oč si koledují. Zdejší diskutující, kteří trpělivě zadávají odkazy na statistiky a grafy prokazující zrychlující trend růstu průměrné teploty si v lepším případě vykoledují odkaz na článek publicistického šmoka podobného Wagnerovu Maďarovi nebo na vyzasebijetečernochy a litátedoantarktidyanabali, v horším případě amatérskou psychiatrickou diagnózu, adopci honzakem nebo jen obyčejnou nadávku. Samozřejmě to vypovídá jen o úrovni odpůrců teploměrů, statistik a grafů,nicméně proč já tu mám mezi jejich šrapnely kličkovat ?

S těmi africkými příbuznými to nesmíte brát tak doslova, je to jen nick. K oteplení mám vztah ambivalentní. Vadí mi, že kvůli němu možná už já, moje děti, vnuci a další potomci budou muset jezdit na běžky dál, než na Vysočinu, vyhovuje mi, že se nám prodlouží sezóna cyklistická, turistická, chalupářská, grilovací a pod širým nebem za vlahých večerů popíjecí. A nevím, co to udělá s houbami.

Ladislav N 10.3.2009 10:09

Re: Zdejší diskutující, kteří trpělivě zadávají odkazy na statistiky a grafy prokazující zrychlující trend růstu průměrné teploty..

.... Už byli opakovaně přistiženi při manipulaci hraničící s blbostí či neznalostí. Vygooglovat si podle zadané kombinace slov prakticky cokoli umí dnes každé děcko. Posoudit, jestli výsledky vyhledání Googlem nejsou pitomosti - to už nedokáží. Viz "para", místní aktivista.

JH 10.3.2009 12:13

Máte pravdu pane Ladislave N.

Na Googlu je všechno, ale hledající musí být předem velice dobře informován (vzdělaný) o tématu, mít dostatečné IQ a oprostit se od subjektivních pocitů, aby dokázal tu kupu informací roztřídit podle věrohodnosti.